Наша память

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Наша память

Вже не один рік поспіль 27 січня світова спільнота відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року радянські війська звільнили нацистський табір смерті Аушвіц, що розташовувався на теренах Польщі й де було знищено близько мільйона євреїв із різних країн Європи.

Memorial Sykhoi Yar

Жертвами переслідувань та масових знищень за часів нацизму та Другої світової війни стала третина єврейського народу, у тому числі 1,5 мільйона українських євреїв.

22 листопада в місті Умань вшанували пам’ять жертв голодоморів

Наша память

Учасники мітингу – реквієму, а це керівництво міста, делегації структурних підрозділів міської ради, підприємств, установ, організацій, молодь, громадськість поклали вінки, квіти, колоски та в жалобі схилили голови перед жертвами Голодомору 1932 – 1933 років, вшанували пам’ять хвилиною мовчання, запалили свічки Пам’яті.

69-а річниця визволення України від німецько-фашистських загарбників

Наша память

В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

День партизанської слави

Наша память

Напередодні Дня партизанської слави на території Уманщини вшанували подвиг партизанів та підпільників боротьби з нацистськими загарбниками у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Уманщина вшанувала пам’ять своїх героїв – солдатів 6-12 армій

Наша память

Чи не найбільше прославилася наша Уманська земля іменами своїх земляків під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Уманщина відзначила 107 річницю від Дня народження І.Д. Черняховського

Наша память

29 червня Уманщина відзначила 107 річницю від Дня народження видатного, талановитого полководця Великої Вітчизняної війни, двічі Героя Радянського Союзу, генерала армії, нашого земляка Івана Даниловича Черняховського.

До 90-ї річниці Уманщини: НАШІ ЗЕМЛЯКИ – ГЕРОЇ РАДЯНСЬКОГО СОЮЗУ

Наша память

В історії Уманського краю є чимало людей, життєвий шлях яких примножив його славу. З їхніми іменами пов'язані стародавні часи і славна козаччина, становлення молодої Української республіки і сучасні непрості турботи. Та чи не найбільше прославилася наша земля іменами своїх земляків у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Уманщина вшанувала пам'ять жертв війни в Україні

Наша память

22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. У цей день народної скорботи ми згадуємо всіх тих, кого забрала минула війна. Час усе більше віддаляє нас від 1941 року, коли на українську землю прийшло лихо.

Це одна з найбільших трагедій нашого народу за всю його багатовікову історію.

«Людська пам’ять нетлінна»

Наша память

20 червня в приміщенні Уманського Краєзнавчого музею відбулось засідання «Круглого столу» на тему: «Людська пам’ять нетлінна», під час якого було обговорено питання щодо кількості загиблих жителів єврейської національності і похованих в урочищі Сухий Яр.

Яценко допоміг встановити меморіальну дошку на братській могилі

Наша память

9 травня 2013 року в місті Умань, у районі залізничного вокзалу було урочисто відкрито пам’ятну дошку на гранітній стелі встановленій на братській могилі загиблих в стінах колишнього Лазарету № 2 Шталагу 349 «Уманська Яма» радянських солдатів.