История города

Побачити Київ у мініатюрі – «ФАКТИ» кличуть в Умань

История города

Умань в історичній та архітектурній красі. Навіть якщо ви турист зі стажем і вас важко здивувати, старовинному і мальовничому місту на Черкащині вдасться це зробити.
Тут збереглася понад сотня пам’яток історії та архітектури.

Храм розвивав освіту на Уманщині

История города

В Умані відзначили 200-ліття головного православного храму міста — Свято-Миколаївського собору. Храм має цікаву історію. В кінці XVIII століття в Умані між базаром і густозаселеним єврейським кварталом була стара дерев’яна церква.

Черкащина причетна до розвитку космонавтики

История города

12 квітня українська спільнота відзначає День працівників ракетно-космічної галузі України та Всесвітній день авіації і космонавтики. У розвитку космічних програмах Радянського Союзу брали участь і чимало черкаських підприємств, зокрема, заводи: «Фотоприлад» із його центральним конструкторським бюро «Сокіл», «Імпульс», «ЗТА», Уманське підприємство «Вега» та багатьох інших.

Спогади свідка «уманської ями»

История города

22 червня 1941 року близько четвертої години ранку гітлерівська армія розпочала свої агресивні воєнні дії проти Радянського Союзу. На світанку вже гуділо-клекотіло і горіло небо від вибухів німецьких бомб, які падали на мирне населення. У ці перші години наш народ ще не вірив, що вже почалася справжня війна…

Соколов 2

История города

Соколов 1

История города

Hero of USSR

История города

ЗЕЛЕНАЯ БРАМА: сражения под Уманью

История города

К Юбилею Великой Победы: 65 лет!!!

«Зеленая Брама». Так называется лесной массив на правобережье реки Синюха, возле сел Подвысокое и Копенковатое на Кировоградщине, почти в центре Украины. В начале августа 1941г он стал центром ожесточенных боев по прорыву окруженных восточнее Умани, в междуречье Синюхи и Ятрани, остатков войск 6-й и 12-й армий Юго-Западного фронта, сражавшихся от границы на Киевском направлении.

Фронтовая песня воробышка

История города

К Юбилею Великой Победы: 65 лет!!!

В канун юбилея — 65-летия Победы в Великой Отечественной войне — Верховная Рада Украины приняла постановление о признании 2010 года годом фронтовиков. Их остались единицы, тех, кто прошел фронтовыми дорогами, выжил и остался живым свидетелем легендарных событий. Вера Федотова (в девичестве Петрова) — одна из них. Ей 88 лет.

Памятник погибшим на войне собакам в селе Легедзино под Уманью

История города

К Юбилею Великой Победы: 65 лет!!!

Есть памятник собакам и на территории Украины.