Наша память

«Чорнобиль – біль душі»

Наша память

Немає, мабуть, в Україні такого місця, яке б не було пов’язане з горем Чорнобиля. Комусь довелось стати в ряди тих, хто ліквідовував наслідки аварії, комусь – рятувати життя і здоров’я потерпілих, інші просто допомагали і матеріально, і морально.
Страшна трагедія не обминула і жителів Уманського району.

«Забуттю не підлягає»

Наша память

6 квітня в Уманському краєзнавчому музеї відбулася презентація краєзнавчого дослідження «Забуттю не підлягає» (автор Юрій Торгало). Воно розповідає про радянських військовослужбовців, що померли від ран та хвороб у німецьких лазаретах: 1,2,3 фашистського табору № 349 для радянських військовополонених на території м. Умані.

В Умани откроют мемориал советским военнопленным

Наша память

В Умани построят мемориал погибшим советским военнопленным фашистского лагеря Шталаг № 349 «Уманская яма». Инициатором выступила Общественная организация «Народная память Уманщины» под руководством Владислава Рындюка

До Дня захисника Вітчизни!

Наша память

22-23 лютого з нагоди відзначення Дня захисника Вітчизни відбулась низка святкових заходів: покладання квітів до Обеліску Слави

День вшанування пам’яті жертв Голокосту

Наша память

Видео-интервью с председателем городской еврейской общины Карлом Эпштейном.
Цього року в Україні вперше офіційно відзначається Міжнародний день пам’яті Голокосту.

in memory of Chernyakhovsky

Наша память

Вшануванням пам"яті двічі Героя CPCP, генерала Армії І.Д.Черняховського

Наша память

in memory of Chernyakhovsky

Із вшануванням пам"яті героїчного сина Уманщини до присутніх звернувся перший заступник голови райдержадміністрації Олег Михайлович:

- У сузір"ї визначних синів і дочок України справді грандіозною є постать двічі Героя Радянського Союзу, генерала Армії І.Д.Черняховського. Особливо приємно, що його народила саме Оксанинська земля, яка здавна позначена багатьма визначними подіями. Історію творять мільйони, і лише одиниці стають народними героями.

НАЗАВТРА СТАЛ БЫ МАРШАЛОМ…

Наша память

Это чудовищно несправедливо – не дожить одного дня до присвоения звания маршала, не увидеть через два месяца Победу, которую всеми силами приближал более тысячи дней. Пройти всю войну на передовых без единой раны – и в тишине меж боями вдруг схватить осколок шального снаряда… Чудовищно несправедливо… Но так случилось. Такая выпала судьба дважды Герою Советского Союза, выдающемуся советскому военачальнику, генералу армии Черняховскому Ивану Даниловичу, памяти которого в преддверии 105-й годовщины со дня рождения посвящается этот очерк.

В ночь на 26 апреля в Украине зажгут свечи в память о Чернобылe

Наша память

Сегодня, в ночь на 26 апреля, во многих городах мира экологические активисты зажгут свечи в память о Чернобыльской катастрофе.

Как говорится в сообщении организаторов марафона, в ночь с 25 на 26 апреля, в 01 час 23 минуты 47 секунд по киевскому времени (25 лет назад в это время произошел взрыв на Чернобыльской АЭС), на Майдане Незалежности в Киеве активисты Международной общественной организации Центр Припять.ком и благотворительного марафона Помни зажгут 25 свечей в память о Чернобыльской катастрофе.

XML материал