Хлібороби Черкащини зібрали 1,6 млн. тонн зерна

Урочисте вшанування жниварів відбулося 30 серпня у Черкасах на реконструйованому Центральному стадіоні міста. На свято прибули хліборобські делегації зі всіх районів нашої області. Свято розпочалося урочистою ходою жниварів. Очолювали її хлібороби Чорнобаївського району, які зібрали з кожного з 26,9 тис. га площі по 45,6 центнера ранніх зернових. За ними йшли колони жниварів Жашківського, Монастирищенського, Золотоніського, Тальнівського районів.

До хліборобів Черкащини звернувся голова облдержадміністрації Вадим Льошенко;

– Сьогодні у всіх нас свято – обжинки, підсумок нелегкої хліборобської праці... Незважаючи на всі труднощі, що випали на долю трудівників села, коровай Черкащини є вагомим. З кожного гектара на круг зібрано по 35,8 центнера, а озимої пшениці — 42,5, озимого жита — 30, ярого ячменю — 33,6, гороху — 25,4, ярої пшениці — 28,9 центнера. За урожайністю ранніх зернових культур наша область займає друге місце по Україні, а за урожайністю озимої пшениці – перше.

На особливу подяку, за словами голови ОДА, заслуговують хлібороби Чорнобаївського та Жашківського районів, які зібрали більше ніж по 120 тис. тонн зерна при середній врожайності, відповідно, 45,6 і 44,4 центнера. Вищу від середньообласної мають урожайність зернових господарства Тальнівського, Уманського, Христинівського, Черкаського районів.
Озимої, ярої пшениці та жита намолочено 830 тис. тонн, або половину валового збору. Найвища віддача озимого пшеничного поля в Чорнобаївському районі — 53,6 ц/га, в Жашківському — 50,8, Монастирищенському — 50 ц/га. Більше сорока центнерів з гектара її зібрано в Золотоніському, Катеринопільському, Смілянському, Уманському, Христинівському, Черкаському районах.
В 184 господарствах області урожайність озимої пшениці становить за 40 центнерів, а в 84 сільгосппідприємствах — за 50 центнерів з гектара.
У виробництві зернових попереду йдуть хлібороби СТОВ «Дніпро» Чорнобаївського району, де керівником Душейко Андрій Петрович. В цьому господарстві з площі 1849 га намолочено по 61,2 центнера зерна, у тому числі озимої пшениці зібрано по 65,6 центнера.

Високу віддачу поля забезпечили трудівники ТОВ «Прогрес» Жашківського району, СТОВ «Маяк» Золотоніського району (керівники підприємств Антонюк Ігор Михайлович та Васильченко Микола Семенович). В ТОВ «Прогрес» з кожних 822 гектарів зібрано по 65 центнерів зерна. В СТОВ «Маяк» отримано понад 8 тис. тонн зерна на площі 1,7 тис. гектарів при урожайності 53 цент-нери. У фермерському господарстві «Степівське» Монастирищенського району (керівник Трохимчук Микола Олександрович) з площі 379 га зібрано майже по 70 ц/га. Понад дев’ять тисяч тонн зерна намолочено в ТОВ «Мир Сем і К» Канівського району, де керівником Селезень Юрій Григорович.
Велику допомогу цього року надали комерційні банки, які видали сільгосппідприємствам понад 400 млн. гривень кредитів. Вперше сільгосптоваровиробникам виплачено з державного бюджету за кожний посіяний гектар ярої пшениці по 132 гривні.
Але доля врожаю в руках насамперед тих, хто обробляє землю, кладе добірне насіння в грунт, доглядає ниву і збирає вирощений ціною великих зусиль врожай. Зазвичай це сільські механізатори, які вміють дати лад старій зношеній техніці, успішно працюють на новій високопродуктивній техніці. На святі були вшановані кращі з них. Це комбайнер Мельник Володимир з ПСП «Аскольд-Агро» Жашківського району, який комбайном «Джон Дір» намолотив 3265 тонн, комбайнер Моргун Віктор із ВАТ «Промінь» Тальнівського району, який комбайном СК-5 «Нива» намолотив 1250 тонн. Комбайнер Мазур Петро Якович з агрофірми «Шульц» Городищенського району комбайном Дон-1500 намолотив 2100 тонн. На жаль, перерахувати і назвати імена всіх, хто заслуговує на повагу своєю працею на жнивах, сьогодні неможливо.

Переможцями змагання «Жнива – 2004» визнано:

* за високу урожайність та вагомий валовий збір — Чорнобаївський район (перше місце), Жашківський район (друге місце) і Монастирищенський район (третє місце);

* за найвищий валовий збір та найбільше виробництво зерна на одного жителя району — Уманський район.

Комбайнер приватного сільськогосподарського підприємства «Аскольд-Агро» Жашківського району Володимир Мельник нагороджений автомобілем «Таврія», комбайнер ВАТ «Промінь» Тальнівського району Віктор Моргун — мотоциклом «Днепр» МТ-10, комбайнер агрофірми «Шульц» Городищенського району Петро Мазур — мотоблоком
Цінними подарунками відзначено й інших переможців хліборобського змагання.
Антенна
Новость от Шурика
04.09.04