Фонтани дендропарку ”Софіївка” висихають

Софиевка

snake

Національний дендрологічний парк ”Софіївка”, що в місті Умань на Черкащині, може висохнути. Через засуху та зміління русла річки Кам’янка, що забезпечує парк водою, фонтани й водоспади не працюватимуть.

— Рівень води у Красному ставі падає — через це міліють усі софіївські ставки, — зазначає вчений секретар ”Софіївки” Володимир Грабовий, 37 років. — При нормі опадів 600 міліметрів уже кілька років випадає 400. Майже не працює Великий водоспад, під загрозою робота підземної річки та фонтанів ”Семиструйка” і ”Змія”. Свого часу ”Змія” била аж на 20 метрів, а тепер трохи більше 10.

Воду тут подають лише з 10.00 до 16.00. За 15 років, прогнозують, центральна частина парку може зникнути. На систему постійного водозабезпечення потрібні 15 млн грн.
Торік удалося підвищити рівень води в Красному ставі на 30 см. Потрібно підняти ще на 1 м 22 см.

— Вирубання лісів — теж проблема. Де тепер колишній військовий аеропорт, там років 300 був ліс. Та й із боку автостради непогано було б затінити територію, — кажуть науковці.
Дендрологічний парк ”Софіївка” створив 213 років тому граф Станіслав Потоцький у подарунок дружині Софії. Його площа — близько 180 га. 2007 року його визнали одним із семи чудес України.

За рік ”Софіївку” відвідують 300 тис. туристів.

gpu.ua
11.06.2009