Голову райради Сергія Усика звільнили з-під варти

Политика

За підозрою в хабарництві майже вісім місяців тримали в слідчому ізоляторі голову Уманської райради 47-річного Сергія Усика. За рішенням Монастирищенського суду його звільнили з-під варти. Справу відправили на дорозслідування.

Із Сергієм Олексійовичем зустрічаємося в неврології Уманської райлікарні. Чоловік лежить під крапельницею в одномісній палаті. Поруч його дружина читає газети. Усик у футболці та спортивних штанах. Обличчя блідувате. Просить його не фотографувати, бо, мовляв, соромно за вигляд. Перевертається на бік, щоб зручніше було говорити.

Як проходило затримання?

— Мене ж навіть не затримували, а попросили проїхати в якості свідка, — каже Усик. — У черкаському УБОЗі завели в кабінет, де сиділо двоє правоохоронців. На стінах висіли виписки зі статті 368 Кримінального кодексу — хабарництво. Я й припустити не міг, що мене звинуватять у хабарництві.

Де утримували весь цей час?

— Спочатку був в ізоляторі Придніпровського райвідділу в Черкасах, потім у слідчому ізоляторі. Сидів у камерах, де було і двоє, і шестеро. Сусіди різні. Були і ті, що притягнуті за вбивство.

Причіпним вагоном потягу Черкаси—Львів, так званим ”столипіним”, мене привезли до Христинівки, а звідти — у Монастирище. У Монастирищі правоохоронці відносилися з розумінням. Як ставало зле — викликали ”швидку”.

Скориставшись своїм правом, я не давав жодних показів. На допити мене ніхто не викликав. Якось зайшов слідчий, щоб я ознайомився з матеріалами. Я сказав, що зроблю це тільки з адвокатом. Він згодився. А в понеділок я дізнався, що справу передали до суду.

Усього було близько 20 судових засідань, точно не пам’ятаю скільки. Нам багато хто тоді казав, що все стане на свої місця. Те, що сталося (затримання. — ”ГПУ”), була звичайна провокація. Людина, яка ”купувала” приміщення, проходить ще по трьох аналогічних справах як свідок чи позивач.

Вам дозволяли бачитися з рідними?

— Я чоловіка 8 жовтня зранку провела на роботу, — каже дружина. — І побачила аж 15 січня.

У чому був сенс тримати вас під вартою?

— Я поки утримаюся від коментаря. Розкажу по закінченні лікарняного. Хочу якнайшвидше забути цю історію. Не буду ні в кого вимагати вибачень чи моральної компенсації. Усіх Бог розсудить. Я в ізоляторі тричі перечитував Євангеліє. Воно завжди зі мною. Ось і зараз лежить, — показує.

— Увесь минулий рік був важким для нас, — додає Ірина Усик. — Спочатку захворіла мати, потім ми поховали найліпшого друга, а ще за вісім днів — арештували чоловіка.

Як ув’язнення позначилося на здоров’ї?

— Тюрма здоров’я не добавляє. Ні фізичного, ні морального. Але розказувати про свій стан не буду. Скажу лише, що збільшилися каміння в нирках.

Який період для вас був найважчим?

— Було вдосталь часу подумати. Найбільше хвилювався за дружину та дітей. Ми не змогли відсвяткувати срібне весілля, хоча планували.

Андрія Барабаша затримали в банку

Торік 8 жовтня голову Уманської райради Сергія Усика та керівника сільгосппідприємства ”Полянецьке” 60-річного Андрія Барабаша затримали за підозрою в отриманні хабара 1 млн грн. Нібито таку суму вони вимагали від підприємця за продаж нежитлового приміщення біля траси Тернопіль–Кіровоград і відведення під будівлю ділянки 2,6 га. Нині й Сергія Усика, й Андрія Барабаша звільнили з-під варти.

Барабаш стверджував, що гроші одержував за договором купівлі-продажу, який нотаріально завірив. Затримали чоловіка в банку, куди, за його словами, він прийшов, щоб покласти гроші на рахунок підприємства.

Сергій Усик родом із села Полянецьке за 3 км від Умані. Закінчив вінницький політех. Із дружиною Іриною виховали сина Євгена та доньку Катерину. Родина живе в Полянецькому в двоповерховому будинку. Дружина керує ресторанним комплексом під Уманню. Головою райради чоловіка обрали 2006 року. У депутати він пройшов від БЮТу.

gpu.ua