Село Оксанина – батьківщина генерала армії Черняховського.
За підсумками обласного конкурсу на кращу сільську раду в 2008 році третє місце посіла Оксанинська сільська рада Уманського району.
Село Оксанина – батьківщина двічі Героя Радянського Союзу генерала армії Івана Черняховського, розташоване на обох берегах річки Небелівки, – одній із приток Ятрані. Автошлях Умань-Кіровоград ділить село навпіл. За тридцять кілометрів на захід розташований районний центр та залізнична станція Умань. Територія села займає площу 532,9га. Нині в селі у 630 садибах проживають 1028 громадян.
Про достеменний час заснування села історичних довідок немає, але археологічні знахідки свідчать про поселення, що існували за часів трипільської культури, а нинішня автомагістраль в давнину була частиною колишнього Чорного шляху. Таке розташування давало змогу селу бути на перехресті культур і значних історичних подій. Нинішню назву села задокументовано 1768 року. На той час в селі були 61 двір і церква. У 1869 році в селі вже налічувалося 226 дворів, а перед Першою світовою війною в Оксаниній мешкало 4158 жителів.
У Великій Вітчизняній війні 542 жителі села воювали в лавах радянської армії, 244 із них полягли в боях, 124 повернулися додому з орденами і медалями, двоє з них стали Героями Радянського Союзу: полковник Тимофій Тимофійович Лобода та генерал армії Іван Черняховський. Ім’я двічі Героя Радянського Союзу Івана Черняховського носить Оксанинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів та колективне сільгосппідприємство. Тут споруджено музей видатному земляку.
Нині в Оксаниній на фінансуванні сільського бюджету перебувають сільський Будинок культури, бібліотека, ФАП, дитяча дошкільна установа, музей І.Д.Черняховського, водогін, вуличне освітлення.
В музеї І.Д.Черняховського діють постійні експозиції історико-етнографічного напрямку, присвячені життю і діяльності видатного полководця та змінна, присвячена сільському сьогоденню. Музей систематично поновлює свій експонатний фонд, накопичує матеріали з історії села та окремих його родин від найдавніших часів до сьогодення, спілкуючись із науковими, освітніми та художніми установами України та зарубіжжя.
Протягом 2008 року до загального фонду сільського бюджету надійшло 179155 грн. власних та закріплених доходів, затверджене радою річне завдання виконано на 106,7 відсотка.
Традиційно програма економічного та соціального розвитку села Оксанина розробляється на основі пропозицій виконкому сільської ради, дирекції ТОВ імені Черняховського, фермерських господарств, установ, розташованих на території села.
Найбільшим досягненням є завершення газифікації населеного пункту. Із залученням коштів населення і державних коштів, по селу прокладено 27 км газової мережі, що дасть можливість газифікувати в найближчій час об'єкти соціально - культурного призначення - школу, дитячу установу, Будинок культури.
2008 року проведено благоустрій вулиць села на суму 16200 грн., проведено поточний ремонт у всіх бюджетних установах села на суму 33430 грн. Також відремонтовано міст через річку Небелівочка, для чого було витрачено 15320грн., на 7500 грн. проведено благоустрій сільського кладовища.
На території села діють загальноосвітня школа І-III ступенів, дитяча дошкільна установа „Малятко", Будинок культури, відділення зв'язку, філія Ощадбанку, бібліотека, два магазини. Перевиконання минулорічного бюджету дало змогу виділити 5 тис. грн. для потреб школи.
Депутати сільської ради і члени виконкому постійно дбають про наповнення сільського бюджету, тож стовідсотково (430 га) передано в оренду землі запасу і резервного фонду, 22 га земель водного фонду. Більш, ніж 99% жителів села одержали державні акти на право власності на землю і самі вирішили, як їм господарювати. 142 селян обробляють власні наділи самостійно, 535 паїв передано в оренду ТОВ імені Черняховського, 166 – орендують в людей приватні підприємці.
На території села також діють два фермерських господарства, 5 приватних підприємств. Незалежно від форми власності вони сприяють і допомагають у виконанні програми соціально-економічного розвитку сільської громади.
Оксанинці дуже люблять свою малу батьківщину, тож участь в озелененні села приймають всі його жителі. Торік тут було висаджено 850 кущів і дерев, закладено новий парк площею 0,30 га, на що витрачено 6283 грн. бюджетних коштів. Велику допомогу в озелененні та збереженні зелених насаджень надають учні місцевої школи.
За кошти сільської ради здійснюється відомчий контроль питної води.
З метою знешкодження побутових відходів в адмінмежах Оксанинської сільської ради відведено два сміттєзвалища по 0,5 га кожний. Виготовлена і погоджена необхідна документація. В 2008 році село Оксанина брало участь в конкурсі на кращий населений пункт району і посіло 2 місце.
Місцевий ФАП забезпечений кваліфікованими спеціалістами та діє в капітально відремонтованому та добре оснащеному приміщенні.
Школа імені Івана Черняховського побудована в 1972 році.
У школі навчаються 145 учнів, які мають можливість знайти для себе заняття за інтересами. Школа має 17 навчальних кабінетів і класів, спортивну залу, комп'ютерний клас. В школі працюють 20 учителів, які працюють за критерієм: "Якість знань учнів — кінцевий результат роботи вчителя".
Працює дитяча організація "Первоцвіт". Учні 1-4 класів об'єднані в Країну Барвінкову і діють за програмою "Подоляночка", спілчани 5-8 класів - за програмою "Гілки калинові", учні 9-11 класів - за програмою "Старшокласник". Учнівське самоврядування дає змогу дітям бути господарями своєї школи.
У школі створені умови для розвитку творчих здібностей кожного вихованця: працюють різноманітні гуртки, спортивні секції, студії.
Найвищий рейтинг має волейбольний гурток, роботою якого керує директор школи Б.Б. Бондар. Волейбольні команди юнаків та дівчат -багаторазові переможці та призери районних змагань, учасники обласних. Найвище досягнення — 3 місце у фіналі обласних змагань з волейболу серед дівчат. У 2007-2008 навчальному році дівчата стали чемпіонами Уманського району.
Сільська волейбольна команда – чемпіон Уманського району, учасник обласних турнірів.
Основними напрямами виховної діяльності школи є громадянське виховання, трудове, художньо-естетичне, екологічне та туристсько-краєзнавче. Школа є опорною в Уманському районі з туризму.
Керівником туристичного гуртка при Оксанинській ЗОШ І-ІП ступенів з 1993 року працює Михайло Линюк. Головний напрямок –це пішохідний та велосипедний туризм, елементи військового туризму.
Охоплені увагою й інваліди, ветерани війни і праці, сім'ї загиблих військовослужбовців, діти-сироти, інваліди з дитинства, які проживають на території села. 12 ветеранам війни та інвалідам села надана матеріальна допомога на загальну суму 1250 грн. 23 одиноких громадяни обслуговуються двома соціальними працівниками.
При сільській раді створено групу з надання послуг особам похилого віку та малозабезпеченим сім'ям, яка займається збором благодійної допомоги (одяг, взуття, продукти харчування) та розподілом між малозабезпеченими особами.
Малозабезпеченим сім'ям надається допомога соціальним працівником, який працює за домовленістю від районного центру зайнятості.
За сприяння господарства ім. Черняховського в літній період організовувалося харчування дітей у пришкільному оздоровчому таборі, а також була організована екскурсія в дендропарк „Софіївка" та у м.Київ.
У селі діє жіноча рада, яка бере активну участь у громадському житті села та району.
Творчі колективи Будинку культури у своїй діяльності керуються принципом збереження та пропагування традиційних взірців художньої творчості, а також оволодінням та поширенням серед населення нових творів і засобів їх відтворення. Тут діє 7 клубних формувань з 66 учасниками. На ремонт закладу торік витрачено 22720 грн., 2000 грн. виділено на придбання технічних засобів.
Село Оксанина - має чудові умови для занять спортом усіх категорій населення. Адже в селі є два діючих стадіони, три волейбольних майданчики, спортивні майданчики для проведення змагань з баскетболу і гандболу. Тричі на тиждень відкритий для всіх бажаючих спортивний зал школи. Команди села з волейболу і футболу постійно приймають участь у чемпіонаті району.
В селі зареєстровано і діє громадське формування з охорони порядку (загін самоохорони) в кількості 30 осіб. Загоном регулярно проводяться чергування у вечірній та нічний час згідно графіку, розробленого і затвердженого виконкомом сільської ради.
Протягом 2008 року на території села Оксанино скоєно 5 злочинів, всі вони розкриті.
Сільська рада працює у тісній взаємодії з дільничним інспектором міліції, для якого обладнана окрема кімната для прийому громадян у приміщенні сільської ради.
2008 року проведено 11 сесій сільської ради, на яких розглянуто 84 питання, які стосуються життя сільської громади. Це насамперед питання соціально-економічного розвитку села, уточнення та затвердження сільського бюджету, виконання сільських програм, заслуховування звітів керівників установ та організацій, які розташовані на території села, та багато інших життєво-важливих питань.
Оксанинською сільською радою приділяється належна увага роботі зі зверненнями громадян, яких найчастіше турбують питання соціального захисту, забезпечення законності та правопорядку, земельних відносин. Особлива увага приділяється зверненням та вирішенню проблем ветеранів Великої Вітчизняної війни, які потребують соціального захисту та матеріальної підтримки.
oblrada.ck.ua
Recent comments