Усі на боротьбу з паразитами!

Новости города

З початком весни в Умані відкрили сезон полювання на омелу.До боротьби з напівпаразитом заплановано залучити навіть науковців, оскільки, за зізнанням керівництва міста, впродовж останніх років метод зрізання омели з дерев не дає жодних результатів - на наступний рік на хворому дереві з'являється ще більше кущів паразита. Як розповідає перший заступник міського голови Умані Володимир Віблий, сьогодні найбільше засмічені омелою центральна вулиця Леніна, вулиця Інтернаціональна, сквер біля аграрного університету, територія військової частини, біля тепличного комбінату, мікрорайон ДОС, територія навколо автовокзалу. Лише в дендропарку „Софіївка” через омелу під зріз цього року попадає 400 цінних порід дерев.
В Умані підзабули, як 16 березня 2006 року губернатор області Олександр Черевко підписав розпорядження про початок акції „Ні – омелі!”. З того часу образ Олександра Володимировича з бензопилою у руках став символом демократичних змін на території окремо узятого регіону. У березні 2006 року черкаське начальство, узявши з собою веселу компанію київських та районних чинуш (різати омелу разом з Черевком поїхали начальник Державної екологічної інспекції України Микола Костров, ректор Українського державного екологічного інституту Бондар, куратор області від Секретаріату Президента Володимир Гаптар, інспектор Головної служби регіональної та кадрової політики Секретаріату Президента України – куратор Київської області пан Кочин, тодішній голова Корсунь-Шевченківської РДА Іван Пустовіт та інші), прибули на 140-й кілометр автодороги „Київ-Луганськ-Ізварено”. До ініціативи влади долучилися понад 200-т представників громадськості. Люди прибули на акцію з гаслами „Ні – омелі!”, „Очистимо Україну від паразитів! Почнемо з омели!”.

Виступаючи на мітингу перед початком боротьби з омелою, ініціатор кампанії був красномовним, як завжди: „Омела – це напівпаразит, але це ще гірше, ніж паразит. Тому що спочатку дехто не здогадується про його шкоду. Омелою заросла вся Черкащина. Мені жаль дерев, які гинуть. Бо це – роки людської праці. Не ми з вами садили ці дерева. Але вони тепер гинуть від омели... Ми порадилися, й у нас виникла ідея, щоб не тільки на Черкащині, а й в кожній області взялися за пилки, за сокири, очистили Україну від паразитів, від напівпаразитів. Думаю, це буде добрий початок, що ми будуватимемо нове суспільство, посадимо нові дерева, які вже не мучитимуться від цих напівпаразитів...”
У 2006 році нещасні корсунчани з транспарантами й Черевко - в образі Фредді Крюгера - виглядали смішно. Сьогодні, коли виявилося, що на місці зрізаної гіляки з омелою з`являється нова омела, і в більшій кількості, - сумно.
Як смішно сьогодні читати, що говорилося Олександром Володимировичем у не такому ще й далекому 2005-му. „У нашій роботі повинна бути конкретика. Якщо вона не напрацьована, не біда, навчимося. І взагалі, для державних службовців робота триває 7 днів на тиждень. Лише так ми зробимо нашу діяльність результативною”. Це – з виступу на колегії ОДА 25 березня 2005 року. Особливо смішно це читати в 2009-му, коли на робочому місці Черевко з`являється з періодичністю комети Галлея на навколоземній орбіті. То - Президента супроводжує, то – у відпустці, то – відпочиває, то бо зна де.
Ще от 13 квітня того ж 2005 року депутат облради Майборода кричала з трибуни, що за бюджетні кошти новопризначеному губернатору придбали „Опель” вартістю 17 тисяч євро. А от наприкінці 2008-го Олександру Володимировичу добрі люди подарували „Ауді” – за 200 тисяч доларів. Ясна річ, виходячи з тієї логіки, що людина, котра себе поважає, не повинна їздити на 3-річній розвалюсі.
Прикро, що в Умані, сказавши „а”, не хочуть сказати „б” : знешкоджувати треба не напівпаразитів на деревах, а справжніх паразитів, які на роботу не ходять – на „Опелях”.

pro-vincia.com.ua

Комментарии излишни -- но,

-- было-бы смешно,если-бы не было так грустно ...А как борются с омелой в других странах,где люди живут гораздо лучше чем в Украине ?Неплохо-бы,может ,перенять опыт ?Взгляд издалека.