В Умані зростуть тарифи на тепло й холодну воду

Политика

В Умані зростуть тарифи на тепло й холодну воду
Найближчим часом в Умані зростуть тарифи на тепло та холодну воду. Нові ціни за опалення та водопостачання для Умані напередодні представили начальники „Уманьводоканалу” та „Теплокомуненерго”.

Для населення тариф на тепло прогнозується підняти в середньому на 25 %, на холодну воду - на 50 %.

Виконуючий обов'язки керівника КП "Уманьводоканалу" Артем Тарасенко повідомив, що, згідно з новими розрахунками, які пройшли перевірку контролюючих органів області, ціну водопостачання пропонується встановити на рівні 4,8 грн. за кубометр води замість теперішніх 3,26 грн. За водовідведення – 3,6 грн. за кубометр замість 2,69 грн.

Підняти тариф, зі слів Артема Тарасенка, підприємство змусило невідповідність тарифу, затвердженого 2006 року, реальним цінам. Саме в цьому полягає причина того, що підприємство впродовж останнього року має постійно борги за електроенергію та поставку води з Білої Церкви. На 1 лютого 2009 року борг перед енергомережами становив 1,149 млн. грн., за постачання води - 389 тис. грн. Ще 150 тис. грн. заборгували за підкачування води "Уманьтеплокомуненерго". Водночас, відповідаючи на питання учасників Громадської ради про можливість цілодобового водопостачання Умані, Артем Тарасенко зауважив, що технічно мережі готові прийняти необхідну кількість води. Проте сьогодні підприємство неспроможне оплатити Білій Церкві додаткові об'єми води.

На Громадській раді було вирішено винести питання підвищення тарифу на воду на Громадській слухання 18 лютого.

Жителів міста у найближчі місяці чекає підвищення тарифів на тепло. Зі слів директора КП "Уманьтеплокомуненерго" В'ячеслава Коваля, новий тариф прогнозується підвищити для населення на 34 % (без лічильника - з 4,47 грн. з квадратного метра площі житла - до 6 грн.), для бюджетних організацій - на 91 %, для підприємств - на 85 %. Водночас він зауважив, що у тарифі закладена мінімальна рентабельність. Також найближчими місяцями може зрости вартість перевезення в маршрутних автобусах та тариф за вивіз сміття.

http://pro-vincia.com.ua/