Діє рада молодих депутатів

Новости города

Всього в Уманському районі 120 депутатів сільських рад, які мали на початок скликання вік до 35-ти років. Найбільше серед молодих депутатів сільських рад – учителів.
20 квітня 2007 року була створена рада молодих депутатів сільських рад Уманського району. Було проведено анкетування молодих депутатів, за результатами якого рада молодих депутатів спланувала свою роботу з молодими депутатами, врахувавши всі пропозиції щодо форм і змісту роботи.

Енергійності, ініціативи, ентузіазму, свіжих ідей – це те, чого чекають від молодих депутатів виборці та ради. Для виховання цих рис Уманська районна рада постійно опікується молодими депутатами сільських рад.

У серпні 2007 року відбулося перше спільне навчання молодих депутатів сільських рад Уманського району на тему „Що може депутат сільської ради?”. З точки зору законодавства відповідь на це питання давав головний спеціаліст з питань юридичного забезпечення діяльності ради Олександр Ставничий. Досвідом у цьому плані ділився голова постійної комісії районної ради з питань освіти, науки, культури, засобів масової інформації, фізкультури і спорту, молодіжної політики, голова організації ветеранів Уманського району Анатолій Дем’янчук. Багато цінних корисних порад з власного багаторічного депутатського досвіду дав депутат Паланської сільської ради, переможець районного конкурсу „Депутат сільської ради 2003 року” Василь Гончаренко.

Що радити, коли звернулася молода людина, яка шукає роботу; як допомогти, коли потрібні чималі гроші для лікування хворому односельцю; як вчинити, коли в селі є неблагополучна сім’я, в якій страждають діти, котрі недоїдають, обірвані, недоглянуті, є свідками постійних дебошів і п’яних оргій батьків; як діяти, коли сусіди просять бути суддею при поділі межі? З такими проблемами доводиться зустрічатися депутатам сільських рад. Змоделювавши такі ситуації, учасники зустрічі шукали вихід із них.

У листопаді 2007 року члени ради молодих депутатів узяли участь у розширеному засіданні постійної комісії Уманської районної ради з питань освіти, науки, культури, фізкультури і спорту, засобів масової інформації, молодіжної політики, на якому обговорювалися питання молодіжної політики в районі. Молоді депутати звернули увагу на те, що молодь не хоче залишатися в селі через те, що роботи немає, умови для самореалізації відсутні, про організацію дозвілля в холодних клубах навіть мова не йде.

Серед пропозицій, які прозвучали, була й така: запропонувати сільським головам винести питання про молодіжні проблеми на сесії сільських рад, які провести спільно із постійною комісією районної ради з питань освіти, науки, культури, фізкультури і спорту, засобів масової інформації, молодіжної політики районної ради, щоб спільно шукати шляхи вирішення проблем.

Зрушення з місця вирішення піднятих питань неможливе без зміни економічної ситуації, цьому підтвердження – село Гереженівка. Голова ради молодих депутатів сільських рад Л.В.Бень, яка працює в цьому селі, розповіла, що з приходом потужного інвестора ситуація в селі докорінно змінилася. Всі колись порожні хати в селі розкуплені, питання безробіття знято, а шкільна молодь, маючи взірець того, що рівень заробітної плати односельців залежить від кваліфікації, компетентності, освіти, поліпшила своє ставлення до навчання, усвідомивши, що знання – річ необхідна.

В анкетах молоді депутати виявили бажання зустрічатися з цікавими людьми району. Тому всі бажаючі були запрошені на свято „Поетична осінь-2007”. Молоді депутати мали змогу познайомитися з поетами Уманщини, стати свідками презентації книги „Мальви на причілку”, автором якої є вчителька Бабанської загальноосвітньої школи Ольга Павленко.
8 грудня 2007 року відбулося засідання районного юнацького дискусійного клубу „САПФІР” спільно із молодими депутатами сільських рад. „Як зупинити падіння моралі?” – така непроста, але актуальна тема була обрана для обговорення. Пропозицій було багато: проповідувати та сповідувати християнські принципи, домогтися економічної стабільності, підняти культуру, виховувати національну самосвідомість, зробити так, щоб Закон був для всіх однаковий, запровадити цензуру на телебаченні, змінити законодавство щодо вживання алкоголю.

А ще дуже важливий висновок було зроблено: світ розпочати змінювати, почавши із себе. Тішить те, що кожний із присутніх усвідомив, що мораль – не віршик, який можна завчити, це не стільки знання про хороше і погане, скільки ДІЯ. Причому дія індивідуальна, особиста і відповідальна.

19 вересня 2008 року відбулося навчання молодих депутатів сільських рад Уманського району „Особливості формування і наповнення сільського бюджету”. Кожний аспект, на який необхідно звертати увагу при затвердженні сільського бюджету, розтлумачила начальник фінансового управління Уманської районної держадміністрації О.С.Пасічнюк. Вона наголосила на тих питаннях, які повинні знати депутати сільських рад.

Про основні законодавчі моменти, необхідні в депутатській діяльності, нагадав депутатам начальник організаційного відділу Уманської районної ради М.Д.Мельник.
Провела ряд тренінгів і ознайомила з Положенням районного конкурсу „Депутат сільської ради року”, який оголошено в Уманському районі, відповідальна за роботу з молодими депутатами в районній раді О.В.Тодчук.

В планах роботи ради молодих депутатів – активізувати сім’ї молодих депутатів сільських рад, а також під егідою ради молодих депутатів сільських рад започаткувати конкурс талановитої молоді.

В квітні 2009 року планується провести зустріч молодих депутатів сільських рад із ветеранами педагогічної праці.

http://www.oblrada.ck.ua/