Надійний компас в умовах ринкової економіки
Відомо, що бізнес не може функціонувати без взаємодії як самих бізнесових кіл, так і владних структур. Все більше українських підприємств сьогодні виходять на світові ринки, зростає зовнішньоторгівельний обіг. Та все ж для багатьох підприємств зовнішньоекономічні відносини тільки починають переходити з області наукової фантастики в щоденну практику. І саме тут Торгово-промислова палата для багатьох стає незамінним другом та помічником.
У бізнес-форумах, інших заходах, які організовує торгово-промислова палата України, беруть участь Президент України і Прем’єр-міністр України, керівники міністерств і відомств, народні депутати, відомі бізнесмени, громадські діячі та дипломати. Лише торік в Україні і за її межами разом із регіональними палатами проведено більше ніж 150 бізнес-форумів, ділових місій, зустрічей, переговорів, "круглих столів", у яких взяли участь тисячі підприємців з більш як 50 країн.
Торгово-промислова палата України в своїй діяльності тісно співпрацює з торговими відділами посольств та іноземних представництв в нашій державі. Саме Торгово-промислова палата може надати Вам, шановні підприємці, повну та вичерпну інформацію про іноземні підприємства, що зацікавлені в партнерах на Україні, або ж самі підберуть для Вас ряд підприємств, що будуть відповідати Вашому профілю.
Уманське відділення Черкаської Торгово-промислової палати (далі ЧТПП) функціонує в нашому місті з 1972 року. Але перед тим, як перейти до характеристики послуг, що надаються Уманським відділенням ЧТПП, розглянемо, а що ж представляє собою Умань сьогодні:
Умань – вузол найзначніших загальнодержавних, а в перспективі – і загальноєвропейських магістральних доріг, що з’єднують не лише різні регіони держави, а й ведуть за кордон. Саме через Умань пролягає дорога з Києва у сусідню Молдову і далі – через Румунію на Балкани, в Грецію і Туреччину.
В майбутньому, з розвитком загальноєвропейського та європейсько-азіатського товаропотоків, шляхи від західних воріт – Ужгород, Львів, Луцьк – до східного кордону можуть перетворитись на дуже жваві автобани, з потужною сервісною інфраструктурою. Один із таких автобанів вже будується прискореними темпами і пролягатиме від столиці України, міста Києва, до найбільшого порту країни – Одеси. Загалом це дуже важлива магістраль не лише для України, але і СНД та Європи, оскільки повністю вона зветься Санкт-Петербург - Київ - Одеса. Умань відіграватиме важливу роль в обслуговуванні автобану, оскільки є найбільшим по кількості населення і найважливішим зі стратегічної точки зору населеним пунктом між Києвом та Одесою (будівництво відповідної сервісної інфраструктури вже розпочато). Крім того, саме в Умані зосереджено близько 30 % пам’яток історії Черкаської області, що робить місто туристичним центром Черкащини. Кожного року десятки тисяч паломників – хасидів з 25 країн світу приїздять до Умані, аби відвідати могилу свого духовного лідера – цадика Нахмана. Саме в Умані знаходиться перлина садово-паркового мистецтва – Національний дендропарк "Софіївка". Кожного року до уманської красуні "Софіївки" приїздить більше 600 тис. туристів. Дендропарк має потужну сервісну структуру – готель, ресторан, бар, декілька сучасних автостоянок, акваріум та торгівельний майданчик, де туристи можуть придбати сувенірну продукцію на згадку про "Софіївку".
До того ж Умань займає друге місце в області за кількістю підприємницьких структур. Натомість в місті нараховується вже більше трьох тисяч фізичних та юридичних осіб-підприємців (їх кількість постійно зростає). В порівнянні з іншими регіонами (особливо півднем та заходом України), та беручи до уваги умови, що склалися в державі, малий та середній бізнес є досить розвинутим.
Із здобуттям Україною незалежності, збільшилась і кількість послуг, що надається Уманським відділенням ЧТПП. Основними з них є:
- Розробка і присвоєння штрих-кодів продукції, видача свідоцтв. Розміщення інформації зі штрихового кодування у електронній базі даних.
- Видача сертифікатів походження українських товарів при експорті до інших країн світу.
- Надання послуг з проведення експертизи якості, кількості, комплектності вітчизняних та імпортних товарів, у тому числі паливно-мастильних матеріалів, а також сировини та обладнання по експортно-імпортних поставках. Проведення досліджень та видача експертних висновків про вихід готової продукції із давальницької сировини. Визначення кодів товарів за Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності (ТН ЗЕД). Проведення судово-товарознавчої експертизи.
- Послуги митних брокерів. Оформлення вантажних митних декларацій на товари і майно, що перевозяться через кордон України; заповнення міжнародних транспортних та інших супровідних документів відповідно до вимог митниці. Оформлення транзитних, експортних, імпортних декларацій на підакцизні товари (алкогольні і тютюнові вироби). Надання консультацій щодо розміру мита, акцизу, та укладання контрактів і оформлення документів, що є доповненням до них.
- Надання послуг щодо реєстрації товарного знаку.
Це далеко не повний перелік послуг, що надаються Уманським відділенням ЧТПП.
За детальною інформацією звертайтесь до консультантів Уманського відділення Черкаської Торгово-промислової палати. На будь-яке питання стосовно діяльності палати Ви отримаєте змістовну відповідь, а одного разу, ставши нашим клієнтом, залишитесь з нами назавжди.
Адреса Уманського відділення ЧТПП: 20300, м. Умань, вул. Садова, 18, тел/факс 5-25-45.
Ю.Харук, спеціаліст Уманського відділення ЧТПП.
Recent comments