Боржникам перекривають воду й каналізацію

Новости города

grandma

Уранці 5 грудня кілька десятків мешканців двох уманських п’ятиповерхівок, що по вул. Жовтневої революції, не давали працівникам ”Уманьводоканалу” перекрити водопостачання квартир.

— Найбільша біда буде для пенсіонерів, бо їм дуже важко носити воду від сусідів або з магазину. А от те, що нам вимкнули ще й каналізацію — це зовсім не по-людськи, — обурюється Олександр Усатюк. — Бо наружного туалету не маємо. Куди люди ходитимуть — незрозуміло.

— Мій чоловік сліпий, я після інсульту, — плаче Любов Пастушенко, 71 рік.

”Стоїмо з восьмої ранку, навіть на базар не пішли. Воду бережемо, — каже Марія Колібачук, 68 років, з Умані. Жінка із сусідкою 73-річною Галиною Арутюнян стоять на каналізаційному люкові. — Каналізацію нам сьогодні перекрили. Забили старим кожухом якимось, щоб не могли навіть у туалет піти. А у нас 90 відсотків мешканців — люди похилого віку. Хочуть і воду перекрити”.

— Конфлікт триває кілька років, — розповідає голова правління кооперативу N9 Поліна Почтар, 59 років. — Виникла різниця між тим, що платимо по квартирним лічильникам і тим, що показує загальний у підвалі. Водоканал вимагає погасити борг у 11 тисяч, але ми не хочемо платити за те, що невідомо де взялося. Тоді водоканал подав на нас у суд, бо ми з ними не підписали договір на спільне користування водою. Ми виграли два судові процеси. Після незаконного нарахування відмовляємося від групового обліку. Тому водоканал знов подав на нас на суд. Суд нас виправдав. Чому за світло і газ може кожен окремо платити, а за воду — ні.

Після кількагодинної суперечки водопостачання таки перекривають. У міській раді людям радять погасити борг і підписати договір з ”Уманьводоканалом”. За несплату різниці ще один кооператив був 1,5 тижня без води.

Нині люди оформляють документи у прокуратуру, щоб опротестувати дії водоканалу.

Лілія КУШНІРЕНКО
gpu.ua