Голова Верховної Ради Володимир Литвин побував на Уманщині

Политика

13 грудня 2008 року на Уманщині побував Голова Верховної Ради України Володимир Литвин. Його супроводжували народний депутат України Сергій Терещук, перший заступник голови обласної ради Віктор Павліченко, перший заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гаман, перший заступник голови Уманської районної ради Микола Муковоз, в. о. голови Уманської райдержадміністрації Олег Тригубенко та міський голова міста Умань Юрій Бодров. Пізніше до них приєдналися і однопартійці Володимира Литвина депутати обласної ради Володимир Лук’янець, Валерій Черняк, Галина Кучер, Юрій Лега.
Спочатку Володимир Литвин побував у селі Громи, де не лише зустрівся з громадою, а й долучився до місцевого свята – Свята українського рушника. Громівчани показали гостям велику колекцію старовинних рушників, зразки гончарного та декоративного мистецтва, а вмілі господині продемонстрували свою кулінарну майстерність у хлібо-булочних виробах. Свято рушника супроводжувалося масовими народними гуляннями, жартівливими піснями та веселими танцями. Такий захід відбувся вперше в історії села, проте його хочуть зробити щорічним і перетворити на щось подібне до «Уманських Сорочинців».
Після огляду виставки народно-прикладного мистецтва Голова Верховної Ради разом із іншими гостями переглянули обрядове дійство «Андріївські вечорниці», яке організували та провели місцеві школярі.
Жителі села з нетерпінням чекали візиту Володимира Михайловича, свідченням цьому були численні подарунки, які він отримав від гостинних громівчан – тут і вишита сорочка, і рушник, і гончарні вироби. В свою чергу він вручив грамоти та подарунки кращим майстрам, народним митцям, а одному чоловікові навіть дістався годинник з руки Голови Верховної Ради України!
Вражений теплим та щирим прийомом, Володимир Михайлович подякував громаді за свято, яке кожного з учасників відносило у радісні та безтурботні дитячі роки, дарувало незабутні емоції та щасливі усмішки, яке ще раз переконувало, що українці – прекрасний народ, задля добробуту якого має об’єднатися і ефективно працювати влада.
На Володимира Литвина чекала також зустріч з уманчанами у вщерть заповненому міському Будинку культури. Спілкування було відвертим та невимушеним. Усі охочі передавали записки Голові Верховної Ради України зі своїм запитаннями і отримували відповіді. Жителів Умані хвилювали, зокрема, питання пенсійного забезпечення, виплати знецінених заощаджень, медичного обслуговування тощо. Один із літніх уманців написав Володимиру Михайловичу, що має складне захворювання очей, вилікувати яке можна лише з допомогою операції. Коштує ж вона 7 тисяч гривень… Звідки ж у 84-річного пенсіонера такі гроші? Володимир Литвин не залишився байдужим – пообіцяв посприяти у проведенні безкоштовної операції дідусеві.
На закінчення свого перебування на Уманщині Голова Верховної Ради Володимир Литвин провів прес-конференцію для місцевих, обласних та центральних ЗМІ. Відповідаючи на запитання журналістів, він зауважив, що зараз в Україні настав той час, коли спільні проблеми мають об’єднати не лише народ, а й владу, повернути її до здійснення ефективної політики, вирішення нагальних проблем людей.
Володимир Литвин запевнив, що його робота на посаді Голови Верховної Ради буде цілеспрямованою, відповідальною, сприятиме консолідації політичних сил у Парламенті. Головною ідеєю залишається також ідея об’єднання спільних зусиль Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України.
Володимир Михайлович також наголосив, що зараз усім політикам варто забути про свої амбіції, особисті інтереси й зосередитися на подоланні економічної кризи в країні:
– Сьогодні настав той момент, коли треба відмовитись від поділу на коаліцію і опозицію, а всім разом зробити все необхідне для того, щоб врятувати країну, адже всі, хто зараз при владі, несуть відповідальність за той стан, у якому вона опинилася.

http://www.oblrada.ck.ua/