Софієвка стане кандидатом на внесення у список ЮНЕСКО

Софиевка

У грудні Національний комітет України у справах ЮНЕСКО офіційно представить Уманський дендрологічний парк „Софіївка” як кандидата на внесення у Список Світової Спадщини ЮНЕСКО. Окрім „Софіївки”, буде представлено об’єкти ще з чотирьох міст України: Чернівців, Чернігова, Бахчисарая й Кам’янця-Подільського.
Презентація нових міст-кандидатів відбудеться під час урочистостей з нагоди 10-річчя внесення Ансамблю історичного центру міста Львова, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
На святкуванні у Львові будуть запрошені президенти Замостя, Кракова, Варшави, мери Вільнюса та Кіото, президент Українського національного комітету ІКОМОС (Міжнародна Рада з питань охорони пам’ятників і пам’яток) Микола Яковина, експерт ЮНЕСКО Ганс Каспарі, директор центру світової спадщини Франческо Бандарін, президент Національного комітету ІКОМОС Польщі Кшиштоф Павловські, українські міністри Василь Вовкун та Василь Куйбіда.
Нагадаємо, сьогодні у Списку світової спадщини ЮНЕСКО Україну представляють чотири об’єкти. Це – Софійський собор та Києво-Печерська лавра (обидва під номером 527, внесені з 1990-го року), історичний центр Львова (№ 865, з 1998-го року), пункти геодезичної дуги Струве на території Хмельницької та Одеської областей (№ 1187, з 2005-го року) і букові ліси Карпат (№ 1133, з 2007-го року).