В Умані відбувся Третій фестиваль "Спортивні ігри України"

Спорт

Greblya
 

Ведучі представили уманчанам та гостям міста організаторів і учасників неординарного спортивного заходу – заступника Голови Верховної Ради України шостого скликання, голову організаційного комітету Фестивалю Миколу Томенка, голову обласної ради, заступника голови організаційного комітету Фестивалю Володимира Греся, першого заступника міністра освіти і науки України Олександра Гребельника, генерального директора ВАТ «Уманьферммаш», депутата обласної ради Анатолія Ліпкана, міського голову міста Умань Юрія Бодрова, голову Уманської районної ради Сергія Усика.
Вони також повідомили, що на фестиваль прибули четверо голів обласних рад, зокрема, Вінницької обласної ради – Григорій Заболотний, Кіровоградської – Микола Сухомлин, Хмельницької – Іван Гладуняк та Рівненської – Олександр Данильчук. Очільники депутатських корпусів сусідніх областей з великим задоволенням та цікавістю приїхали до Умані, адже це чудовий досвід для того, аби подібне спортивне свято започаткувати і у своїх регіонах.
Ведучі, тим часом, продовжували представляти почесних гостей фестивалю – олімпійських чемпіонів, чемпіонів світу, інших найвідоміших спортсменів України.
Зі вступним словом звернувся до усіх учасників Третього Фестивалю зірок вітчизняного спорту «Спортивні ігри України» заступник Голови Верховної Ради України, почесний голова фонду «Справедлива країна», ініціатор та голова оргкомітету Фестивалю Микола Томенко, який, зокрема, зазначив:
– Фестиваль зірок спорту «Спортивні ігри України» з кожним роком розширює свою географію і в сьогоднішньому заході бере участь спортивна громадськість не лише Черкащини, а й Київщини, Вінничини, Хмельниччини та Кіровоградщини. Приємно, що все більше молоді, яка захоплюється фізкультурою та спортом, виявляє бажання показати себе на майстер-класах із зірками спорту, що традиційно влаштовуються на нашому фестивалі. Під час свята також будуть нагороджені найкращі вчителі фізичної культури та інструктори спорту. Впевнений, що фізкультура і спорт – це те, що сьогодні об’єднує Україну та сприяє формуванню її позитивного іміджу за кордоном. Тому сьогодні надзвичайно важливо, щоб найвідоміші спортсмени, які в різний час ставали символами українського спорту, мали безпосередню можливість передати свій досвід і навики молодому поколінню, а також надихнули його на здоровий та активний спосіб життя.
Запрошений до виступу голова Черкаської обласної ради, заступник голови оргкомітету Фестивалю Володимир Гресь, звертаючись до учасників спортивних ігор та усіх присутніх на стадіоні, наголосив, що Черкащина втретє радо приймає Фестиваль зірок спорту «Спортивні ігри України», і нинішнього року до його організації долучилися Уманська районна та Уманська міська ради. Самобутність і цінність цього спортивного заходу саме в тому, що найвідоміші сучасні спортсмени України своїм особистим прикладом навчають секретів своєї майстерності юних українських спортсменів. Таке спілкування цінне ще й тим, що досвідчені олімпійці та призери європейських і світових чемпіонатів із власного тренерського досвіду звертають увагу на найобдарованіших діток із невеличких міст та сіл України, дають їм та їхнім наставникам безцінні поради та уроки на майбутнє, підказують, на що саме необхідно звертати увагу, аби домогтися високих спортивних результатів.
Голова обласної ради Володимир Гресь запросив нашого земляка, першого олімпійського чемпіона-українця, який здобув своє золото у змаганні з веслування на каное на ХVІІІ Олімпійських іграх ще далекого 1964 року Андрія Хіміча та Чемпіона Світу і олімпійського чемпіона з фехтування, головного тренера збірної України з фехтування Вадима Гутцайта, вихованки якого Ольга Жовнір, Ольга Харлан, Олена Хомрова і Галина Пундик вибороли для України перші золоті медалі у командних змаганнях шаблісток на XXIX літніх Олімпійських іграх у Пекіні, до урочистого підняття прапора Фестивалю.
Щирими оплесками підтримали підняття прапора всі учасники ”Спортивних ігор України” – олімпійський чемпіон, чемпіон Європи, володар Кубка Світу з греко-римської боротьби В’ячеслав Олійник, олімпійська чемпіонка, легкоатлетка, багаторазова рекордсменка світу, чий рекорд у потрійному стрибку (15 метрів 50 сантиметрів) залишається неперевершеним ще із 1995 року – Інеса Кравець, чемпіон світу і Європи з важкої атлетики Денис Готфрід та його чарівна дружина, багаторазова чемпіонка світу із самбо, призерка міжнародних турнірів із дзюдо Світлана Лисянська, срібний призер чемпіонату Європи та бронзовий призера чемпіонату світу, волейболіст Віталій Дідух, срібний призер олімпіади у Сіднеї, велосипедист Олександр Феденко, олімпійський чемпіон із шахів, який у віці 12 років і 211 днів став наймолодшим в історії гросмейстером, ім’я якого внесено до Книги рекордів Гіннеса, Сергій Карякін, чемпіон Світу із шашок Сергій Білошеєв.
Ведучі також повідомили публіку про те, що з години на годину на Фестиваль мають приїхати володар титулу «Найсильніша людина світу» Василь Вірастюк та ветерани футбольного клубу «Динамо» (Київ).
Усі виступаючі підкреслювали, що Перший та Другий Фестивалі зірок спорту «Спортивні ігри України», які проводились у Черкасах, дали новий потужний імпульс розвитку спорту та масового фізкультурного руху на Україні, і, зокрема, на Черкащині.
Перший заступник міністра освіти і науки України Олександр Гребельник підкреслив важливість занять спортом, адже спорт – це дійсно життя, здоров’я, гарне самопочуття, чудовий настрій та відпочинок. І те, що наші спортсмени наполегливо здобувають нові перемоги на міжнародних спортивних аренах, є переконливим свідченням цього.
Свої побажання найкращим українським спортсменам та їхнім послідовникам і прихильникам висловили й міський голова міста Умань Юрій Бодров, голова Уманської районної ради Сергій Усик, керівник одного з найуспішніших підприємств Уманщини, генеральний директор ВАТ «Уманьферммаш», депутат обласної ради Анатолій Ліпкан.
Зрештою, офіційна частина свята спорту завершилася і ведучі оголосили про деякі зміни в організації майстер-класів, більшість із яких, з огляду на погодні умови, довелося перенести до приміщень. Та, незважаючи на це, програма тривала за графіком.
На Центральному стадіоні Умані провела свій майстер-клас із легкої атлетики Інеса Кравець, у спорткомплексі міської гімназії відбулися майстер-класи з важкої атлетики та фехтування, які провели Денис Готфрід і Вадим Гутцайт. Тут же тривали волейбольні та баскетбольні змагання. На Осташківському ставку свій потужний досвід із веслування на каное передавав молодим спортсменам Андрій Хіміч. У приміщенні міської ДЮСШ тривали сеанси одночасної гри у шашки Сергія Білошеєва, а на Центральному міському стадіоні свою майстерність гри в шахи демонстрував Сергій Карякін.
Час, відведений для майстер-класів для юних спортсменів, спливав дуже швидко, та вболівальники спорту встигали подивитися, а хто й спробувати себе, і в дзюдо, і в греко-римській боротьбі, велоспорті, вищий клас у яких показували Світлана Лисянська, В’ячеслав Олійник та Олександр Феденко.
По завершенню виступів відбулося відзначення учасників фестивалю та нагородження кращих вчителів-фізкультурників і тренерів.
На прес-конференції для журналістів Микола Томенко та Володимир Гресь поділилися враженнями від цьогорічного фестивалю та планами на найближче майбутнє.
Микола Томенко, зокрема, зазначив, що ідея організації „Спортивних ігор України” проста – популяризувати заняття масовими видами спорту не лише у столиці нашої держави чи інших великих містах, а й у провінційних містечках та селах. Адже навіть із плеяди вище згаданих найвідоміших спортсменів, які взяли участь у Фестивалі, лише Віталій Дідух є уродженцем міста Києва. Він також згадав, як ще два роки тому Верховна Рада України попереднього скликання підтримала його законопроект про введення у кожній сільській та селищній радах посади інструктора з масового спорту і хоч ця постанова виконана далеко не в повному обсязі, народний обранець пообіцяв знову повернутися до вирішення цього питання. Заступник Голови Верховної Ради України також зауважив, що його особисте спілкування цього дня із юними уманчанами ще раз засвідчило, що Фестиваль необхідний і приносить свою користь. До речі, на проведення цього заходу не витрачаються кошти із Державного бюджету і він відбувається за сприяння спонсорів та меценатів. Микола Томенко щиро подякував усім спортсменам за те, що вони з року у рік докладають неабияких зусиль задля пропаганди здорового способу життя поміж громадян України та вручив кожному з них сертифікат компанії „Спортмастер” з певною сумою грошей для придбання спортивного одягу. Він також відзначив, що учасники Фестивалю мають і своїх учнів. Наприклад, ще не відомо, яким би був спортивний доробок української олімпійської збірної, якби не вихованки її головного тренера із фехтування Вадима Гутцайта – дівчата у важкій боротьбі змогли вибороти перемогу і отримати перше олімпійське золото Пекіна. Цей приклад надихнув наших спортсменів на здобуття аж 27 медалей та 11 місця у загальнокомандному заліку поміж інших країн світу на цьогорічній літній олімпіаді!
Перший заступник міністра освіти і науки України Олександр Гребельник позитивно оцінив ту важливу місію, яку виконує Фестиваль та інші просвітницькі заходи, ініційовані заступником Голови Верховної Ради України Миколою Томенком. А також підкреслив, що дуже важливо, що ці ініціативи підтримуються органами місцевого самоврядування та виконавчої влади.
– Мені приємно сьогодні вітати тут найсильніших та найспритніших спортсменів світу, еліту спорту. Це, так би мовити, вершина айсбергу. Але у кожного, навіть найвідомішого майстра спорту, був його перший вчитель фізкультури та перший тренер. Саме на них тримається масовий спорт в Україні, – підкреслив Олександр Гребельник.
Голова обласної ради Володимир Гресь від імені всього депутатського корпусу області, обласної та районних адміністрацій щиро подякував усім, хто допоміг в організації Третього фестивалю зірок спорту України. Добрим словом він не обійшов місцеву владу – уманського мера Юрія Бодрова та його першого заступника Петра Паєвського, голову Уманської районної ради Сергія Усика та очолювані ними виконавчі комітети. Особливу подяку він висловив генеральному директорові „Уманьферммашу”, депутатові обласної ради Анатолію Ліпкану, його колезі, депутату обласної ради, генеральному директорові компанії „Златогор” Людмилі Русаліній, компаніям „Нібулон”, „Спортмастер”, дашуківському бентонітовому комбінату «DASH-BENT», а також уманським автодорівцям, тепличникам та інформаційним спонсорам: телебаченню «Мегаспрорт», ICTV, Українському радіо, ОДТРК «Рось», «Умань», газетам «Вечірні Черкаси», «Черкаський край» та усім іншим журналістам, які не оминули увагою висвітлення підготовки та проведення Фестивалю зірок спорту «Спортивні ігри України».
Володимир Гресь висловив переконання, що спортивні ігри матимуть продовження на теренах Черкащини і в майбутньому та поширяться і на інші регіони України. Він також подякував своїм колегам із сусідніх областей за їх зацікавленість Фестивалем, адже подібні заходи не лише популяризують спорт, а й позитивно впливають на презентацію тієї області, в якій вони відбуваються.
Володимир Гресь вручив Почесні Грамоти Фестивалю за активну допомогу в його організації заступникові голови Уманської міської ради Петрові Паєвському, першому заступникові голови черкаського відділення НОК України Миколі Холоденку, заступнику начальника управління молоді та спорту облдержадміністрації Юрієві Мрачковському, начальнику відділу фізкультури і спорту Уманської міської ради Ользі Ремез.
Від імені нагороджених Юрій Мрачковський, зокрема, подякував за відчутну підтримку обласного відділення НОКу і спортсменів-олімпійців з боку голови обласної ради Володимира Греся та депутатського корпусу області.
Матеріальне і моральне заохочення за свою нелегку працю отримали й тренери провідних черкаських спортсменів-олімпійців – Владислав Грязнов, Анатолій Тихомиров, Алла Красовська, Сергій Полєнков та Віктор Нагній.
Від імені Всеукраїнського Центру „Спорт для всіх” за активну підтримку у розвитку фізкультури і спорту області, а також допомогу в організації фестивалю Почесною Грамотою було нагороджено Анатолія Ліпкана.
Зірки спорту вручили дипломи Фестивалю юним спортсменам, які переймали досвід на майстер-класах. Поміж кращих байдарочників відзначено Руслана Матяша, Євгена Лозинського, Сергія Гуляйка, у важкій атлетиці – Василя Смолія, шашках – Євгена Шабанова та Тетяну Карабаш, шахістів Ігоря Жука, Володимира Попова, Михайла Бондара, в дзюдо – Вікторію Бабкіну, у греко-римській боротьбі – Володимира Козака та Анастасію Криволапову.
Цього ж дня за підтримки голови обласної ради Володимира Греся було започатковано Почесний Знак і Посвідчення „Ветеран спорту Черкащини”, якими були удостоєні ветерани українського спорту Галина Тарасевич, Віктор Ткаченко, Леонід Кульбіцький та Іван Цупило.
Далі на стадіоні міста відбулися показові виступи з богатирського багатоборства найсильнішої людини світу Василя Вірастюка. Під його пильним наглядом місцеві силачі демонстрували власні сили у перетягуванні автомобіля, перекиданні величезного колеса та перенесенні мішків із мокрим піском.
А на Центральному стадіоні у дружньому поєдинку зійшлися команди «Ветерани «Динамо» – «Спортивні ігри» (оргкомітет Фестивалю). Капітанами команд були знаменитий футболіст Володимир Трошкін та заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко відповідно. Незважаючи на те, що Микола Володимирович протягом усього першого тайму підтримував свою команду безпосередньо на полі, неодноразово переймаючи м’яч у динамівців, матч завершився перемогою ветеранів із рахунком 3:0 на їхню користь. Та результат нікого не засмутив – перемогла дружба!
На завершення Фестивалю відбувся святковий концерт за участю зірок української естради Павла Дворського, гуртів «Lama» та «ТІК», а також святковий феєрверк.
Незважаючи на непогоду, Третій Фестиваль спорту „Спортивні ігри України” вдався на славу і подарував його учасникам безліч незабутніх вражень.

http://www.oblrada.ck.ua