Бодров залишається лідером електоральних симпатій уманчан

Новости города

Черкаський Центр регіональних соціально-гуманітарних досліджень провів соціологічне опитування в Умані. Опитування проводилося пропорційно до кількості виборців на території кожного з мікрорайонів та дільниць за винятком закритої дільниці (міська лікарня).

Загалом було опитано 400 респондентів. 52,5 % серед опитуваних –жінки, 47,5 % - чоловіки. Також витримано абсолютну перевагу середніх і старших груп виборців: понад 60/55 років – 25,75 %, у віці від 30 до 60/55 – 54,5 %, у віці 18-29 років – 19,75 %. 29 % опитаних – пенсіонери, 35,5 % - робітники, 0,25 % - працівники сфери сільського господарства, 12,5 % - інженерно-технічні працівники, 2,25 % - безробітні, 3,75 % - студенти й учні, 9,5 % - працівники сфери обслуговування, 1,75 % - військовослужбовці, 6 % - підприємці, 4,25 % - домогосподарки. Решта соціальних категорій – 1,25 %.

Понад половину опитаних (51,5 %) хвилює проблема незадовільного стану уманських доріг та тротуарів. Також до групи найважливіших проблем кожен четвертий респондент назвав зростання комунальних послуг, прибирання вулиць і вивезення сміття, благоустрій міста.

Болючими проблемами для Умані є зростання злочинності, корупція та хабарництво у медичній сфері, незадовільне функціонування ЖЕКів, поширення алкоголізму, проблеми з водопостачанням, стан медичного обслуговування та системи освіти, котрі турбують від 10-ти до 5 % опитаних.

42 % уманчан вважає, що найгірше в місті вирішується проблема доріг та тротуарів. Також на перший план винесено й незадовільне освітлення вулиць, що особливо хвилює жінок.

Понад половина опитуваних констатувала, що протягом останнього року в місті не відбулося відчутних змін. 29 % респондентів відзначили погіршення ситуації, а 14 % – покращення. Кожен двадцятий не зміг визначитися з оцінкою змін ситуації.

Найавторитетнішим у місті політиком респонденти визнали чинного мера Юрія Бодрова. Услід за ним зі значним відривом названо генерального директора ВАТ «Уманьфермаш», депутата обласної ради Анатолія Ліпкана та генерального директора маріупольського металургійного комбінату ім.Ілліча Володимира Бойко.

Сумарний позитивний рейтинг Юрія Бодрова становить 38,5 %. Понад 40 % респондентів оцінюють його роботу негативно. 14,75 % - не визначилися стосовно його діяльності.

На запитання про альтернативних Юрію Бодрову кандидатів, більшість респондентів назвали Анатолія Ліпкана та Володимира Бойка (відповідно 7,25 % та 3,75 %). Менше ніж два відсотки опитуваних надали перевагу депутатові Уманської міськради, керівнику фракції БЮТ Олександру Румику, 1,25 % – народному депутату від БЮТ Петрові Кузьменку.

Соціально-політичний спектр виборців, які позитивно оцінюють діяльність Юрія Бодрова, доволі широкий. Серед його прихильників є бютівці, ті, хто не ходив на вибори, регіонали, прокомуністично налаштовані уманчани, соціалісти, литвинівці й нашоукраїнці.

Визначальною для цих виборців є не політична позиція мера, а його ділові якості. Цікаво, що в тих мікрорайонах, де є високий позитивний рейтинг у Юрія Бодрова, фіксується перевищення антирейтингу Ліпкана і навпаки.

Згідно результатів опитування лідером рейтингу непопулярності серед відомих уманчан є той же чинний мер Юрій Бодров – 16,25 %.

Лише 16,25 % опитаних вважають рівень власної поінформованості про роботу депутатів Уманської міськради достатнім. Серед депутатів міськради найбільш відомими для жителів міста є Олександр Румик (16,92 %) та Галина Кучер (10,77 %). Серед депутатів обласної ради респонденти назвали Анатолія Ліпкана (12,31 %).

Згідно результатів опитування лідерами популярності серед уманчан є народний депутат України Микола Томенко (24,25%), голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко (16,5%) та голова обласної ради Володимир Гресь (13,75 %). Лише по 3-2 відсотки респонденти надали народним обранцям Петру Кузьменку, Івану Зайцю та Сергію Терещуку. А от бютівці Богдан Губський, Володимир Іваненко та Ігор Єресько майже невідомі уманчанам.

Діяльність Уряду Юлії Тимошенко оцінюється переважно позитивно. Кількість тих, хто оцінює роботу Тимошенко „позитивно” й „швидше позитивно”, становить 57,5 %. Лише 12,5 % відсотків респондентів не визначилися з оцінкою діяльністю Уряду.

Серед політичних блоків та партій найбільшу прихильність в опитаних викликають БЮТ (35,25%) та Партія регіонів (10,5 %). Далі йдуть КПУ, СПУ та блок Литвина. Відчутних втрат зазнав НУНС, чий рейтинг особливо різко знизився після корупційної справи з головою райдержадміністрації Петром Григоренко (шоста позиція). Аутсайдерами політичних симпатій є ВО «Свобода» та ПСПУ.

Найбільш непопулярними в опитаних були Партія регіонів, КПУ, БЮТ, НУНС, ПСПУ та СПУ.

На запитання «Як часто при вирішенні питань Вам доводиться давати хабарі службовцям міськвиконкому?», 36 % респондентів відповіли – «ніколи». 32,75 % опитуваних не зверталися до міської влади. 17 % зізналися, що іноді вони все ж таки підкуповували чиновників мерії. 6,75 % - вдавалися до такого способу вирішення проблем часто, а 3,75 % - регулярно підгодовують владу хабарами. Майже 5 % опитуваних відмовилися відповідати на запитання.

Ірина Поліщук
http://pro-vincia.com.ua/