ХРИСТИНІВСЬКИЙ «БИК» ПІШОВ У ВЛАДУ?

Политика

Жителі Христинівки стверджують, що мер міста та кримінальний авторитет «Бик» — одна і та ж особа

Кілька років тому наша газета публікувала подробиці з життя христинівського кримінального авторитета на прізвисько «Бик». У журналістських матеріалах йшлося про жахливу корупцію, яка пов’язала місцевий кріміналітет та владу, більше того — про «кришування» «Бика» та його банди високопосадовцями з МВС. Якось «Бика» навіть бачили в одному христинівському кафе із очільником українського відділення «Інтерполу». А після виходу тої публікації до редакції зателефонував сам генерал-інтерполовець із погрозами та прокльонами. Не збулося та не сталося. Христинівка жила під п’ятою «Бика» ще довгі роки. Нажахані люди сподівалися, що після помаранчевої революції їх життя зміниться. Принаймні вірили в гасло «Бандитам — тюрми!» Сталося інакше. Бандити сіли у високі крісла місцевої влади. У пошуках правди активісти із христинівського громадського руху «Комітет матерів» звернулися з відкритим листом до чинного прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

У своєму листі люди стверджують, що чинний міський голова Христинівки та кримінальний авторитет на прізвисько «Бик» — це одна й та ж особа. Підкреслимо, що так вважаємо не ми, а дехто із христинівців: «У нашому рідному місті під головуванням мера Наконечного М.П., колишнього кримінального авторитета «Бика», який керував злочинними бандами, що катували людей по всій Україні та за її межами, та зі згоди голови районної Державної адміністрації Пономаренка В.Ю., який з непоганого, на нашу думку, керівника РЕМ перетворився на зовсім некомпетентного голову адміністрації, що не помічає те горе, що твориться в районі, а особливо в нашому місті.

Під керуванням нашого «Бика» та його соратника К. (прізвище скорочено редакцією з етичних міркувань), який, до речі, обіймає посаду заступника голови Христинівської РДА, серед населення міста та району організовано торгівлю наркотичними речовинами, які розповсюджуються і в школах (особливо у ЗОШ №2), і в барах того ж К., розплодили по Христинівці циганські наркокубла і «кришують» їх. На людях кричать, що борються із цим лихом, а насправді наживаються на чужому горі», — йдеться у листі.

Автори листа стверджують, що у мера величезний досвід у розповсюдженні наркотиків, «ще за його бутності бандитом «Биком» він своїх бандитів посадив на голку, а потім — у тюрми, сам же ховався то в Польщі, то в Росії, то в Німеччині. Про його «славні» подвиги в ті часи не раз писала в черкаських газетах журналіст Валентина Васильченко».

А ще дописувачі стурбовані сьогоденням Христинівки, особливо тим, що молодь спивається. «Понавідкривали барів та ресторанів, і далі продовжують. У колись славному культурному центрі — Залізничному клубі, де раніше були і танцювальні гуртки, і гуртки народної творчості, і хор ветеранів, і молодіжна дискотека, на яку ми всі радо ходили, будують черговий розсадник наркотиків та горілки — якийсь новий бар, хоча на сесіях як районної, так і міської рад мер клявся, що там буде школа мистецтв та різні гуртки. Сам комусь пообіцяв, напевне, хапонув гроші, то люди й будують бар».

Далі, розповідаючи про розквіт проституції в містечку, автори листа наводять конкретні факти занепаду моралі у тамтешніх можновладців. Але з огладу на етику та законодавство України, що захищає приватне життя чиновників, ми змушені пропустити цей фрагмент.

«Знімає з посад і призначає одноосібно (незговірливого начальника міліції Сердюка, який боровся з наркоділками та тільки почав наводити лад у районі і місті, за поданням мера зняли). Витягнув з тюрми свого сина В., який влітку 2007 р. гнав на машині по вулиці Першотравнева і збив на смерть людину похилого віку. Навіть волосинка не впала з голови того злочинця», — гірко скаржаться матері з Христинівки.

Наприкінці листа автори звертаються особисто до Тимошенко, просячи її «як жінку, яка довела свою чесність на Майдані і в подальшій своїй роботі, вникнути в нашу ситуацію, прислати до нас непідкупну комісію, яка зможе реально оцінити ситуацію та дати належну правову оцінку діям нашого мера Наконечного. Молимося на Вас, Юліє Володимирівно, як на Матір Божу, і просимо: не дайте спаплюжити наших дітей і перетворити їх на п’яне та занаркоманене бидло».

Лист є фактично анонімним, він підписаний просто «Матері Христинівки» і має пояснення: «Боїмося підписатись, бо вб’є». Редакція не стверджує, що всі факти, викладені у зверненні, є беззаперечними. Але з огляду на суспільну небезпечність тих вчинків, які люди приписують можновладцям, ми вирішили цей лист надрукувати, а його копію передати правоохоронцям. Тим більше, що новий очільник УМВС області звернувся до черкащан із проханням повідомляти про всі відомі їм факти наркоторгівлі. Ось і повідомляємо. Якщо публічні особи, про яких йдеться, невинні, а викладена інформація є наклепом, ми радо надамо свої шпальти для викладення їхньої точки зору. Але назвати злочинцем людину може лише суд. Тоді чому ж гасло «Бандитам — тюрми!» залишилося виключно на папері? Чому міліція не розслідує описані випадки? Ми розуміємо страх жителів Христинівки та району, бо на шпальтах «Антенны» було з десяток публікацій про кримінальний терор в районі. Що, то були вигадки? Чому ані міліція, ані сам «Бик» тоді не спростували цю інформацію? Та що сталося з часів, коли влада в країні змінилася? Невже тільки те, що кримінал посів владні крісла?! Соромно та прикро.

"Антенна"
15.02.08