Книга гідна свого героя

Политика

Ми виконали свою обіцянку, оприлюднену в засобах масової інформації, – сказав, відкриваючи урочисте зібрання, голова організаційного комітету та головний ініціатор здійснення доброго задуму, депутат обласної ради Володимир Лук’янець, – видання побачило світ у черкаському видавництві «Вертикаль». Тепер читачі зможуть оцінити результати здійсненої за короткий час великої і копіткої роботи.
– Найбільшою цінністю цього видання, – підкреслив Володимир Лукич, – є те, що у ньому акумульований величезний організаторський і управлінський досвід І.К.Лутака, який допомагав йому вершити воістину великі справи – і в економіці, і в соціально-культурній сфері, і в роботі з людьми. Адже у 70-80-ті роки Черкащина стала знаною не лише в Україні, а й в усьому колишньому Союзі. Серед майже ста республік, країв і областей Союзу вона займала перші місця з урожайності зернових культур, в тому числі озимої пшениці, а також соняшнику, інших технічних культур. Кожний десятий кілограм цукру в країні вироблявся тоді на Черкащині. У тваринництві, від якого господарства області отримували більше коштів, ніж від рослинництва, з нами могли конкурувати лише республіки Прибалтики.
Нестандартні підходи І.К.Лутак знайшов тоді і для ефективного розв’язання крупних масштабних соціальних проблем, з якими віч-на-віч зіткнулися нинішні покоління.
Потрібно особливо підкреслити, що в центрі усіх зусиль і справ І.К.Лутака завжди залишалася людина, з її життєвими потребами, надіями і сподіваннями. Увесь економічний потенціал, нагромаджений в області у ті роки, політика людиноцентризму могли б слугувати векторами розвитку краю і в наші дні.
– Проте, ця книга не тільки про здобутки і не лише про суто матеріальне, – продовжував Володимир Лук’янець. – Є в ній також роздуми про людські взаємини, такі далеко не кращі риси нашої ментальності як честолюбство, пристосуванство, здатність прогинатися перед сильними світу цього. Проявилося це і в ситуації з Іваном Кіндратовичем, коли носії таких, з дозволу сказати, «чеснот» вирішували його долю.
Наше видання є дійсно плодом колективної праці – без перебільшення народною книгою. Свідченням тому – другий блок книги, присвячений спогадам соратників. У ньому вміщено 33 матеріали. Вони створили рельєфний портрет живого Івана Кіндратовича у його діях, вчинках, усьому доброму, що він залишив на Черкащині. Серед знаних людей, які виявили бажання сказати тепле слово про Івана Кіндратовича, – колишній перший секретар Кримського обкому партії, згодом голова Верховної Ради автономії, нині народний депутат України Леонід Грач; колишній посол Україні в Росії Микола Білоблоцький; члени нашого оргкомітету черкащани – Анатолій Кузьмінський, Олександр Ружицький, Микола Чепурний.
У книзі подано алфавітний покажчик прізвищ людей, згаданих у ній. Це ціла панорама імен, які утверджували і примножували добру славу Черкащини – всього понад 400. Видана книга на кошти спонсорів, образно кажучи, з миру по нитці. Їх імена читач знайде у книзі. Велике їм спасибі.
– Сьогодні нас усіх зібрала разом незвичайна подія – у Черкасах побачила світ книжка про видатного державного діяча Івана Кіндратовича Лутака, кращі роки життя якого пов’язані зі становленням і розвитком нашого славетного Черкаського краю, – відзначив у своєму виступі голова обласної ради, член організаційного комітету видання Володимир Гресь. – Незвичайність і винятковість цієї події полягає в тому душевному піднесенні й зворушенні, з якими готувалося це видання до друку, в тій радості й окриленості, з якими беремо до рук цю книжку з промовистою назвою – «Син землі Української».
Та й саме це видання – явище унікальне. Насамперед, як яскраве свідчення вдячної любові сучасників до сучасника. Ми останнім часом звикли до презентацій і форумів, відзначень крикливими званнями, вигадливими престижними номінаціями, коли організатори різноманітних конкурсів відзначають, у першу чергу, своїх спонсорів, а потім уже якісь досягнення.
Ця ж книжка створена не підлабузниками і не для того, щоб вислужитися чи зробити кар’єру. Вона – данина глибокої поваги і шани великій і разом з тим простій та скромній людині, талановитому організаторові, мудрому піклувальникові про благо співвітчизників.
Це – неупереджена, справедлива і об’єктивна оцінка учнями свого наставника, соратниками – свого полководця. Це – урок, наука перемагати і досягати наміченого. Ще можна назвати цю цікаву книжку захопливим спогадом про час ефективних рішень і красномовних переконливих звершень.
Книги одержують свою долю залежно від того, як їх приймають читачі. Доля цієї книги розпочалася з благородного задуму показати як людина може самовіддано служити іншим, який вона може залишити добрий слід на землі, як може добрими справами вписати своє їм’я не тільки на скрижалях історії, а й у людських серцях.
Упевнений, що доля цієї книжки складеться щасливо. Хай вона допомагає нам здійснювати український прорив, доводити всьому світові, що ми гідні називатися великим народом.
Від імені обласної ради, всього депутатського корпусу і всієї громадськості області висловлюю щиру вдячність організаційному комітетові, авторам-упорядникам Миколі Костецькому, Василеві Мельниченкові, Анатолієві Сисою, Володимирові Ушанову, працівникам черкаського видавництва «Вертикаль», які в стислі строки поставили цю книгу на крило.
Вона, насамперед, потрібна теперішнім керівникам усіх рангів і місцевого самоврядування, і державної адміністрації, як мудра настанова, методичний посібник, настільний підручник для виконання нових завдань розвитку Черкащини на новому історичному етапі розбудови незалежної Української держави.
Переконаний, що ця книжка працюватиме, навчатиме, підказуватиме, надихатиме й окрилюватиме. Хай же вона летить до читачів, хай же несе той мудрий запал і той життєдайний вогонь, спрагу діяти на благо народові, які закладені в неї і самим Іваном Кіндратовичем, і всіма, хто причетний до її видання!
Теплими спогадами про І.К.Лутака з учасниками зустрічі поділилися його соратники Герой України, депутат обласної ради Микола Васильченко, Герой Соціалістичної Праці Євдокія Титаренко, Микола Білоблоцький, Микола Чепурний. Про натхненну роботу над народною книгою від імені творчої групи розповіли Микола Костецький і Анатолій Сисой. Першу літературознавчу оцінку книзі дав професор Національного університету імені Богдана Хмельницького Анатолій Кузьмінський, яскравий спогад якого також уміщено в книзі. Всі відзначали, що книга вдалася, що вона гідна свого героя.
Перший примірник книги голова оргкомітету, депутат обласної ради Володимир Лук’янець, Герой України, депутат обласної ради Микола Васильченко, один із авторів спогадів Григорій Діхтяренко вручать її героєві – Івану Кіндратовичу Лутаку, відвідавши його в Києві.
Перші примірники книжки «Син землі української» було також вручено голові обласної ради Володимирові Гресеві, голові оргкомітету Володимирові Лук’янцеві, Героєві України Миколі Васильченку, іншим соратникам і авторам спогадів, а також журналістам, які висвітлюватимуть цю неординарну подію.

http://www.oblrada.ck.ua