Чтоб не заблудиться в Софиевке

- це Храм Природи і Мистецтва, який чарує і бентежить…
…тут легко думається, і мрії такі світлі,
тут Вас відвідує натхнення й благодать
на творчість і кохання".
(П. Клименко)

Свіжоспечений план-провідник по парку "Софієвка" приніс нам його автор Петро Романович Клименко, який вже п'ять років як пенсіонер, а раніше він працював головним архітектором міста.
Збувається мрія паркових туристів, які часто жалілися, що губилися в нетрях парку, довго блукали, поки знаходили вихід. Тепер буде план-провідник, на якому, як на долоні розвертаються всі "софієвські" краєвиди, повні духу античності, що створені в далекому минулому за авторством і керівництвом талановитого інженера Людвіга Метцеля.
Архітектори А.Штакеншнейдер, І.Макутін, вчений-біолог В.Пашкевич брали участь в подальшому розвитку парку, а в повоєнній реставрації доклала свою "ізюминку" - архітектор Є.Лопушинська, всі вони співтворці шедевру.
На сучасному етапі завдяки наполегливості І.С. Косенка - теперішнього директора парку, за проектом архітектора Ю.Калашніка створений прекрасний передпарковий ансамбль силами фірми І. Роголя - "Інжпроект-2".
Сам план-провідник дає можливість прекрасно орієнтуватися в парку, хоча чіткого масштабу автор не дотримувався. В плані-провіднику подані також дві трактовки назв (давня і сучасна) до деяких софієвських "ізюминок": "Кавказька гірка" - сучасне трактування "острів Ітака"; "Нижній став" - "Іонічне море"; "Тарпейська скеля"- "скеля Даури".
Додамо, що план-довідник видано за сприянням ВАТ "Уманьфермаш" (ген.директор А.В.Ліпкан) та Партії Промисловців і підприємців України.
Приємної подорожі вам по чарівній античній казці, що навіки прижилась в нашому місті!

Хроника