Новини Умані: 21 листопада - 23 листопада 2007 року

Новости города

21 - 22 листопада з нагоди відзначення Дня Свободи в місті організовано виступи лекторсько-інформаційних груп, керівників структурних підрозділів міської ради на зустрічах з трудовими колективами підприємств, установ, організацій міста, лекції та бесіди у навчальних закладах з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання у громадян почуття національної гідності. Також проведено єдиний День інформування населення на тему: "День Свободи". З нагоди знаменної дати відділом культури Уманської міської ради проведена робота щодо оформлення тематичних виставок у всіх бібліотеках та Краєзнавчому музеї міста.

* 22 листопада міський голова провів нараду за участю членів координаційної ради з підготовки заходів у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років та вшанування пам'яті жертв політичних репресій в Україні на 2007 - 2008 роки, керівників управлінь, відділів, служб органів місцевого самоврядування та виконавчих органів. На нараді проаналізовано хід виконання рішення та вказано на особисту відповідальність керівників щодо реалізації заходів у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років та вшанування пам'яті жертв політичних репресій в Україні на 2007 - 2008 роки. По закінченню наради міський голова відвідав тематичну виставку в краєзнавчому музеї.

* 22 листопада перший заступник міського голови Володимир Віблий провів засідання комісій виконкому з питань безпеки життєдіяльності населення міста і техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участю керівників управлінь, відділів, служб міської ради, підприємств житлово-комунальної галузі міста. На засіданні ознайомлено із станом проплати за спожиті енергоносії та акцентовано увагу на покращення розрахунків.

* 22 листопада на черговому засіданні виконавчого комітету Уманської міської ради проаналізовано хід виконання рішення виконкому від 28.03.2005 р. № 150 "Про заходи щодо розвитку водопостачання та водовідведення м. Умань у 2005-2010 рр."; надано дозволи на розміщення об'єктів торгівлі, на укладання угод, що потребують нотаріального посвідчення; розглянуто заяви громадян з житлово-комунальних питань, про оформлення права власності, про надання матеріальної допомоги; зареєстровано Уманську міську молодіжну громадську організацію "Ініціативна молодь" тощо.

* 23 листопада на щотижневій нараді за участю керівників органів місцевого самоврядування та виконавчих органів проінформовано щодо використання коштів міського бюджету протягом 2007 р.

* 23 листопада радник міського голови Світлана Ліпінська провела прес-конференцію на тему: "Про стан містобудівної діяльності та здійснення державного контролю при плануванні та забудові міської території".

Протягом тижня з нагоди Дня пам'яті жертв голодоморів у місті організовано низку заходів, а саме:

проведено впорядкування та благоустрій поховання жертв політичних репресій;
обстежено житлово-побутові умови проживання громадян, що пережили голодомори. За матеріалами обстеження максимально вирішуються індивідуальні проблеми кожного громадянина. Також було надано грошову допомогу та продуктові набори;
організовано виступи лекторсько-інформаційних груп на тему: "Дзвони національної пам'яті";
в загальноосвітніх школах та навчальних закладах всіх рівнів акредитації проведено семінари, уроки пам'яті, бесіди, "круглі столи", конференції з даної тематики із залученням постраждалих від голодомору, роздані тематичні буклети з свічками;
в Краєзнавчому музеї, бібліотеках міста розгорнуто постійно діючі експозиції, виставки про історичні події, пов'язані з голодоморами в Україні та місті;
24.11.2007 р.:

вивішено і приспущено Державний Прапор України на будівлях державних установ, підприємств і організацій, житлових будинках, будівлях приватного сектору; обмежено проведення розважальних заходів, внесено відповідні зміни до програм місцевого радіомовлення і телебачення;
зранку міськими релігійними конфесіями проведено поминальні молебні за жертвами голодоморів;
о 15.15 год. відбувся мітинг-реквієм за участю керівництва міста, представників структурних підрозділів міської ради, депутатів міської і обласної рад, міських осередків політичних партій і громадських організацій, трудових колективів підприємств, установ, організацій, громадськості міста з покладанням траурних вінків і квітів до підніжжя пам'ятного знаку, що знаходиться на Міщанському кладовищі та ввечері цього ж дня уманчани взяли участь в акції "Запали свічку";
трансляція виступу Президента України Віктора Ющенка;
хвилина мовчання на вшанування пам'яті жертв голодомору, в цей час зупинено роботу в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях (крім підприємств, де це не допускається за технологією виробництва), рух громадського транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів;
учасники мітингу взяли участь у загальнонаціональній акції "Засвіти свічку!".

Інформація про відстеження дії регуляторних актів

Сесія міської ради від 18.10.2006 року прийняла рішення "Про затвердження тарифів на послуги водопостачання, водовідведення". Основною причиною прийняття такого рішення була невідповідність діючих на той час тарифів фактичній собівартості послуг.
Станом на 1.10.2006 року собівартість послуг з водопостачання становила 2.10 грн.м3 (з ПДВ - 2,52), з водовідведення - 1,69 грн.м3 (з ПДВ - 2,03), тоді як діючі тарифи складали з водопостачання:
для населення - 1,78 грн.м3;
для підприємств та інших споживачів - 2,21 грн.м3.
з водовідведення:
для населення - 1,50 грн.м3;
для підприємств та інших споживачів - 1,80 грн.м3
в результаті чого, за 10 місяців 2006 року збитки становили 1429 тис.грн. За результатами роботи підприємства за 2006 рік очікувалось додатково ще 285,8 тис.грн. збитків.
Тому метою даного регуляторного акта було забезпечення економічно обґрунтованих тарифів, виконання Стратегічного плану дій підприємства, реалізація інвестиційних проектів, спрямованих на покращення якості послуг, енергозбереження, беззбиткову роботу підприємства.
Отримані кошти від реалізації послуг за новими тарифами в першу чергу направлені на погашення заборгованості за електроенергію - 591,2 тис.грн., покупну воду - 118,6 тис.грн. та на проплату поточних платежів за придбання необхідних хімреагентів, металопродукцію, будівельних матеріалів, виплату заробітної плати, сплати податків та інші необхідні витрати. За цей час замінено 1,3 км водопровідних мереж на суму 50 тис.грн. та 0,3 км каналізаційних мереж на суму 25,4 тис.грн.
На реалізацію стратегічного плану з впровадження інвестиційних проектів затрачено 21,5 тис.грн., в т.ч. на виготовлення проектної документації по переобладнанню діючих хлораторних на водонасосній станції четвертого підйому та каналізаційних очисних спорудах - 10 тис.грн.; на виготовлення проектної документації по реконструкції головної каналізаційної насосної станції "Чапаєва" - 11,5 тис.грн.
Реалізація інвестиційних проектів по переобладнанню діючих хлораторних на знезараження питної води розчином гіпохлоріду натрію, замість використання зрідженого хлору, дозволить покращити якість питної води, зменшить загрозу здоров'ю людей та зменшити загрозу забруднення навколишнього середовища, так як гіпохлорід натрію не є сильнодіючою отруйною речовиною.

Про відстеження регуляторного акта, прийнятого рішенням сесії міської ради від 15.10.2006 р. № 2-7/5.
Тарифи на централізоване опалення та гаряче водопостачання для споживачів УКП "Уманьтеплокомуненерго" були введені в дію:

для населення і інших споживачів - 18.10.2006 р.;
для бюджетних установ - з 01.01.2007 р.
Нові тарифи дали:

ліквідація збитковості підприємства;
покращення технічного стану котелень, теплових мереж, механізмів;
збільшення середньої заробітної плати по підприємству з 730 грн. до 911 грн.;
зменшення плинності фахівців та спеціалістів.
З моменту введення в дію тарифів зросли такі статті витрат:

газ природний для бюджетних установ з 686,0 грн. до 1021,33 грн. за 1 тис.куб.м., або у 1.5 рази;
газ природний для інших споживачів з 740,59 грн. до 1003,8 грн. або у 1,4 раза;
вугілля з 426,0 грн. до 580,0 грн. за 1 т, або у 1,4 раза;
електроенергія з 0,3464 грн. до 0,4267 грн. за 1 квт/год або у 1,2 раза;
водопостачання з 3,68 грн. до 4,28 грн. за 1 куб.м. або у 1,2 раза.
Оплата праці збільшилась в зв'язку з зростанням мінімальної заробітної плати з 375 грн. до 460 грн., або у 1,2 раза.
Постійно зростають ціни на труби, запчастини, паливно-мастильні матеріали.
В структурі витрат підприємства доля енергоносіїв (газ, електроенергія, вугілля) є найбільш вагомою і складає 75,4 %.
Рівень відшкодування діючих тарифів за 1 півріччя 2007 р. склав 86,7 %.
Тарифи на послуги КП "Комунальник" з вивезення побутових відходів затверджені рішенням міської ради № 4-7/5 від 18.10.2006 р.
На 01.08.06 КП "Комунальник" мало збитки в сумі 267,8 тис.грн. від звичайної діяльності.
Результатом впровадження тарифів є:
1. Зростання доходів в середньому на 250,4 тис.грн., що на 21,6 % більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Це дало змогу збільшити витрати на виконання послуг з вивезення відходів та збільшити середньомісячну зарплату працівникам, відповідно до Галузевої угоди і чинного законодавства, провести капітальний ремонт автотранспорту, покращити побутові умови для працівників.
2. Покращення фінансового стану підприємства. Доходи з надання послуг по приватному сектору в порівнянні з 2006 роком зросли на 52 %, зросла кількість заключених угод.
Забезпечення соціальної справедливості в питаннях розрахунків за послуги шляхом оплати мешканцями приватного сектора, організаціями і підприємствами.

Благодарим "УМАНСЬКУ МІСЬКУ ВЛАДУ" за информацию
www.uman.kiev.ua