Новини Умані: 7 листопада - 16 листопада 2007 року

Новости города

7 листопада з ініціативи міського осередку Комуністичної партії України було проведено демонстрацію та мітинг з нагоди чергової річниці Жовтневої революції. "

* 8 листопада заступник міського голови Галина Пруднікова провела засідання комісії з питань контролю за виплатою та погашенням заборгованості із заробітної плати за участю керівників підприємств-боржників, що призупинили свою діяльність або визнані банкрутами. За оперативними даними станом на 01.11.2007 р. заборгованість із виплати заробітної плати збільшилась на 452,6 тис. грн. проти початку року і становить 733,1 тис. грн. Все ще залишається борг на одному підприємстві, що призупинило діяльність (ТОВ "Турбо") в сумі 21,3 тис. грн. та двох підприємствах-банкрутах в сумі 128,7 тис. грн. (ТОВ "Фірма "Пілігрим" - 118,0 тис. грн., Уманський районний паливний склад Черкаської енергетичної компанії - 10,7 тис. грн.). Борг мав місце на трьох економічно активних підприємствах в сумі 583,1 тис. грн. Заборгованість із виплати заробітної плати у бюджетній сфері відсутня.

* 8 листопада в рамках гуманітарного співробітництва в місті відбулась зустріч з делегацією міста-побратима Гнєзно (Польща), на якій обговорювався другий етап програми " Польсько -Українські кадри для Європи", проведення якого заплановано в листопаді в Умані на базі державного педагогічного університету міста. А також розглядався проект видавництва книги про історію Умані та Гнєзно.

* 8 листопада під головуванням заступника міського голови Пруднікової Г.М. проведено конкурс бізнес-проектів суб'єктів малого підприємництва. Переможцями конкурсу стали ПП "Ваксан", яке запропонувало план збільшення обсягів виробництва промислової продукції шляхом виробництва цвяхів та метизів; ПП "СКС" - бізнес-план "Розвиток центру сервісного обслуговування та ремонту побутової техніки з подальшим направленням коштів на капітальне будівництво торгівельного центру" та ТОВ "Лада" - бізнес-план "Виробництво тари для рибних консервів".

* 9 листопада на черговому засіданні виконавчого комітету Уманської міської ради затверджено акти державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію теплогенераторних котелень для опалення виробничого корпусу та адмінбудинку за адресою: м. Умань, вул.Старицького,5а, магазину за адресою: м. Умань, вул.Леніна,50, магазинів промислових товарів за адресою: м. Умань, вул. Леніна, 24, та вул. Тищика, 33, торгівельного комплексу за адресою: м. Умань, вул. Дерев'янка, 18а, відділення банку за адресою: м. Умань, вул. Ж.Революції, 11а, адміністративного корпусу ветеринарної медицини за адресою: м. Умань, вул. Пушкіна, 21б; надано дозволи на розміщення об'єктів торгівлі, на укладання угод, що потребують нотаріального посвідчення; розглянуто заяви громадян з житлово-комунальних питань, про оформлення права власності, про надання матеріальної допомоги, тощо.

* 9 листопада на щотижневій нараді за участю керівників органів місцевого самоврядування та виконавчих органів проінформовано про роботу відділів і управлінь міської ради щодо освоєння коштів субвенції із державного бюджету.

* 9 листопада в місті відбувся відкритий діалог з питань розвитку освіти міста, в якому взяли участь начальник головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Олена Фещенко, голова виконкому обласної профспілки працівників освіти і науки Ольга Жолдак, начальник відділу освіти міської ради Валентина Новак, начальник відділу з питань внутрішньої політики виконкому міської ради Жанна Лозінська, голова постійної комісії Уманської міської ради V скликання з питань молодіжної політики Наталя Побірченко, керівники навчально-виховних закладів міста і голови первинних освітянських профспілкових організацій, всього 80 осіб.

15 листопада з нагоди 75 - ої річниці з дня заснування станції швидкої допомоги відбулись урочисті збори, на яких міський голова Юрій Бодров привітав медичних працівників закладу та вручив автомобіль швидкої допомоги, Почесні грамоти виконкому і подарунки.

* 15 листопада до Міжнародного дня студента в міському Будинку культури проведено "Уманський студентський бал - 2007", на якому народний аматорський ансамбль сучасного танцю "Візаві" Уманського державного педагогічного університету презентував виставу "Майстер і Маргарита".

* 16 листопада з нагоди відзначення Міжнародного дня студента міський голова Юрій Бодров, секретар виконкому Валерій Рюмік та керівники відділу у справах сім'ї та молоді і міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провели зустріч з активістами студентства навчальних закладів І - ІV рівнів акредитації міста. Під час зустрічі були вручені грамоти та подарунки.

* 16 листопада на щотижневій нараді за участю керівників органів місцевого самоврядування та виконавчих органів розглянуто питання про забезпечення жителів міста якісними продуктами харчування на міських ринках.

* 16 листопада радник міського голови Світлана Ліпінська провела прес-конференцію на тему: "Управління майном міської комунальної власності та його використання".

Інформація про відстеження дії регуляторних актів

Сесія міської ради від 18.10.2006 року прийняла рішення "Про затвердження тарифів на послуги водопостачання, водовідведення". Основною причиною прийняття такого рішення була невідповідність діючих на той час тарифів фактичній собівартості послуг.
Станом на 1.10.2006 року собівартість послуг з водопостачання становила 2.10 грн.м3 (з ПДВ - 2,52), з водовідведення - 1,69 грн.м3 (з ПДВ - 2,03), тоді як діючі тарифи складали з водопостачання:
для населення - 1,78 грн.м3;
для підприємств та інших споживачів - 2,21 грн.м3.
з водовідведення:
для населення - 1,50 грн.м3;
для підприємств та інших споживачів - 1,80 грн.м3
в результаті чого, за 10 місяців 2006 року збитки становили 1429 тис.грн. За результатами роботи підприємства за 2006 рік очікувалось додатково ще 285,8 тис.грн. збитків.
Тому метою даного регуляторного акта було забезпечення економічно обґрунтованих тарифів, виконання Стратегічного плану дій підприємства, реалізація інвестиційних проектів, спрямованих на покращення якості послуг, енергозбереження, беззбиткову роботу підприємства.
Отримані кошти від реалізації послуг за новими тарифами в першу чергу направлені на погашення заборгованості за електроенергію - 591,2 тис.грн., покупну воду - 118,6 тис.грн. та на проплату поточних платежів за придбання необхідних хімреагентів, металопродукцію, будівельних матеріалів, виплату заробітної плати, сплати податків та інші необхідні витрати. За цей час замінено 1,3 км водопровідних мереж на суму 50 тис.грн. та 0,3 км каналізаційних мереж на суму 25,4 тис.грн.
На реалізацію стратегічного плану з впровадження інвестиційних проектів затрачено 21,5 тис.грн., в т.ч. на виготовлення проектної документації по переобладнанню діючих хлораторних на водонасосній станції четвертого підйому та каналізаційних очисних спорудах - 10 тис.грн.; на виготовлення проектної документації по реконструкції головної каналізаційної насосної станції "Чапаєва" - 11,5 тис.грн.
Реалізація інвестиційних проектів по переобладнанню діючих хлораторних на знезараження питної води розчином гіпохлоріду натрію, замість використання зрідженого хлору, дозволить покращити якість питної води, зменшить загрозу здоров'ю людей та зменшити загрозу забруднення навколишнього середовища, так як гіпохлорід натрію не є сильнодіючою отруйною речовиною.

Про відстеження регуляторного акта, прийнятого рішенням сесії міської ради від 15.10.2006 р. № 2-7/5.
Тарифи на централізоване опалення та гаряче водопостачання для споживачів УКП "Уманьтеплокомуненерго" були введені в дію:
- для населення і інших споживачів - 18.10.2006 р.;
- для бюджетних установ - з 01.01.2007 р.
Нові тарифи дали:
- ліквідація збитковості підприємства;
- покращення технічного стану котелень, теплових мереж, механізмів;
- збільшення середньої заробітної плати по підприємству з 730 грн. до 911 грн.;
- зменшення плинності фахівців та спеціалістів.
З моменту введення в дію тарифів зросли такі статті витрат:
- газ природний для бюджетних установ з 686,0 грн. до 1021,33 грн. за 1 тис.куб.м., або у 1.5 рази;
- газ природний для інших споживачів з 740,59 грн. до 1003,8 грн. або у 1,4 раза;
- вугілля з 426,0 грн. до 580,0 грн. за 1 т, або у 1,4 раза;
- електроенергія з 0,3464 грн. до 0,4267 грн. за 1 квт/год або у 1,2 раза;
- водопостачання з 3,68 грн. до 4,28 грн. за 1 куб.м. або у 1,2 раза.
Оплата праці збільшилась в зв'язку з зростанням мінімальної заробітної плати з 375 грн. до 460 грн., або у 1,2 раза.
Постійно зростають ціни на труби, запчастини, паливно-мастильні матеріали.
В структурі витрат підприємства доля енергоносіїв (газ, електроенергія, вугілля) є найбільш вагомою і складає 75,4 %.
Рівень відшкодування діючих тарифів за 1 півріччя 2007 р. склав 86,7 %.
Тарифи на послуги КП "Комунальник" з вивезення побутових відходів затверджені рішенням міської ради № 4-7/5 від 18.10.2006 р.
На 01.08.06 КП "Комунальник" мало збитки в сумі 267,8 тис.грн. від звичайної діяльності.
Результатом впровадження тарифів є:
1.Зростання доходів в середньому на 250,4 тис.грн., що на 21,6 % більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Це дало змогу збільшити витрати на виконання послуг з вивезення відходів та збільшити середньомісячну зарплату працівникам, відповідно до Галузевої угоди і чинного законодавства, провести капітальний ремонт автотранспорту, покращити побутові умови для працівників.
2.Покращення фінансового стану підприємства. Доходи з надання послуг по приватному сектору в порівнянні з 2006 роком зросли на 52 %, зросла кількість заключених угод.
Забезпечення соціальної справедливості в питаннях розрахунків за послуги шляхом оплати мешканцями приватного сектора, організаціями і підприємствами.

Благодарим "УМАНСЬКУ МІСЬКУ ВЛАДУ" за информацию
www.uman.kiev.ua