Перша ліга. Кримтеплиця-ФК "Дніпро" Черкаси (0:0)

Спорт

krimteplo

Гра проходила на зустрічних курсах - обидві команди прагнули здобути в ній лише перемогу.

Перший небезпечний момент у матчі виник вже на третій хвилині біля воріт приїжджої команди: екс-гравець ФК «Черкаси» Віталій Старовик зі стандарту навісив до карного майданчика, де, не без допомоги рикошета, Заур Мамутов головою пробив у нижній кут воріт, але Андрій Оникієнко у красивому стрибку заволодів м’ячем. Всередині першого тайму, молдавський легіонер «Дніпра» Олег Хромцов двічі не реалізував вихід один в один. Потім гол Сергія Козиря не зарахував арбітр зустрічі, зафіксувавши доволі сумнівне положення «поза грою». До речі, Сергій вперше після більш ніж двомісячної перерви, пов’язаної з важ-кою травмою - переломом ноги, з’явився на полі в складі «червоно-біло-синіх».

Перед перервою обидва воротарі продемонстрували свою реакцію: на удар Романа Поліщука з кута карного майданчика зреагував голкіпер «Кримтеплиці», а після дотику Оникієнка кінчиками пальців шкіряна куля влучила у поперечку.

Другий тайм пройшов за в’язкої боротьби у цетрі поля. Хромцов вже традиційно програв дуель воротарю господарів Вокальчуку, а на третій доданій хвилині міг відзначитись Роман Пахолюк, проте влучив у спину захисника. «Тепличники» запам’ятались дальніми пострілами у виконанні Соколовського та Пічкура
м.Аграрне. СК «Кримтеплиця». 500 глядачів. +12оС. Початок о 17.00.

Судді: А.Абдула, С.Беккер, О.Луценко (всі – м.Харків).

Делегат ФФУ: А.Бузнік (м.Київ).

«Кримтеплиця»: Вокальчук, Мамутов (Галюза, 46), Візавер, Поляниця, Батраченко (Соколовський, 59), Попов (Печонкін, 46), Пічкур, Бабир (Бондаренко, 76), Абляметов, Старовик (Прокопченко, 59), Мельник.

Запасні: Венчак, Саранчуков. Тренер: О.Гайдаш.

«Дніпро»: Оникієнко, Стоян, Селезньов, Тарасенко, Анеліков, Козир, Данченко (Хістєв, 90), Притуляк, Поліщук (Одінцов, 86), Кіцута, Хромцов (Янчук, 81).

Запасні: Михайлов, Пахолюк, Крамар, Єлісєєв. Тренер: О.Рябоконь.

Попередження: Мамутов (40) - Козир (33), Притуляк (88).

http://www.fc-dnipro.ck.ua/

50 років стадіону у Черкасах !!!

До 1957 року у Черкасах налічувалось близько де­сяти стадіонів із футбольними полями. Найбільшими з них були «Харчовик» (до 5 тис. глядачів), «Труд»/ «Авангард» (2-2,5 тис. глядачів) і «Водник» (1,5 тис. глядачів). Найпопулярнішими серед черкащан вважа-лись «Водник» та «Харчовик», що були зведені на рубежі 20-их – 30-их років минулого століття. На місці, де зараз розташований Центральний базар, був ста-діон, який до Великої Вітчизняної війни мав назву «Міський», наприкінці 40-их років його було перейме-новано на «Водник». Стадіон «Харчовик», місце розта­шування якого залишилось незмінним - площа 700-річчя, збудував цукрорафінадний завод. Зараз він має назву «Спартак» і належить до інфраструктури Черкаського технологічного університету.

До війни найважливіші матчі проводилися на «Харчо-вику», але під час лихоліть стадіон цукрорафінадного заводу було зруйновано. Тому основним місцем футбольних баталій до початку 50-их років став «Водник». Згодом в епіцентрі спортивної уваги знову став відбудований «Харчовик».

У 1952-му році, після дебютного виступу збірної команди Радянського Союзу на Олімпіаді в Гельсінкі та з початком хрущовської відлиги, комуністична партія зробила акцент на масовість у спорті. Зрозуміло, що для цього потрібні були великі спортивні споруди. Ті, які були збудовані в основному ще у 20-их роках, протягом тридцяти років лише відновлювались і були маломісткими.

Слід віддати належне першим особам новоспеченого (1954 р.) обласного центру на березі Дніпра, які швидко відреагували на заклик партії . За архівними матеріалами відомо, що 15 вересня 1955 року, в зв’язку з необхідністю будівництва міського стадіону, виконавчий комітет Черкаської міської ради трудящих вирішив відвести об­ласному спортивному товариству «Колгоспник» ділянку загальною площею 6 га на місці масиву зеленого господарства та обласної станції натуралістів і замовив проектні роботи. Майже через рік, 20 серпня 1957 року, обласна рада дала згоду на виділення 4.386.650 крб. для будівництва стадіону по вулиці Комсомольській (нині Смілянській) та затвердила графік робіт.

А 50 років тому - 9 листопада 1957 року - на новому стадіоні відбулася перша в його історії гра: у товариському матчі зустрілися черкаський «Колгоспник» та київське «Динамо».

Новий стадіон відкрито

В дні святкування сорокаріччя Великого Жовтня у Черкасах відкрито новий стадіон ДСТ «Колгоспник». До ладу стала перша черга цієї спортивної споруди - футбольне поле з місцями для глядачів, гарева доріжка, службовий будинок, каси для продажу квитків з боку Комсомольської вулиці. Будівництво другої черги стадіону буде завершено в жовтні 1958 року.

9 листопада тисячі черкащан заповнили трибуни нового стадіону. Тут відбулась перша товариська зустріч з футбола між командою класу «А» - київськими динамівцями і черкаським «Колгоспником». Черкащани виявили велику волю до перемоги, грали з повним напруженням сил. Але їм ще не вистачає злагодженості, техніки, вміння завершувати комбінації ударом по воротах. Зустріч з рахункам 3:1 виграли більш досвідчені майстри м’яча - кияни.

(з газети «Черкаська правда» від 11.11.1957 р.)

У грудні 1957 року, згідно з рішенням Комітету фізичної культури і спорту при Раді СРСР, футбольна команда «Колгоспник» Черкаси була включена в розіграш першості країни команд майстрів класу «Б». Безпрецедентне на той час рішення було прийняте у зв’язку з тим, що в Черкасах у листопаді 1957 року було введено в дію новий стадіон, трибуни якого мали 27 секторів для майже 15 тис. глядачів, а з 1 січня 1958 року він був поставлений на баланс міста.

Оскільки ініціатором побудови стадіону була обласна спортивна рада «Колгоспника», то з листопада 1957 року по травень 1958 року спортивна споруда мала однойменну назву з цим спортивним товариством.

9 травня 1958 року рішенням обласної ради новозбудованому стадіону було присвоєно ім’я Ленінського комсомолу. Це було пов’язано з тим, що активну участь у його будівництві брали комсомольці та союзна молодь. На початку 90-их років минулого сторіччя з отриманням Україною незалежності постало питання про перейменування стадіону. Колегіально було вирішено, що він матиме назву «Центральний стадіон».

http://www.fc-dnipro.ck.ua/