Перша ліга. "Прикарпаття" - "Дніпро" 1:1.

Ну що, як казав класик, не кожна птаха долетить до середини Дніпра. От і франківська не зуміла. Не подумайте тільки, що я маю на увазі наставника „Прикарпаття” Сергія Пташника. Зовсім ні. Я про ту істоту, що зображена на гербі клубу – орел-беркут, хто не знає.

м.Івано-Франківськ. Стадіон «Рух». 500 глядачів. +15оС. Початок о 16.00.

Судді: В.Топіха (м.Київ), І.Кувік, І.Староста (обидва - м.Ужгород).

Делегат ФФУ: І.Федоренко (м.Хмельницький).

«Дніпро»: Михайлов, Стоян, Селезньов, Єлісєєв, Анеліков (Кіцута, 74), Данченко, Гонщик, Поліщук, Одінцов (Тарасенко, 72), Хромцов, Качур (Пахолюк, 61; Крамар, 90+2). Запасні: Дейнеко, Притуляк, Хістєв. Тренер: О.Рябоконь.

Голи: Худобяк (39) - Хромцов (13).

Попередження: Щеглюк (15), Ревуцький (36), Шпільчак (85) - Качур (21).

А взагалі-то, дочекалися! Вже навіть команда калібру черкаського „Дніпра” приїздить до Івано-Франківська за перемогою і залишається засмученою здобутим очком. Місцеві ж тифозі, навпаки, сподівалися, що саме після поєдинку з черкащанами їх улюбленці зрушать з останнього місця у турнірній таблиці. Тепер свої сподівання вони змушені перенести на виїзну гру з ЦСКА.

У першому таймі суперники чітко гнули свою лінію. Віддати комусь перевагу було важко. І все-таки пара нападників „Дніпра” Хромцов-Качур була гострішою за атакувальний дует господарів у складі Худоб’яка і Щеглюка. Насамперед, завдяки активним діям молдовського легіонера дніпрян Хромцова, який провів хороший поєдинок. Гол „Дніпра” на 90 відсотків є його заслугою. На 13-й хвилині Одинцов на високій швидкості пройшов з м’ячем до лицьової лінії і вирізав передачу на ближній кут воротарського майданчика. Туди кулею влетів Хромцов і майже з нульового кута у силовій боротьбі з оборонцем (якщо не помиляюся, то був досвідчений Тофан) головою пробив у ближній кут воріт. Після матчу Сергій Пташник сказав, що не стане винуватити у пропущеному м’ячі своїх підлеглих – надто вже хотів забити черкащанин. Гол – результат майстерних дій нападника, а не промахів оборонців. Хромцов за якийсь час міг забити схожий м’яч, проте цього разу Тофан виграв верхову боротьбу у нападника практично на лінії воріт. А от на 36-й хвилині молдованин зіграв дещо по-піжонськи. Відібравши м’яч у Тофана, він намагався парашутом закинути „снаряд” за спину Іконнікову, який кинувся рятувати ситуацію. А от коли б нападник відкотив м’яча своєму партнеру Качуру, той опинився б навпроти порожніх воріт...

Розплата для „Дніпра” за невикористаний момент прийшла швидко. Нодь з правого флангу знайшов пасом Щеглюка, який, у свою чергу помітив, як відірвався від опікуна Худоб’як. Передача в розріз між захисниками вивела кращого бомбардира „Прикарпаття” на побачення з Михайловим. Худоб’як пробив на силу у дальню „шістку” – 1:1.

По перерві команди стали діяти більш авантюрно. До того ж дощ, який то вщухав, то знову розпочинався, підмочив газон. М’яч рухався швидше. За такої ситуації стали б у нагоді дальні постріли. Однак майстрів їх виконання у складах обох суперників майже не було. У господарів пробував розрядити „гармату” Тофан, у гостей – Данченко. На 58-й хвилині останній змусив Іконнікова перевести м’яч на кутовий. Після його подачі впритул розстрілював голкіпера франківців Хромцов – воротар зреагував. На 76-й хвилині хорошу нагоду для взяття воріт втратив Щеглюк. 20-річний нападник після відскоку цілив у дальній кут і схибив лише на кілька сантиметрів – м’яч пішов на кутовий.

Коли спливав основний час, обидва суперники отримали нагоду відзначитися ударами зі штрафних. До воріт було метрів зо двадцять. Однак Іконніков і Михайлов впоралися з ударами відповідно Данченка (89 хв.) і Тофана (90+1 хв.). Особливо відзначимо удар останнього, який змусив кіпера дніпрян проявити усю свою майстерність.

До основного часу арбітр матчу киянин Топіха додав чотири хвилини. А зіграли суперники усі сім. Чи то арбітру так сподобався матч, чи він керувався останніми рекомендаціями ФІФА, за якими команді необхідно дати можливість завершити атаку (одна заміна у компенсований час на три хвилини ніяк не потягне)? Франківці ж у цей час один за одним подавали кутові, а закінчилося все дальнім пострілом Тофана. М’яч просвистів поруч зі стійкою...