В Умані хасиди — МНС напоготові

Новости города

За попередніми даними, впродовж свята Гош-Ха-Шана, яке триває з 6 по 16 вересня, могилу Раббі Нахмана відвідають понад 20 тисяч хасидів.

Як відомо, Умань, а віднедавна і Тальне — це своєрідна Мекка для хасидів з усього світу, адже саме тут розташовані 28 різних культових об'єктів, серед яких найбільшою святинею є могила Раббі Нахмана.

Звичайно, приїзд цілої армії іудеїв — справжній головний біль для рятувальників, адже зрозуміло: там, де багато людей, там багато і проблем.

Рятувальників насамперед хвилює те, що серед багатьох ритуалів та релігійних відправ хасидів чільне місце посідає вогонь і вода. Спостерігачів завжди вражає така кількість запалених свічок — вони на підвіконнях, на столах у будинках, у наметах, у храмі, на підступах до могили Святого, на самій могилі, скрізь горять свічки! А ще вогнища в імпровізованих наметових містечках. Взагалі непросто слідкувати за усім цим безладом, та коли настає "шабат", тобто субота, вогняні відправи перетворюються на величезну проблему, адже в цей день жоден прочанин не зробить найменшого руху, аби врятувати себе чи когось іншого в разі небезпеки. У суботу хасиди взагалі ні до чого не торкаються, цей день присвячений лише молитвам.

Враховуючи усі ці деталі, маючи значний досвід і напрацьовані схеми дій, рятувальники здійснили відповідні заходи реагування. В Умані створений оперативний штаб на чолі із заступником начальника Головного управління МНС України в Черкаській області Анатолієм Садовим. Крім безпосереднього захисту прочан від можливих надзвичайних подій, штаб координує дії влади, представників релігійних громад і силових структур.

До міста стягнуті додаткові сили рятувальників із 4 райвідділів ГУ МНС та Уманського районного управління МНС. 75 людей опікуються хасидами на 3 стаціонарних постах та під час цілодобового патрулювання, на яке виходять два постійні патрулі. Техніка, спорядження та необхідне обладнання для скорочення часу надання допомоги стягнуті до місць масового скупчення прочан. Робочий день рятувальників у цей період триває 12 годин на добу.

На думку начальника Головного управління МНС Віктора Гвоздя, усі ці заходи не є надмірними, адже саме завдяки такій схемі забезпечення безпеки пощастило уникнути жертв минулого року, коли виникли дві пожежі в місцях проживання прочан.

"Антенна"