На свято Івана Купала на Черкащині визначили 21 номінанта

Софиевка

7 wonders

У ЕтноЛіті-2007 узяли участь заступник Голови Верховної Ради України V скликання Микола Томенко, голова обласної ради Володимир Гресь, голова державної служби туризму й курортів Міністерства культури України Анатолій Пакля, міський голова Умані Юрій Бодров, голова Уманської районної ради Сергій Усик, депутат обласної ради Віктор Роєнко. Прибули на свято й народні артисти України Ніна Матвієнко, Анатолій Хостікоєв, Наталія Сумська, заслужені артисти України Анжеліка Рудницька, молоді естрадні виконавці Ірина Шинкарук та Юлія Рай.

Свято розпочалося з офіційної частини в залі засідань адміністрації національного дендропарку «Софіївка».

Генеральний директор «Софіївки» Іван Косенко повідомив присутнім, що за доброю традицією, започаткованою колективом парку, у ньому ось уже десятий рік поспіль спільно з усією уманською громадою відзначається свято Івана Купала.

Радо підтримали «софіївці» ідею щодо розширення рамок свята і започаткування на ньому цьогорічної акції «ЕтноЛіто. Івана Купала в «Софіївці» та «7 Чудес України».

Запрошений до виступу голова Оргкомітету названої акції Микола Томенко акцентував увагу присутніх на головній меті: –

Головна ідея національної акції «7 чудес України» полягає в популяризації туристичних маршрутів України для вітчизняних і зарубіжних туристів. Цим заходом ми привернули увагу широкого кола засобів масової інформації, усієї громадськості країни до найбільш популярних пам’яток української історії та культури. Адже наша земля багата на визначні місця, проте деякі з них залишаються поки що маловідомими широкому загалу. Микола Володимирович також зазначив, що акція «7 чудес України» має на меті привернути увагу державної і місцевої влади, представників бізнесу, меценатів та спонсорів не лише до необхідності підтримки історичних, культурних та архітектурних пам’яток у належному стані, а і до створення навколо них гідної європейського рівня інфраструктури. До речі, він зауважив, що під час визначення 21-го переможця першого туру конкурсу перевагу надавали саме тим об’єктам, куди вже зараз не соромно привозити як іноземних, так і вітчизняних туристів.Микола Томенко позитивно оцінив активне залучення громадськості більшості областей України до представлення на конкурс 100 об’єктів, як з регіонів, так і зі столиці України.

Лише кілька об’єктів було включено в конкурс з ініціативи самого Оргкомітету.

Голова Оргкомітету заходу відзначив активну роботу обласних оргкомітетів, які своєчасно подали відповідні заявки. Так, наприклад, Волинська область представила Луцький замок, літературно-меморіальний музей-садибу Лесі Українки в с. Колодяжному, Комплекс історико-культурних пам'ятників у м. Володимир-Волинському. Запорізька область запропонувала номінувати Національний заповідник «Острів Хортиця», Державний історико-археологічний музей «Кам'яна могила», Історичний промислово-енергетичний комплекс «ДніпроГЕС». Хмельницька область презентувала Національний історико-культурний заповідник «Кам’янець» і державні історико-культурні заповідники «Меджибіж» і «Самчики». Місто Київ пропонує своїх номінантів - Софію Київську, Києво-Печерську лавру і Будинок з химерами.

Микола Томенко також зазначив, що на конкурс було подано ряд цікавих, оригінальних об’єктів, створених самою природою.

Тож Оргкомітет, якому за визнанням пана Миколи, дуже важко давалося остаточне рішення щодо визначення 21 чуда України, вирішив за доцільне наступного року провести окрему акцію, під час якої визначити 7 природних чудес України.

Він також вважає за можливе повторення цьогорічної акції через 4-5 років, під час якої буде можливість визначати нових номінантів і переможців.

Голова державної служби туризму й курортів Міністерства культури України Анатолій Пакля підкреслив, що акція «7 Чудес України» органічно вписується у продовження низки акцій, які проводяться в нашій державі останні кілька років під гаслом «Пізнай Україну!»

Після недовгої офіційної частини голова Оргкомітету акції «ЕтноЛіто, Івана Купала в «Софіївці» та «7 чудес України» оголосив перелік 21-го об'єкта, які визнано переможцями першого етапу конкурсу та до вручення Дипломів представникам регіонів, де розташовані ці об’єкти.

Микола Томенко також оголосив, що ці номінанти далі будуть винесені на експертне і громадське обговорення шляхом Інтернет-голосування.

Номінантами акції «7 чудес України» визнано: Шевченківський національний заповідник у Каневі, Національний дендрологічний парк «Софіївка» в Умані, Будинок Державної промисловості в Харкові, Свято-Успенська Святогірська лавра на Донеччині, Хотинська фортеця, Державний історико-археологічний музей заповідник «Кам’яна могила», Олеський замок, Луцький верхній замок на Волині, Комплекс князів Острозьких: Замок та острозька академія на Рівненщині, Лівадійський палац-музей у Криму, музей «Писанка» у Коломиї, Замок «Паланок» у Мукачево, Антонієві печери у Чернігові, Софія Київська, Херсонес Таврійський на Херсонщині, Національний заповідник-острів «Хортиця» на Запоріжжі, Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець» на Хмельниччині, Національний заповідник «Переяслав» на Київщині, Києво-Печерська Лавра, Свято-Успенська Почаївська лавра на Тернопільщині, Одеський державний академічний театр опери та балету.

Отримуючи Дипломи Оргкомітету, представники областей України високо оцінили ідею проведення такого заходу, через засоби масової інформації запрошували усіх українців та іноземних туристів більше подорожувати Україною, відвідувати об’єкти, визнані в числі 21 переможця першого туру акції та не оминати стороною й ті об’єкти, які у цей перелік ще не потрапили.

По завершенню церемонії вручення дипломів генеральний директор національного дендропарку «Софіївка» Іван Косенко запросив учасників заходу на урочисте відкриття тризіркового готелю – вже другого у «Софіївці».

Щороку Умань відвідує все більша кількість туристів, а до парку приїздить ще й чимало вітчизняних та зарубіжних науковців. Тому й виникла ідея реконструювати колишній навчальний корпус під готель, зрештою для цього було виділено й необхідні бюджетні кошти у сумі 2,5 млн.грн.

До того ж, як пояснив Іван Косенко, готель слугуватиме і для студентів міжнародної школи ландшафтного дизайну, яка за його задумом невдовзі буде функціонувати на базі «Софіївки».За українською традицією новосілля відбулося з перерізанням стрічки, яке доручили почесним гостям – Миколі Томенку, Володимиру Гресю, Анатолію Паклі, Юрію Бодрову.

У заходах узяли участь понад 80 журналістів із всеукраїнських, обласних та місцевих ЗМІ, тож «акули пера і мікрофону» взялися до чисельних записів бліц-інтерв’ю та фотографувань.

Цікавою та захоплюючою виявилася для учасників заходу й екскурсія парком, в якому цього дня для відпочиваючих у павільйоні Флори звучала класична симфонічна музика у виконанні Заслуженого академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України, тріо бандуристок Оркестру народної та популярної музики Національної радіокомпанії України та місцевих фольклорних колективів.

А о 17-й годині в парку розпочалося святкування „ЕтноЛіта: Івана Купала у „Софіївці” зі справжнісіньським купальським дійством та великою концертною програмою, першу частину якою представляли уманські та черкаські артисти. А потім виступили народні артистки України Ніна Матвієнко і Наталя Сумська, заслужена артистка України Анжеліка Рудницька, відомі співачки Ірина Шинкарук та Юлія Рай.

Відкриваючи свято Івана Купала, Микола Томенко наголосив на відродженні українських традицій і звичаїв в нашій області та всій державі, він щиро привітав своїх земляків зі святом та побажав усім щастя й успіху в житті.

Голова обласної ради Володимир Гресь, вітаючи уманчан та гостей міста зі святом Івана Купала також привітав переможців першого етапу акції «7 чудес України» та побажав їм успіхів у остаточному підсумку цього конкурсу:– Я думаю, що Оргкомітет акції «ЕтноЛіто, Івана Купала в «Софіївці» та «7 чудес світу» недарма для підбиття підсумків першого етапу конкурсу обрав Черкащину. Наша область – це центр України, її душа і серце, де народилися Тарас Шевченко і Богдан Хмельницький. Саме на Черкащині розташовані 8 державних заповідників, у т.ч. й три національних заповідники і один національний дендропарк «Софіївка», тож ми є своєрідним центром історико-культурного туризму, що дає усі підстави й надалі популяризувати цей напрям діяльності та сприяти його розвитку.

Уманчани вміють і люблять святкувати. Тож і не дивно, що й цього разу прийшли на свято цілими родинами. Активно підтримували виконавців і оплесками, і підспівуванням улюблених пісень, найсміливіші взагалі пускалися у танок. Особливо чепурними та чарівними, немов лісові мавки, виглядали дівчата у купальських вінках та українських вишиванках.

Були тут і купальські забави, і купальські вогні та святковий феєрверк. Свято вдалося на славу, і хоч як не старався сам Купало розігнати учасників театралізованого дійства по домівках: і вітром лякав, і дощем рясним поливав, але зрештою зрозумів, що це йому не під силу та й випустив сонячні промінчики гуляти – гостей звеселяти.

Черкаська обласна рада.
http://oblrada.ck.ua