Перша ліга. "Десна" - "Дніпро" 1:1

Спорт

desna

Десна» грала краще. Краще ніж до цього матчу і краще ніж «Дніпро». Якби матч закінчився перемогою чернігівців, то, гадаю, ніхто б і словом не обмовився про нелогічність результату. Але, маємо те, що маємо: нічийний рахунок на табло, двоочкову перевагу над «Спартаком», надзвичайно важкий календар і доволі туманні перспективи щодо збереження прописки у першій лізі. Якби не очкові здобутки 2006 року, то вже зараз «Десна» мала б готуватися до наступного чемпіонату в другій лізі. Адже навесні менше очок ніж «деснянці» набрало лише «Поділля».

Перший удар в рамку воріт трапився лише на 16-й хвилині. Це Пахолюк наважився на удар метрів з 25, але прямо в руки Коледі. А до цього найбільш активними були фанати обох команд, які влаштували справжнє змагання «хтокращепідтримаєкоманду». А на полі не відбувалось нічого гідного уваги.

І тут «Десна» провела феноменальну атаку, яка на хвилину-другу змусила загадати славні осінні матчі чернігівців проти «Волині» і «Нафтовика». В центрі поля Єрмоленко виборов м’яч, віддав його на правий фланг, де з якогось дива опинився Кожем’яченко. Форвард «Десни» трохи пробіг вздовж бровки і вирізав м’яч на лінію штрафного майданчика. Там Бабор прийняв пас на груди і відразу повернув на правий фланг, але вже на Круковця. Капітан «Десни» обіграв захинсика і прострелив вздовж воріт у воротарський майданчик, куди вже встиг прибігти Бабор. У Михайлова не було шансів зреагувати на потужний удар з двох метрів.

Взагалі, Бабор був чи не найактивнішим в складі «Десни». Мабуть хотів довести, що дарма його під час перебування в Черкасах тримали на лавці і рідко випускали на поле. А через хвилину після голу господарі мали всі підстави розраховувати на пенальті. Кожем’яченко прикрив м’яч корпусом в штрафному майданчику гостей і впав в боротьбі з Хістєвим. Було дуже схоже на поштовх у спину. Арбітр вирішив не карати команду Олександра Рябоконя.

Друга половина тайму пройшла значно цікавіше. Перевіряли пильність воротарів ударами з середньої дистанції Бабор і Пахолюк, Єрмоленко і Поліщук, Ярошенко і Ковалюк. Але всі удари ставали легкою здобиччю Михайлова і Колєди. І лише раз Михайлову довелося докласти надзусиль - після класного удару Єрмоленка він витяг м’яч з-під поперечини. А найкращий момент мав все ж Кожем’яченко. Він увірвався в штрафний майданчик з правого флангу, обіграв захисника і… почав згадувати яка ж нога в нього ударна: ліва, чи права? Поки форвард вибирав якою з двох нижніх кінцівок краще розстріляти беззахисного Михайлова, в ноги йому кинувся Хістєв і заблокував можливість удару.

А закінчився тайм сумно для гостей – Хромцов і Бабор зіткнулися головами в повітрі. Чернігівський хавбек повернутися на поле зміг, а от Хромцова замінили, а після перерви його навіть забрала швидка з підозрою на струс мозку. Таким чином вже в першому таймі Рябоконь змушений був провести дві незаплановані заміни (ще на 2-й хвилині Данченко на рівному місці потягнув м’яз і звільнив місце для Пахолюка).

По перерві гості остаточно зосередилися на захисті і почали регулярно втікати в контратаки. Особливо небезпечним виявився швидкий Янчук. Він на 56-й хвилині втік по правому фланзі, віддав на ліву половину поля, а сам змістився в центр, де й отримав (в 2 (!!!) метрах від воріт – де були захисники?) пас від Поліщука і розстріляв Колєду. Фанати гостей на це відповіли запаленим димовим файєром, за що й були щільно оточені чернігівськими міліціянтами. Фаєрипотушили і до силових методів справа не дійшла. На відміну від сектора з чернігівськими «ультрас». Найбільш агресивних з них, які почали провокувати черкащан, міліція забрала з собою.

Власне, через ці події на трибунах на поле мало хто дивився. В тому числі і я. Тому наступний момент я можу датувати лише 69-ю хвилиною. Саме тоді Круковець в штрафному майданчику «Дніпра» оригінально пропустив м’яч під ногою, на Антипова. Нажаль, удар останнього з 10 метрів був неточним. Гості (точніше, Янчук) відповіли ще двома швидкими контратаками, які втім ударами так і не закінчилися. А от «Десна» зачинила черкащан на їх половині поля. 70-а хвилина: Кожем’яченко влучає в сітку з зовнішнього боку (а трибуни вже встигли зрадіти!). 71-а: Мурашко б’є поруч зі штангою. 73-я: Антипов головою в ближній кут – Михайлов на місці. 76-а: Мурашко падає в штрафному майданчику, але замість пенальті заробляє жовту картку за симуляцію. От саме після цього вся гострота і зникла.

Правда, в кінці матчу обидві команди могли вирвати перемогу. Невгамовний Янчук небезпечно пробив з-під захисника (Колєда відбив удар), а Круковець ударом зі штрафного змусив попрацювати Михайлова. Міг забити на останніх секундах і Алаєв, але по-перше, в акробатичному стрибку пробив трошечки неточно, а по-друге, за секунду до того лайнсмен зафіксував офсайд.

ua-football.com

Виновны ли болельщики "Днепра"?

Не припомню случая, чтобы такая солидная организация как Профессиональная Футбольная Лига Украины на своем очередном заседании уделяла столько внимания даже не игре команд I лиги "Десна" — "Днепр" (итог 1:1), а поведению болельщиков с обеих сторон. Согласно рапорту делегата игры, группа фанатов-черкасщан все время матча вела себя агрессивно, провоцируя милицию. А на 57-й минуте после забитого Янчуком гола в секторе днепропетровских фанов кто-то зажег первый файер. Досталось от делегата "на орехи" и главному менеджеру команды В. Заховайло. Прибывший на заседание директор ФК К. Чаплоуцкий опроверг инсинуации делегата игры. Он заявил, что в клубе работает офицер безопасности, готовый мирно "разрулить" любой конфликт. А президент "Десны" И. Чаус, в свою очередь, сказал, что обстановка на стадионе была нормальной, не считая зажженного файера.

Заседание бюро ПФЛ по этому вопросу отложено.

8 июня в 34 туре дома "Днепр" проиграл "Николаеву" 1:2. В двух оставшихся матчах наша команда встретится с "Александрией" и "Волынью".