День скорботи

26 квітня минає 21 рік з дня найстрашнішої трагедії в світі — Чорнобильської катастрофи, страшного судного дня, який житиме в людській пам'яті доти, доки не загояться тяжкі зловісні рани, що їх заподіяв ядерний вибух, а відлуння чорнобильських дзвонів буде чути ще не одне покоління.

Щорічно ми звертаємось до сумної дати не для того, щоб роз'ятрити серця тих, хто втратив рідних чи скалічився сам у пекельному вогні радіації. Зболіла душа прагне в цей день відчути себе — чи вона є насправді часточкою космосу, прагне почути тих, хто відійшов у вічність, давши нам порятунок.

Пожежні були одними з перших, хто вступили у двобій зі стихією "мирного атому" і заплатили страшну ціну людськими життями за те, щоб жив світ.

З перших днів після аварії на ЧАЕС більше тисячі працівників пожежної охорони взяли участь у ліквідації її наслідків. Свій професійний обов'язок вони з честю виконали, не рахуючись з небезпекою для власного здоров'я і життя захистили майбутнє мільйонів людей. Ці лицарі прийняли на себе перший найжорстокіший удар ядерної стихії, і вона відступила перед їхньою мужністю, за-бравши молоді життя та залишивши сім'ї без батьківської опіки, а матерів без синів.

"Антенна"