Презентацiя Черкащини у Києві (заповiдник «Стара Умань»)

Культурная жизнь

9 березня у Києвi у примiщеннi Нацiонального академiчного театру опери та балету iм. Тараса Шевченка з нагоди 193-ї рiчницi вiд дня народження Кобзаря вiдбулося нагородження лауреатiв Шевченкiвської премiї 2007 року та великий творчо-мистецький вечiр. Інiцiатором проведення вечора виступило управлiння культури i туризму Черкаської облдержадмiнiстрацiї за пiдтримки Мiнiстерства культури i туризму України.

Президент України за поданням Нацiонального комiтету iменi Тараса Шевченка пiдписав Указ про присвоєння щорiчної Нацiональної премiї iм. Т. Г. Шевченка у галузi лiтератури та мистецтва. Її лауреатами стали вiсiм митцiв. Серед них, зокрема, режисер i актор українського театру одного актора iз Днiпропетровська Михайло Мельник, письменник Дмитро Стус, поет Тарас Федюк, художнiй керiвник академiчного камерного хору «Київ» Микола Оприч. Премiю присуджено i двом громадянам iнших країн: польському поетовi Євстафiю Владському - за книги вiршiв та Раймонду Толкуняку (США) - за переклад «Острозької бiблiї» сучасною українською мовою , над яким вiн працював упродовж тридцяти рокiв.
У рамках святкування також вiдбувся концерт за участю майстрiв мистецтв та художнiх колективiв Шевченкового краю. На сценi Нацiональної опери виступили Черкаський державний заслужений український народний хор, симфонiчний оркестр обласної фiлармонiї, капела бандуристiв управлiння культури i туризму облдержадмiнiстрацiї, трiо бандуристок «Вербена». Глядачам сподобалися виступи Людмили Монастирської, мунiципального камерного та дитячого хорiв з Уманi, а також фольклорних колективiв.
А у фойє театру було презентовано виставковий проект «Золота пiдкова Черкащини». Як повiдомила головний спецiалiст обласного управлiння культури i туризму Тетяна Федорова, у ньому представленi нацiональний дендропарк «Софiївка», нацiональнi iсторико-культурнi заповiдники «Чигирин», Шевченкiвський у Каневi, «Батькiвщина Тараса Шевченка»(Звенигородщина), державнi iсторико-культурнi заповiдники: Кам’янський, «Трахтемирiв», Корсунь-Шевченкiвський, «Трипiльська культура» та наймолодший серед заповiдникiв - державний iсторико-архiтектурний заповiдник «Стара Умань», а також Тальнiвський музей iсторiї хлiборобства i найстарiший серед музеїв областi - Уманський краєзнавчий.
З виставкою ознайомився Президент України, який уважно оглядав експонати та цiкавився перспективою розвитку iсторико-культурної спадщини та туризму на Черкащинi.
Серед присутнiх на цьому дiйствi цiкавiстю до iсторiї Шевченкового краю вирiзнялися дружина Президента Катерина Ющенко, а також такi вiдомi полiтики i митцi: Юрiй Богуцький, Іван Плющ, Дмитро Гнатюк, Станiслав Нiколаєнко, Володимир Огризко, Роман Лубкiвський, представники черкаського земляцтва у Києвi.

Пiдготував Олег Кукса
"НОВИНИ ТИЖНЯ"