Тимошенко в США розповіла, що Янукович схожий на жінку!

Политика

"ОБОЗРЕВАТЕЛЬ"

Під час візиту Юлії Тимошенко в США в Україні з вуст членів ПР залунали заяви, що таким чином лідерка БЮТ хоче заручитися підтримкою ЦРУ. Тимошенко під час виступу в Центрі міжнародних і політичних досліджень відповіла, що згідно з цією логікою, Янукович теж їздив в США, щоб залучитися такою підтримкою. «Певно, вони не розуміють, навіщо політики їздять в інші країни. Їм треба провести політичний лікнеп», - сказала опозціонерка. Вона наголосила, що є противницею будь-якої підтримки українського політикуму ззовні, бо це є «втручанням у внутрішні справи України».

Один з присутніх на зустрічі порівняв Тимошенко з Маргарет Тетчер, однак лідерка БЮТ, в свою чергу, порівняла з Тетчер Віктора Януковича. Тимошенко зауважила, що якщо Віктор Федорович хоче проводити і далі свою антисоціальну політику, то повинен як і Тетчер піти не дострокові вибори, щоб отримати підтримку населення.

Як повідомляє кореспондент «Обозревателя», Тимошенко була одягнена доволі скромно: у чорну спідницю і сірий жакетик, без улюбленої троянди та рюшів.

В планах візиту Тимошенко також зустріч з Держсекретарем США Кондолізою Райс та віце-президентом США Діком Чейні. З останнім Тимошенко розраховує обговорити питання енергетичної безпеки України.

Тимошенко назвала Ахметова маріонеткою і пообіцяла скасувати імперативний мандат

Лідерка БЮТ Юлія Тимошенко в рамках візиту до США сьогодні провела зустріч в Центрі міжнародних і політичних досліджень, повідомляє кореспондент «Оглядача». Українська опозиціонерка розповіла представникам української громадськості в США та американським експертам про своє бачення політичної ситуації в Україні. Зокрема, вона поскаржилася присутнім, що прем’єр-міністр України Віктор Янукович і одна з найвпливовіших персон Партії регіонів – Рінат Ахметов є «маріонетками Москви». Вона зауважила, що поширена думка , ніби вони захищають незалежність України, бо відстоюють незалежність власного бізнесу, є помилковою.

«Прикладом цього є призначення міністром палива та енергетики Юрія Бойка, якого не сприймає ані Клюєв, ані Януковиич. Але для такого призначення була дана команда», - заявила Тимошенко. Також, за її словами, ще одним прикладом виконання «команд» є звільнення Тарасюка. На думку опозиціонерки, Янукович не хотів конфронтації з Ющенком, «але тиск – шалений». «Вони, можливо, і хотіли б захищати свій бізнес, але вони - люди не вільні». – переконувала присутніх Тимошенко. Вона також заявила, що перед Україною зараз стоїть загроза втратити як енергетичну, так і політичну незалежність. Першу – через створення газового консорціуму та спільних розробок уранових копалень, а друга небезпека у випливає із заяви Азарова про необхідність створення єдиного енергетичного простору.

Тимошенко назвала особливо загрозливим той факт, що угода про ЄЕП вже була ратифікована Верховною Радою: «Це останнє, що зробив Кучма», отже, на її переконання, «політична опозиція в парламенті не може зупинити цей процес».

«Якщо ми будемо спокійно спостерігати за цим - вранці можемо прокинутися членами ЕЄП. Я заздрю Польщі. Там може бути внутрішньополітична дискусія, зміна політичних команд, але вони ніколи не прокинуться в СРСР», - зауважила Тимошенко. За її словами, найбільш реальний спосіб цьому протистояти – дострокові вибори. Тимошенко зауважила, що для цього є правові підстави, і не треба створювати революційну ситуацію. «Мене сприймають як людину, яка робить революції. Але а житті я дуже спокійна і хотіла б рухатися правовим шляхом», - запевнила лідерка БЮТ присутніх. Вона додала, що категорично проти позиції ПР провести восени парламентські та президентські вибори. За її словами, для цього немає правових підстав.

Зауважимо, що Юлія Тимошенко уникла відповіді на запитання, чи балотуватиметься вона в президенти, якщо вибори все ж стануться. На зустрічі Тимошенко ставили доволі незручні запитання. Так, їй зауважили, що дуже підозрілою є десятирічна відмова відвідувати США. «Ви боялися, що вас можуть затримати з приводу справи Лазаренка?»,- запитали журналісти. Тимошенко відповіла, що її присутність спростовує ці провокації і додала, що взагалі її дуже тепло зустріли в Штатах.

Також Тимошенко дорікали, що вона підтримала закон про Кабмін, який обмежує повноваження Президента, а також те, що закон про імперативний мандат є недемократичним. На це опозиціонерка відповіла: Якщо КС визнає, що цей закон не відповідає Конституції, то ризикну сказати, що протягом двох тижнів Янукович збере в парламенті більшість в 301 голос. Вона додала, що в країні демократія тільки розвивається, і закон про імперативний мандат є необхідністю, а через 10 років його можна скасувати.

Тимошенко розказує Google про геополітику

Розпочався триденний візит лідера БЮТ Юлії Тимошенко до Сполучених Штатів Америки. Сьогодні, 28 лютого, Юлія Тимошенко виступить у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень з промовою.

Після цього відбудеться робочий обід за участю лідера БЮТ, у якому візьмуть участь представники експертних центрів та урядових структур США.

Також у середу Юлія Тимошенко зустрінеться з екс-держсекретарем США Мадлен Олбрайт і дасть інтерв’ю провідним американським ЗМІ.

У четвер лідер БЮТ проведе зустрічі з віце-президентом США Річардом Чейні, а також з сенатором, Головою Комітету Сенату США з міжнародних відносин Річардом Лугаром. Також відбудуться зустрічі з конгресменами і представниками української діаспори.

У п’ятницю запланована зустріч Юлії Тимошенко з Держсекретарем США Кондолізою Райс, сенаторами від Республіканської та Демократичної партій. Також у п’ятницю Юлія Тимошенко зустрінеться з представниками Вашингтонської ділової групи, до якої входять компанії, які ведуть бізнес в Україні, і виступить у Національному прес-клубі.

Крім того, у п'ятницю на спеціальній церемонії Юлії Тимошенко буде вручена нагорода імені Рональда Рейгана.

Зараз Юлія Тимошенко розпочала виступ у Центрі міжнародних і політичних досліджень. У залі присутні близько 300 осіб – представники посольств Франції, ФРН, Іспанії; вище керівництво Світового банку, Торгової палати США, Збройних Сил США, корпорації Google; представники Українсько-Американської фундації.

Юлія Тимошенко виступає з доповіддю, тема якої: «Сучасна геополітична ситуація в Україні».

http://www.obozrevatel.com.ua/news/2007/2/28/158658.htm