Економічний вектор Черкащини

Новости города

Ідилія над Тясмином
Понад 67 км газових мереж буде прокладено в цьому році на Уманщині. В самому райцентрі передбачена генеральна реконструкція, яка дозволить цьому визнаному туристичному центру пишатися не лише Софіївкою, але своїми вулицями й скверами. На вулицях Комарова, Київській та Леніна заплановано розпочати масштабне будівництво житла.

Жашків на дроті
У Жашкові відкрито сучасну цифрову телефонну станцію, що дає можливість розширити мережу на 2700 номерів.

Закваска по-канівськи
Канівський маслосирзавод буде укомплектований лінією з виробництва пластових сирів із сухих заквасок. Це дасть можливість виробляти даної продукції на 15 млн. грн. на рік.
Наприкінці минулого року інспекція Россільгоспнагляду завершила перевірку підприємства на предмет можливості експорту продукції канівських сироварів до РФ. За її результатами ВАТ «Канівський маслосирзавод» отримав відповідний дозвіл.

Заморозять і висушать
У Водяниках (Звенигородський р-н) у 2007 році розпочне випуск продукції поки що єдиний в нашій області завод заморожування та сушіння овочів та фруктів. Проектна потужність підприємства передбачена в межах 5,5 млн. тонн замороженої продукції і 175 тонн сухих фруктів у сезон. Для забезпечення сировинної бази на площі 38 гектарів раніше був закладений вишневий сад. Також створені плантації суниці, агрусу і малини. В цілому на потреби заводу працюватимуть господарства в радіусі 100 км від Водяників.
Для забезпечення комплексу робочою силою передбачено залучення сезонних робітників, які мешкатимуть у новообладнаному гуртожитку.

Кому глини?
На Тальнівщині, у селі Кобрине, незабаром добуватимуть бентонітові глини. Розробку родовища здійснюватиме товариство «Альба». На Черкащині івже понад чверть століття розробляється одне з найбільших родовищ бентонітових глин в Дашуківці.

Ура!
Черкаське лісове господарство удостоєне звання «Загальнодержавний лідер лісової галузі».
Згідно з рішенням Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК ВАТ «Черкасиобленерго» визнане кращим підприємством галузі за підсумками 2006 року.

Кролики - не лише цінне хутро…
Кілька приватних підприємців вирішили відродити на Смілянщині кролівництво. У планах – створення племінної ферми у Ташлику. Загалом в Україні сьогодні таких угідь майже не залишилося.

Жовті, рогаті, красиві
Днями в Черкасах побільшало тролейбусів: були придбані два надсучасних «ЛАЗи» вартістю 750 тисяч грн. кожен. Вони на 25% енергоекономічні і значно комфортабельніші.
Загалом місто потребує 100 машин, сьогодні їх лише 75. І хоча останній тролейбус місто придбало майже 10 років тому, у 2007-ому підприємство «Черкасиелектротранс» має намір купити щонайменше 5 машин.

Підготував Борис Юхно
"НОВИНИ ТИЖНЯ"

Ne ploxo, ne ploxo...

Ne ploxo, ne ploxo...