Від них залежить наша безпека

Новости города

За підсумками змагань перше місце серед водіїв пожежних автомобілів виборола команда СДПЧ-1 з міського управління, друге — водії з Уманського району, третє — спеціалісти із ДПЧ-5 по охороні ВАТ «Азот».

Не таємниця, що від бійців підрозділів МНС люди очікують насамперед оперативності, професіоналізму та мужності.

Існує багато чинників, які сприяють цьому, — і точний прийом повідомлення про місце виникнення надзвичайної ситуації, і миттєвий збір та виїзд особового складу підрозділу, і знання району виїзду, і, звичайно, швидке прямування до місця виклику, у чому велику роль відіграють майстерність і професіоналізм водія.

Саме від уміння водіїв залежить швидка та безпечна доставка на місце події рятувальників, техніки та спорядження. А надзвичайні ситуації вимагають від водіїв підвищеної уваги, швидкості реакцій, вміння миттєво приймати рішення в складних обставинах. Ці якості вже давно стали критерієм оцінки професійної майстерності водіїв підрозділів Міністерства з питань надзвичайних ситуацій.

Третього жовтня на території Черкаського аеропорту пройшов другий етап змагань водіїв підрозділів ГУ МНС України в Черкаській області за звання «Кращий водій швидкісного маневрування пожежним автомобілем». У змаганнях взяли участь 26 команд — 78 водіїв з усієї області. Кожен із них добре підготовлений теоретично та впевнено почувається і за кермом пожежного автомобіля, і при роботі зі спецагрегатами. У багатьох за плечима чималий досвід роботи в екстремальних умовах, при ліквідації надзвичайних подій та ситуацій.

Традиційно змагання проводилися поетапно. У теоретичному конкурсі кожен із претендентів на звання кращого водія мав виявити досконале володіння знаннями, які стосуються правил дорожнього руху та матеріально-технічної бази автомобіля, його спеціального обладнання. Права на помилку не було, адже тільки переможці першого туру діставали право змагатися у другому, на практичному етапі.

«Усі водії мали однакове завдання, — розповів заступник начальника Головного управління МНС України в Черкаській області Анатолій Садовий. — Вони повинні були не лише правильно проїхати по запропонованій дистанції, а й швидко і, головне, без помилок виконати спеціальну вправу з подачі води. Хто виконав завдання швидше і правильніше, показали результати змагань».

Усі учасники цьогорічних змагань із професійної майстерності серед водіїв підрозділів Головного управління МНС відмічали значний рівень конкуренції. Що стосується майбутнього, то під час проведення цих змагань планується запровадити нововведення й ускладнити деякі завдання.

Спостерігаючи, як вправно та легко кружляли автодромом пожежні ЗІЛи, спадало на думку, що вони виконували якийсь таємничий ритуальний танок. І лише професіонали, уважно слідкуючи за тим, як долають складну дистанцію учасники змагань, складали ціну кожному елегантному руху важкого автомобіля.

Спілкуючись один з одним, придивляючись до майстерності кращих, оцінюючи професіоналізм інших, водії кожного разу закладали ще одну цеглинку у фундамент власного досвіду, який, як відомо, не купиш ні за які гроші.

Переможці змагань отримали не лише грамоти, а й цінні подарунки. А для тих, хто цього разу залишився без нагород, змагання стали засобом поглиблення професійних навичок, своєрідним навчальним полігоном. Адже від умілих дій водія пожежного авто залежить життя та здоров’я тих, хто потрапив у надзвичайну ситуацію!

"Антенна"