Так любити рідне місто можуть лише уманчани
6 жовтня о 17.00 тут відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського фестивалю “Софіївські зорі” та грандіозний концерт за участі його учасників. Взяти участь у цьому заході прибуло близько 800 студентів з сільськогосподарських навчальних закладів всієї України. Фестиваль вже став доброю традицією для кожного жителя міста, в якому до того ж, навчається понад 12 тисяч студентів. Тож фестиваль перетворюється в широкомасштабне улюблене свято всіх, як для корінних жителів, так й гостей міста.
Втім, вже 7 жовтня уманчани завчасно прокидалися, аби знову причепуритися та взяти участь вже о 7.30 в Урочистій літургії та Молитві за добробут уманчан і процвітання міської громади. Ці заходи відбувалися в усіх православних храмах міста.
О 9-й ранку розпочали роботу:
торгівельне містечко на центральній площі
виставка товарів переробної промисловості міста (сквер біля міського Будинку культури)
виставка творчих робіт учнівської та студентської молоді, художній вернісаж (сквер біля МБК, вул. Коломенська).
Поки ж „торгівля” облаштовувала свої робочі місця, на центральній вулиці, яка й досі носить назву Леніна, шикувалися у колони трудові колективи міста, працівники освіти, культури, освітянська гвардія, соціальні працівники... Адже рівно о 10.00-й мала розпочатися Святкова хода учасників свята.
Тим, хто не бував у ці дні в Умані, варто знати, що уманчан ніхто не згонить на свято міста. Кожен городянин свідомо гордий від того, що проживає в такому чудовому місті, кожен готовий до того, аби своєю особистою участю зробити місто, а в день свят і свято, кращим, аніж вони були до цього.
До Дня Умані в кожному колективі готуються особливо ретельно, придумують власні цікавинки і новинки, аби не повторюватися і виглядати не так, як в минулі роки. І місто перетворюється в справжнісіньке театралізоване дійство.
Тож у колоні представлені всі підприємства, які працюють в промисловості, будівництві, транспорті, зв'язку, торгівлі, громадському харчуванні. З гордо піднятими головами йшли у колоні як уманчани-трудівники, так і працівники освіти, охорони здоров'я, культури.
Галузь машинобудування була представлена ВАТ "Уманьфєрммаш" та ЗАТ "Завод сільгоспмашинобудування". Ці підприємства випускають машини для тваринництва та обладнання для агропромислового комплексу. Зокрема, ними виготовляються лінії для переробки олії, транспортери, кормороздавачі, землеробна техніка, бурякозбиральний комплекс. Приладобудування: ВАТ "Завод "Мегомметр". ЗАТ "Еталон". ВАТ "Оптико -механічний завод" (виробництво вимірювальних приладів, телевізійної та автомобільної техніки; ВАТ "Завод "Вега" (виробництво оптичної техніки), запчастини до електролічильників); ВАТ "Теапром" (виробництво світлотехнічної апаратури для об'єктів культури, трансформаторних підстанцій).
Виробництво лікарських засобів здійснює ВАТ "Вітаміни", та ВАТ "Технолог", які випускають препарати для лікування ендокринної системи, органів травлення, серцево - судинних захворювань, антибіотики, вітаміни.
Найвагомішу галузь господарського комплексу міста - харчову - представили ВАТ "Уманьхліб", ЗАТ "ТК "Уманьхліб", ЗАТ "М'ясокомбінат", ЗАТ "Білосвіт - Умань", ЗАТ "Завод продтоварів", ВАТ "Уманьпиво", лікеро - горілчаний завод, ДП ДАК "Хліб України" Уманський елеватор" та ДП "Консервний завод ТОВ "Лєда". Питома вага продукції харчової промисловості займає 42,0 % в обсязі виробництва продукції по місту.
Продукцію легкої промисловості виготовляють ЗАТ "Уманська швейна фабрика" (жіночий одяг). ЗАТ "Взуттєва фабрика" Про виробничі можливості та технічний рівень ЗАТ "Уманська швейна фабрика" свідчить те, що більше 80 % швейних виробів стали предметом експорту.
Не лишилися осторонь свята й представники підприємницької діяльності. Та найчисельнішим було таки уманське студентство.
Люди несли сучасну святкову атрибутику, квіти, прапорці, звучали марші у виконанні оркестрів, народна музика...
Уманчани привітно посміхалися до керівництва області, міста, району, гостей Умані, які зустрічали їх на спеціально встановленому невисокому помості.
Об 11.00 розпочалося урочисте відкриття свята міста з
привітання міського голови Юрія Бодрова.
Від імені облдержадміністрації, депутатського корпусу облради привітав уманчан, гостей та учасників фестивалю „Софіївськім зорі” голова ОДА Олександр Черевко.
Він, зокрема, зауважив, що Умань це перлина Черкаського краю, бере свої витоки з глибини віків, славних часів козаччини, в ці дні святкує 390-річницю, але в усі часи місто будувалося. Він висловив щиру подяку Ю.Бодрову, який обирається на посаду мера вже 5-й раз. Можливо, саме тому, що влада в Умані не змінюється, а жителі міста підтримують її у всіх добрих починаннях, ворма проведення свята і його святкування викликає увагу і повагу.
– Ваше місто – це промисловий, технічний, культурний, духовний, історичний центр. Чого вартує дендрологічний парк „Софіївка”, куди щорічно приїзжають, по праву можна сказати сьогодні , мільйони наших людей і зарубіжних гостей! Місто Умань славне своїм колоритом, традиціями. Це й центр паломництва брацлавських хасидів. Це – центр студентства Черкащини! Сьогодні ми побачили колони студентів і гордимося за наших дітей, за університети, де вони здобувають престижну освіту, це – наша перспектива і наше майбутнє. Умань – це й вагомий внесок у наповнення бюджету області. Сьогодні місто розвивається. Візьмемо для прикладу досвід роботи „Уманьфермашу” чи багатьох інших підприємств, – звернувся до учасників свята Олександр Черевко.
Він подякував керівникам міста, всіх підприємств, установ та організацій, освітянських та медичних закладів і всіх уманчанам за їх вклад в розвиток Умані і всієї Черкащини, закликав їх до єдності, до якої закликає підписаний політиками Універсал національної єдності, який сприяє тому, щоб нація об’єдналася заради розвитку і процвітання всієї України. Зокрема, О.Черевко нагадав слова Президента України Віктора Ющенка, що Україні сьогодні найбільш потрібна політична стабільність і висловив сподівання на те, що за будь-яких обставин здоровий глузд переможе і що ми досягнемо національної єдності і збудуємо в Україні державу правди і законів. Адже про що мріяли і говорили наші гетьмани, про це говорив наш духовний наставник Т.Г.Шевченко.
Нардеп України Петро Дзюрко привітав уманчан від імені Прем’єр-міністра України Віктора Януковича, зачитавши від останнього привітання з Днем Умані. Хочеться сподіватися, що керівник Уряду так само не забуде й про необхідність прийняття урядової постанови про розвиток державної програми „Стара Умань”, адже відповідний президентський указ
підписаний. Також очікує продовження фінансування ще одна державна програма „Золота підкова Черкащини”. Тим більше, що й Умань, і весь наш регіон, край Богдана і Тараса – візитна картка всієї України.
Від імені Уряду привітав присутніх зі святом заступник міністра АПК Сергій Мельник.
З привітальним словом звернулася до уманчан другий радник мера міста Румійї-Сюр-Сен Марія Тереза Люка, яка передала вітання від жителів спорідненого французького міста і запевнила в тому, що зв’язки між містами поглиблюватимуться й надалі.
Перед міською громадою розпочалося вшанування кращих людей міста, як керівників кращих підприємств, організацій та установ, так і рядових працівників. В Умані до праці кожного жителя міста ставляться з особливою повагою.
Вже не просто у святкове, а у казкове дійство перетворилася офіційна реєстрація шлюбів. Перед багатотисячною юрбою клялися у вірності і любові 11 подружніх пар.
А після їх привітань і вручень подарунків розпочалася реєстрація 500-новонародженого жителя міста, яким став маленький Сергійко Семенюк.
Святкове дійство “Краса, душа і мода” після офіційної частини перенеслося на майданчик біля торгівельного центру “Шалений світ моди”.
Паралельно з цими заходами відбувалися:
бліц-турніри з шахів та шашок,
спортивне свято на стадіоні “Іллічівець”: де розігрувалися кубки з футболу, баскетболу, волейболу,
змагання з перетягування канату,
“Веселі старти”, календарна гра чемпіонату Черкаської області з футболу серед команд першої ліги: ФК “Іллічівець” – Умань-ФК “Ятрань” Уманський р-н, відкритий турнір з настільного тенісу “Софіївка – 2006”.
Керівники області та міста на запрошення генерального директора уманського „Фермашу,” депутата обласної ради побували на стадіоні, щойно відреставрованому за найновітнішими європейськими технологіями. Голові облдержадміністрації, як представнику виконавчої області, було „доручено” забити гол у ворота, де стояв заступник міського голови пан Віблий. І хоч губернатор старався, але представник місцевого самоврядування не піддався і не пропустив м’яча у ворота. Інакше не був би він уманчанином, аби хай у жартівливому поєдинку та таки відстояти честь рідного міста. Вочевидь, й гостю не дуже й хотілося псувати настрій господарям.
Тим більше, що свято тривало і переросло в шикарну програму Всеукраїнського фестивалю “Софіївські зорі”.
Свої мистецькі таланти продемонстрував уманчанам Вінницький державний аграрний університет.
На презентацію картин під супровід Камерного хору та концерту ансамблю “Пастораль” з Республіки Білорусь кликала Картинна галерея.
В кінотеатрі „Комсомолець” демонстрували анімаційний фільм “Астерікс та вікінги”. Джазовий концерт лунав у дендропарку “Софіївка” біля павільйону Флори. До речі, ми вже по обіді нарахували біля парку близько сотні іногородніх автобусів, і аж самі собі не вірили, що перлина садово-паркового мистецтва в ці дні приваблює аж так багато туристів. Хоч і знаємо, що сюди поспішають звідусіль не дарма, такого земного раю в усьому світі не знайти.
Здавалося, таке грандіозне свято неможливо пережити за один день. Лише по виставці ми проходили понад три години. А ще ненароком потрапили на виставку гончарних виробів, куди приїхали презентувати свої таланти і опішняни, і гуцули, і інші майстри народно-прикладного мистецтва. А попереду був ще Гала-концерт лауреатів фестивалю за участі зірок естради та молодіжна дискотека, на які нам хоч і хотілося, та незручно було в такі перевантажені дні турбувати господарів міста, аби допомогли розташуватися бодай в якомусь з готелів. Тому мали їхати до Черкас, жалкуючи, що й на Великий святковий концерт не потрапимо, і що саму „Софіївку” цього дня довелося обійти увагою.
А протягом свята приймали своїх відвідувачів ще й музеї.
На прощання ми вітали уманчан зі святом і обіцяли приїжджати ще. Бо й як не обіцяти, коли Умань і в ці осінні дні, і взимку, і весною та посеред літа манить до себе і запрошує: приїздіть, я чекаю.
Приїдемо, обов’язково. І у добрих справах.
"Черкаська обласна державна адміністрація"
Recent comments