Уманчани готові прийняти понад 18 тисяч іноземців-хасидів

Новости города

Meriya

Про це йшлося 16 вересня на робочій нараді в Умані, яка відбулася під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Петра Гамана. На цей захід прибули керівники всіх обласних структурних підрозділів та члени робочої групи Уманського міськвиконкому, які займаються питаннями забезпечення паломництва хасидів.

Нинішнього року кількість іноземних візитерів, які належать до релігійної течії брацлавських хасидів і виявляють бажання прибути до м.Умань, перевищує понад 18 тисяч осіб. Приїзджі вважають своїм священим обов’язком побувати на могилі свого учителя – цадика Нахмана та зустріти Новий Єврейський рік – Рош ха Шана саме в м.Умань. Нинішнього року іудейські свята триватимуть з 18 по 28 вересня 2006 року.

Звісно, прийняти таку кількість іноземців та ще в такий стислий період справа непроста. Інформацію про готовність відповідних підрозділів і служб по прийому та організації паломництва хасидів доповіла присутнім радник міського голови Світлана Ліпинська. ЇЇ виступ доповнили керівники відповідних структурних підрозділів ОДА та міськвиконкому.
Звісно, відповідальність за перебування паломників в ці дні в м.Умані лежить не тільки на нашій, а й на іноземній стороні. Позитивним фактором слід відмітити, що нинішнього року Благодійний фонд ім.Раббе Нахмана вже перерахував відповідним комунальним службам міськвиконкому кошти, необхідні для організації перебування хасидів.

Разом з тим, як вважає мер Умані Юрій Бодров, місту необхідна належна увага з боку держави. Адже і в дні паломницва брацлавських хасидів (представники яких нерідко займають важливі керівні пости в багатьох урядах світу, до Умані приїжджають хасиди з 20-26 іноземних країн), і під час багатотисячних відвідин туристами, місто стає тим концентрованим куточком держави, який представляє всю Україну.

Черкаська обласна державна адміністрація
www.oda.ck.ua