Кличкоманія
Жителі Вільшани, що на Городищині, переконані — Клички їхні земляки, бо рід їх походить із хутора Кличкове, що за кілька кілометрів від Вільшани. Якщо хто сумнівається, нехай навідається до вільшанського музею Кличків, який цього року власними зусиллями відкрили жителі села: там можна знайти і документальне підтвердження походження Кличків...
— Давно у нашій місцевості поселився козак, нудно було йому на хуторі, от він і запрошував усіх до себе жити. За те, що він усіх закликав, його прозвали Кличком, а його хутір назвали Кличкове, — розповідає жителька Вільшани Зоя Кожушко, одна з ініціаторів створення музею Кличків.
Ідеєю походження Кличкового роду з Вільшани жителі села захопилися недавно. Під час президентських виборів у селі роздавали агітацію Ющенка. З плакатів за майбутнього Президента агітував Віталій Кличко. Коли одна бабуся побачила плакат із Кличком, із подивом запитала: „А чого ж це тут дід Клик намальований, ще й молодий такий?”. З того моменту й зацікавилися вільшанці корінням усе-світньо відомих боксерів. Цей старий дід Клик, переконані селяни, започаткував не лише хутір Кличкове, а й увесь місцевий рід Кличків. До нього селяни приписали і Віталія з Володимиром.
Почали розпитувати старожилів, узялися за створення музею, до якого з усього села зносили старі речі. Познаходили і давні фотокартки односельців Кличків. Найбільше ж, на переконання вільшанців, Віталій та Володимир схожі на свого двоюрідного прапрадіда Федора Кличка.
За переказами старожилів склали генеалогічне дерево Кличків і ще раз переконалися в тому, що рід їх почався із Кличкового. Сьогодні, за словами Зої Кожушко, Клички розселилися по всій Україні, дехто залишився у Вільшані, дехто переїхав до Черкас, Кіровограда.
Вільшанці з нетерпінням чекають на приїзд братів Кличків, адже ті начебто мали навідатися до Вільшани ще на початку цього року, та Віталієві завадили парламентські вибори. Жителі села сподіваються, що повезуть хлопців у Кличкове — колиску їхнього роду та пригостять відомих боксерів гречаними галушками, які дуже любив їх пра-прадід та прадіди...
"Вечірні Черкаси"
стаття з №37 вiд 14.09.2006
Recent comments