Умань готується до 5778 іудейського нового року

Новости города

15 червня міський голова Олександр Цебрій провів засідання робочої групи виконавчого комітету Уманської міської ради щодо оперативного розв’язання питань під час масового перебування в місті брацлавських хасидів у вересні 2017 року, на якому проаналізував стан прийому паломників-хасидів у 2016 році та зазначив, що минулого року на святкування Рош-га-Шана прибула рекордна кількість прочан.

За прогнозами цього року їх кількість становитиме на рівні минулого, що фактично становить понад третину населення міста. Така кількість людей на обмеженій території створює велике навантаження на інфраструктуру міста і потребує додаткових заходів щодо дотримання громадського порядку, санітарної очистки території, водо-, електро-, газозабезпечення тощо.

На засіданні керівники структурних підрозділів органів місцевого самоврядування, виконавчих, правоохоронних органів проінформували щодо підготовки служб до масового перебування брацлавських хасидів, обговорили проблемні питання щодо організації реєстрації паломників, приведення до норм чинного законодавства України об’єктів забудови, ліквідації стихійної торгівлі та узаконення всіх пунктів харчування, підготовки комунальних підприємств та укладання угод про надання послуг відповідними службами, забезпечення належних санітарно-технічних умов та охорони правопорядку в районі компактного розселення прочан та інші.

За наслідками наради були дані доручення відповідним структурним підрозділам, причетним до прийому паломників.

На завершення Олександр Володимирович висловив впевненість, що робоча група, служби міської ради, підприємства, що надають послуги, зроблять все необхідне аби святкування іудейського нового року пройшло на належному рівні, а уманчани не відчули дискомфорту.

Довідково: У вересні – жовтні минулого року до міста Умань на святкування Рош-га-Шана прибула рекордна кількість брацлавських хасидів – 30 тисяч 520 осіб, з них: 2 тисячі 504 дитини та 17 жінок, з 22 країн. Найбільша кількість паломників із Держави Ізраїль – 29 тисяч 681 особа.

Приїзд здійснено 1134 автотранспортними засобами, з них: 340 автобусів, 864 мікроавтобуси, 27 легкових автомобілів.

http://uman-rada.gov.ua/index.php/novyny/item/9242-v-umani-provedeno-zasidannia-robochoi-hrupy-shcho-zaimaietsia-orhanizatsiieiu-masovoho-perebuvannia-bratslavskykh-khasydiv

Видео предоставлено на сайте Youtube.com: TV Uman