Уманчани відзначили День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни

Наша память

Недільний ранок 22 червня 1941 року увійшов трагічною сторінкою у життя мільйонів українців. Саме цього дня 1941 року перед українським народом та й перед усім цивілізованим світом постала нова жахлива загроза – нацизм.

В Україні цей день відзначається як День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. До вшанування пам'яті загиблих у найкривавішій війни в історії українського народу, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника, долучились й уманчани.

З нагоди пам’ятної дати представники міської влади, ветерани війни, учасники АТО, депутати міської ради, делегації підприємств, установ, організацій, навчальних закладів міста, представники громадськості зібралися біля обеліску Слави, аби хвилиною мовчання вшанувати пам'ять загиблих у роки Другої світової війни і покласти вінки та квіти до підніжжя обеліску.

«Ми низько схиляємо голови і віддаємо данину пам’яті всім, чиє життя забрала війна. І славимо всіх, хто дожив до сьогоднішнього дня, хто живе і бореться в ім'я побудови і процвітання України», - зазначив міський голова Олександр Цебрій.

По завершенню заходу заступник міського голови Жанна Лозінська, ветеран Другої світової війни Віктор Кімлач, учасник АТО Ігор Білан та студентка УДПУ Марина Ковтун вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків по вул. Київській, вул. Енергетичній, вул. Незалежності та в урочищі «Сухий яр».

http://uman-rada.gov.ua/index.php/novyny/item/9286-umanchany-vidznachyly-den-skorboty-i-vshanuvannia-pamiati-zhertv-viiny