Місто готове до прийому паломників-хасидів

Новости города

«Наразі питання безпеки є найважливішими», – підкреслив перший заступник міського голови Сергій Клочко на черговому засіданні робочої групи щодо оперативного розв’язання питань під час масового перебування в місті брацлавських хасидів у вересні-жовтні 2016 року.
За останніми даними, цього року паломників очікується понад 30 тисяч, тому на засіданні в робочому порядку обговорювались важливі питання для забезпечення безпеки і мешканців міста, і паломників.

Як повідомив в.о. начальника Уманського відділу поліції ГУНП в Черкаській області Віталій Школенко, в Умань вже прибув зведений загін правоохоронців у кількості 450 чоловік, які цілодобово забезпечуватимуть охорону публічного порядку на закріплених за ними територіях. Також патрулюватимуть вісім поліцейських автомобілів. Цього року уманчанам не потрібні будуть перепустки для входу на територію мікрорайону паломництва, а лише паспорт чи інший документ, який посвідчує особу. Віталій Анатолійович зауважив, що приймаюча сторона і організатори свята Рош-Га-Шана можуть виписувати посвідчення людям, які обслуговуватимуть торгові, харчові точки і т.д.

На період масового перебування паломників в місті буде обмежений рух транспортних засобів (крім спецтранспорту) вулицями історико-архітектурного центру брацлавських хасидів. Також на вулиці Пушкіна буде встановлено дорожні знаки «Зупинку заборонено».

На засіданні був присутній голова громадського формування «Уманський загін самооборони» Едуард Скрипник, який пообіцяв, що представникам поліції будуть добровільно допомагати 50 чоловік, позмінно чергувати для забезпечення публічного порядку.

Минулого року в мікрорайоні паломництва було встановлено 5 камер відеоспостереження і найближчим часом буде встановлено ще одну по вул. Садовій, навпроти нового корпусу УДПУ, для контролю стану правопорядку.

В.о. начальника відділу житлово-комунального господарства Віталій Харченко доповів, що цього року комунальні служби повністю готові до роботи, адже вже укладено договори комунальних підприємств і МБФ імені Рабі Нахмана на прибирання території, вивіз твердих побутових відходів, цілодобову роботу аварійно-диспетчерської служби тощо.

Щодо організації торгівлі в мікрорайоні паломництва доповіла заступник міського голови Вікторія Бабич: «Станом на 15 вересня від підприємців було прийнято 82 заяви. Схема розміщення торговельних точок була погоджена з усіма відповідними службами і затверджена рішенням виконавчого комітету від 22 вересня 2016 року. Забезпечувати контроль та правопорядок на території ярмарку буде поліція разом з Інспекцією з благоустрою».

Видео предоставлено на сайте Youtube.com: ТСН

http://uman-rada.gov.ua/index.php/novyny/item/7333-misto-hotove-do-pryiomu-palomnykivkhasydiv