УТК-Ятрань" перемагає в гросмейстерському матчі на "Уманьферммаші"

Спорт

«Уманьферммаш» (Умань) – «УТК-Ятрань» (Уманський район) 0:1
11 червня. 16-00. Стадіон «Уманьферммаш». 700 глядачів.

Арбітри: Шланчак В., Цибулько С., Шлончак С.
«Уманьферммаш»: Щербина, Трегубов, Зоря, Мачульський, Гаркавий, Комаї Шарфі Дін Танко, Бойко (87, Кретов), Бабенко, Рудь (82, Мохаммед Амін), Пемпем, Гопка (67, Тарасюк)
«УТК-Ятрань»: Єрошов, Думенко, Казанюк Д., Коломієць, Троян, Степанюк, Малютін, Ткач (65, Павленко), Баланюк (46, Потапов), Казанюк О., Єжаченко (85, Горобець)
Гол: Степанюк (64)
Попередження: Баланюк (34), Зоря (71), Троян (71), Мачульський (90+2)

Після серії романтичних (можна за бажанням і в лапках писати – «романтичних») надрезультативних матчів що між цими принциповими суперниками, що у виконанні «УТК-Ятрані» взагалі на старті сезону варто було очікувати – рано чи пізно команди підійдуть прагматично до поєдинку. Якщо від А.Дегтярьова це не новина (така його тренерська концепція), то О.Єжаченко вимушений був приймати якісь рішення – його команда забагато пропускала. А відтак і відбулися зміни в тактичній схемі і установці тепличників на гру. Думаю, що це в значній мірі вплинуло на перебіг матчу. Ну і плюс – обидві команди чітко усвідомлювали ціну сьогоднішнього результату. При цьому ще не прийшов у турнірі час, коли комусь треба відверто ризикувати і оголяти тили з огляду на таблицю (попереду ще три четверті чемпіонату). Так і відіграли перший тайм – академічна нічия. Моментів було небагато. Відмітив би наступні. Вже на 20-й секунді передачу справа замикав О.Казанюк, але Щербина не помилився. На 7-й хвилині той же О.Казанюк, як справжній майстер, спробував упіймати Щербину і пробив несподівано метрів з 40-45, але трохи не влучив. Ну а завершив стартову 15-хвилинку Олександр Казанюк виконанням штрафного з небезпечної позиції – поряд. На 20-й хвилині йойкнуло серденько вже у прихильників тепличників – Єрошов не добрався до м’яча на виході (там у штрафному було мов у київському метро у час пік). Але партнери допомогли голкіперу і відбилися. Так же командою тепличники блокували удари на 37-й хвилині.

Ну а стартові 15 хвилин 2 тайму вже господарі гостріше провели. На 54 хвилині у них нарешті пройшла довга гостра передача і Пемпем вискакував на рандеву справа з воротарем і випередив його. Але точно не пробив. На 56 хвилині чудового удару завдав метрів з 27-28 Віталій Бойка. Але Віктор Єрошов у стрибку дістав м’яча. Тут же при подачі кутового справа Андрій Бабенко пробивав зльоту – мимо. Ще були загрози тим же воротам на 60 і 61 хвилинах. І тут пружина тепличників розтислася. Команда витерпіла, витримала і завдала разючого удару. Олександр Казанюк виконав штрафний удар зліва і Юрій Степанюк замкнув передачу на дальній стійці, пробивши повз голкіпера під дальню стійку. 0:1!

Тут же Олександр Єжаченко провів заміну. Поле залишив Андрій Ткач. Андрій багато попрацював (проводив добротний матч), але напевне через втому став припускатися більше помилок. Замість нього вийшов Михайло Павленко, який зазвичай урізноманітнював гру у нападі. Відповідно з позиції центрфорварда опустився в центр поля досвідчений Олександр Казанюк. Такий тактичний хід тренера був абсолютно логічним і виправдався. Як доречі виправдався і хід з переведенням у центр захисту у стартовому складі Сергія Коломійця – пара центр беків тепличників провели дуже сильно матч (як і взагалі захист – кількість помилок зменшилася в рази!).

За такого розвитку подій звісно господарям потрібно було більш активно йти вперед. І тепличники стали організовувати дуже гострі контратаки. І могли зняти питання про переможця завчасно. На 77-79 хвилинах «УТК-Ятрань» тричі мали гарні перспективи. Спочатку Павленко чи то забарився з пасом чи не той варіант обрав. В результаті Потапов потрапив в офсайд. За тим Павленко таки доставив тому ж Потапову м’яч, але той був в оточенні суперників і втратив круглого. Ну а за тим затяжний рейд здійснив зліва Троян і зробив подачу. Але Олександр Казанюк пробив вище. Комбінація на 81 хвилині дуже нагадала ту, яка призвела до супер-голу Дмитра Казанюка в золотому матчі минулого сезону проти Катеринополя. Знову прохід зліва (Павленко), вивірена передача низом назад, Олександр Казанюк пропускає і набігаючий Дмитро пробиває. Тепер – вище…

Звісно уманьферммашівці до останньої секунди п’ятої доданої хвилини старалися врятувати матч. Але сьогодні тепличники діяли максимально зібрано і перемогу не упустили. З чим і привітаю їх. Сьогодні було видно, що «робота над помилками» явно проведена тренером і гравцями. Залишається лише закріпити «урок» в наступних матчах. Ну а нам потрібно запастися терпінням і не заважати, не розхитувати насамперед психологічний стан колективу.

Наостанок про суддівство. Давно окремо не акцентував увагу на діях арбітрах. Сьогодні також не вбачаю якихось результативних помилок. Але загалом арбітр обрав стиль роботи сьогодні досить ризикований. З першої хвилини стало очевидно, що (як пролунало з лави запасних) Володимир Шланчак сьогодні «свистіти не буде». Не в смислі – на чиюсь користь (чи навпаки – на шкоду). А в розумінні – свистків про фіксацію порушень буде мінімум. Можна було б висловитися – «давав грати». Але як по мені, то подекуди пропускалися і відверті порушення (знову ж таки закцентую – не вгледів симпатій до когось, тобто трактовки моментів були тотожні загалом в обидві сторони). Це могло призвести до підвищення градусу протистояння. І було поряд (на 71-й хвилині навіть трішки поштовхалися). Але тут відмітив би команди – уманське дербі знову ж таки не вийшло за рамки припустимого. В середині 90-х, то не дограли б… Втім залишається напевне резюмувати – раз закінчилося все досить благополучно (мирно), то і судити арбітра нема за що, він вгадав сьогодні з манерою роботи.

Благодарим Игоря Соболенко за предоставленную информацию для нашего сайта.
Футбол Уманщини від Ігоря Соболенка
http://umanfootball.com.ua/news/news3/1617-utk-yatran-peremagaye-v-grosmeysterskomu-match-na-umanfermmash.html