В Умані створюється Центр первинної медико-санітарної допомоги

Новости города

Під час чергової сесії міської ради, яка відбулась 19 січня, депутати ухвалили рішення про передачу на баланс новоствореного комунального закладу «Уманський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» основних засобів та іншого майна КП «Уманська міська лікарня» та Уманської міської дитячої лікарні.

"Розпочата Урядом реформа медичної галузі вимагає розмежування первинного і вторинного рівнів медичних послуг зі створенням центрів первинної медико-санітарної допомоги. В Умані такий центр функціонуватиме на базі поліклініки по вул. Шевченка, 50. Передане рішенням сесії майно - будівлі, медичне обладнання, меблі тощо –обліковуватиметься на балансі Центру і використовуватиметься для надання медичної допомоги жителям м. Умань.

«Створення Центру первинної медико-санітарної допомоги в м. Умані забезпечить кожному мешканцю доступне, своєчасне і якісне медичне обслуговування», - коментує міський голова Олександр Цебрій.

Довідково. Первинна медична допомога реалізовуватиметься лікарями загальної практики, терапевтами, педіатрами.

До 70-80% всіх медичних питань населення міста Умань буде вирішуватись в Центрі первинної медико-санітарної допомоги.

Планується, що один лікар буде обслуговувати 1500 жителів (зараз 2500), а сімейний лікар - 1200 жителів, що дасть змогу лікарю більше часу приділити кожному хворому.

Разом з тим, жителі міста матимуть змогу заключити угоду на безкоштовне обстеження у лікувальному закладі з лікарем, якого вони самі виберуть. Лікарі зможуть надати більший об’єм медичної допомоги, що забезпечить раннє виявлення захворювань.

Планується відкриття кількох амбулаторій лікарів загальної практики в місцях, віддалених від поліклініки, для наближення медичної допомоги до населення. Важкохворі будуть направлятись на вторинний рівень - тобто в лікарню, де проходитимуть лікування на стаціонарі.

Благодарим УМАНСЬКУ МІСЬКУ ВЛАДУ за информацию
http://vk.uman-rada.gov.ua/index.php/novyny/5610-v-umani-stvoriuietsia-tsentr-pervynnoi-medyko-sanitarnoi-dopomohy