До річниці трагічних подій в урочищі «Зелена брама»

Наша память

6 серпня делегація ветеранів уманської міської ради ветеранів на чолі з Олександром Безсмертним разом з учасниками локальних воєн в інших країнах, представниками відділу у справах сім’ї та молоді – всього 22 особи – відвідали с. Підвисоке Кіровоградської області. Саме тут 74 роки тому в урочищі «Зелена брама» в ході запеклих боїв були знищені залишки військ 6-ї і 12-ї армій Південного фронту, якими командували генерал-майор П.Г. Понедєлін та генерал-лейтенант І.М. Музиченко.

По дорозі у с. Підвисоке ветерани зупинилися в сс. Оксанино та Бабанка, біля пам’ятників І.Д. Черняховському, П.Г. Понедєліну та І.М. Музиченку і вшанували пам'ять мужніх полководців.

Біля пам’ятного знака в урочищі «Зелена брама» відбувся мітинг-реквієм, який відкрив голова сільради с. Підвисоке Олександр Очеретний. В почесній варті у військовій формі стояли учні місцевої школи. Лунали мелодії воєнних років. Вінки і квіти лягли до підніжжя пам’ятника героям «Зеленої брами». Після цього усі члени делегації відвідали музей «Зеленої брами», де ознайомились з документами та експонатами тих страшних серпневих подій 1941 року.

Завершилась поїздка біля річки Синюхи, де відбувався завершальний етап оборони 6-ї і 12-ї армій. На поверхню р. Синюхи був спущений вінок пам’яті славним захисникам «Зеленої брами».

Ця подорож до пам’ятних місць вкотре нагадала учасникам поїздки про те, якою ціною далася Велика Перемога 1945 року.

Уманська міська рада

http://vk.uman-rada.gov.ua/index.php/novyny/4272-do-richnytsi-trahichnykh-podii-v-urochyshchi-zelena-brama