Уманчани вшанували пам'ять жертв Голокосту

Наша память

Memorial Sykhoi Yar

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, в якій постановила, що день 27 січня – це Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.

Саме 27 січня 1945 році війська визволили найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим, розташований в 70 кілометрах від Кракова. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.

На превеликий жаль, Голокост не обійшов стороною Україну. Друга Світова Війна була трагедією для українських євреїв.

У м. Умань, в якому до війни нараховувалося трохи більше 50 тисяч чоловік, було розстріляно гітлерівцями в Урочищі «Сухий яр» понад 25 тис. мирних жителів, серед яких більшість єврейської національності.

Уманчани пам’ятають трагічні сторінки історії. Так, 27 січня громадськість міста на чолі з виконуючим обов’язки міського голови Олександром Цебрієм вшанували пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання та поклали вінки, живі квіти до пам’ятника.

Під час заходу Олександр Володимирович зазначив: «У цей день ми схиляємо голови перед пам’яттю усіх безвинно убитих жертв нацистського режиму і згадуємо людей усіх національностей, які ризикували власним життям заради порятунку інших. Ми не повинні забувати уроків історії, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому».

Благодарим УМАНСЬКУ МІСЬКУ ВЛАДУ за информацию
http://uman-rada.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=2553:2015-01-27-10-06-06&catid=1:announcement&Itemid=2