Уманщина відзначила 110-ту річницю Кузьми Дерев’янка

Наша память

В 2014 році Уманщина відзначила 110-ту річницю з дня народження легендарного земляка, уродженця села Косенівка, полководця, блискучого дипломата, якому судилося підписати історичний документ про капітуляцію Японії та поставити крапку у Другій Світовій війні - Кузьми Миколайовича Дерев’янка.
Цього дня на території музею-садиби села Косенівка відбувся урочистий мітинг. Вклонитися подвигу героя до музею-садиби К.М.Дерев’янка завітали заступник голови райдержадміністрації Вікторія Бабич, заступник голови районної ради Валентина Швець, делегація ветеранів Великої Вітчизняної війни та ветеранів праці обласної Ради ветеранів, сільський голова села Косенівка Ярослав Гончарук, голова районної організації ветеранів війни і праці Анатолій Дем’янчук, представники управлінь та відділів районної ради та райдержадміністрації, племінниця К.М.Дерев’янка Лариса Трохименко та жителі села Косенівка.
На початку мітингу хвилиною мовчання пом’янули героїв минулого і сьогодення, які полягли в боях за рідну Батьківщину, а також всі присутні поклали квіти та вінки до пам’ятної стелли Кузьми Дерев’янка.
В свою чергу, до всіх присутніх звернулася заступник голови райдержадміністрації Вікторія Бабич, яка зазначила, що сьогодні в такий складний час, коли знову на територію нашої держави прийшла війна, не із заходу, а із сходу ми повинні гідно пам’ятати про воїнів-визволителів, які ціною власного життя визволили рідну земля від нацистів та повернули довгоочікуваний мир на нашу землю. Одним із тих, хто зробив свій великий внесок у перемогу над фашистськими Німеччиною та Японією належить нашому земляку Кузьмі Дерев’янку, який підписав Акт про капітуляцію Японії і цим офіційно підвів риску під Другою Світовою війною. Саме пам'ять про видатного земляка має залишатися вічною та непорушною і жити вічно у вдячних людських серцях.
Також, Вікторія Бабич нагородила почесною грамотою районної державної адміністрації двох жителів села Косенівка, ветеранів Великої Вітчизняної війни Івана Диченко та Леонтія Вовка.
З вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови обласної Ради ветеранів війни та праці Генадій Кузьмічов. Генадій Петрович відзначив, що Уманщина та Черкащина має пишатися тим, що є Батьківщиною таких визначних постатей Великої Вітчизняної, як Кузьма Миколайович Дерев’янко.
Жителі села Косенівка свято бережуть пам'ять про свого іменитого земляка. В 2007 році на території села було відкрито музей-садибу К.М. Дерев’янка, де зібрані матеріали про життєвий та бойовий шлях нашого земляка, екскурсію по музеєві проводять учні Косенівської ЗОШ. А бібліотекар села Косенівка Надія Устілас написала пісню присвячену Кузьмі Миколайовичу «Пісня про героя», яку виконав вокальний колектив Косенівського СБК.
На завершення всі присутні були запрошені до музею, де вихованці місцевої школи ознайомили присутніх із найцікавішими фактами та бойовими заслугами Кузьми Дерев’янка.

Уманська районна державна адміністрація
http://umanrda.gov.ua/2014/11/17/umanschina-vdznachila-110-tu-rchnicyu-kuzmi-derevyanka.html