І знову з нами свято фіналу Кубку Уманського району!

Спорт

Традиційно для останніх років фінал Кубку Уманського району був приурочений до Дня незалежності України. І всі присутні віддали шану Державному гімну. А потім до свята наші футболісти знову не підвели і подарували численним глядачам цікавий, по-справжньому кубкивий футбол.

Bazis

А відтак переможцем Кубку Уманського району сезону 2014 року став "Базис" з Городецького!

Базис" (с.Городецьке) - "Іскра" (с.Собківка) 2:0 (0:0)
24 серпня 2014. Городецьке. 700 глядачів.
Арбітри: Андрощук, Баланюк, Слободяник
"Базис": Сорокін, Сирота, Куций, Дудник, Кононенко, Мельник (46, Плюта), Кравчук, Овсянніков, Мельничук (60, Вивальнюк), Дзига, Гаврилюк.
"Іскра": Прудиус, Мазуренко Д. (90+3, Сугак), Ткачук (46, Єжаченко О.), Єжаченко В., Крицький, Устенко В. (90+3, Устенко Ю.), Авраменко, Турчак, Мазуренко М., Семерчук (87, Матвійчук), Крижанівський.
Голи: Кравчук (62), Дудник (83)
На 40 хвилині Дудник ("Базис") не реалізував пенальті (воротар)
Попередження: Дзига (24), Мазуренко М. (58), Кравчук (68), Семерчук (85), Сирота (88)

В цьогорічному фіналі команди "Іскра" (Собківка) та "Базис" (Городецьке). Це цілком виглядало логічним, якщо згадати, що в турнірній таблиці чемпіонату району саме цідва колективи посідають на сьогодні два перших рядки. Правда, шлях до фіналу не був простим ні в команди Собківки, ні в команди Городецького. В Уманському районі тепер не два і не три достойних колективи і трофеї здобуваються непросто...

Перший тайм пройшов за рівної гри. Обидві команди демонстрували якісний футбол. Але суперники добре знали один одного, а відтак несподіванок і сюрпризів опоненту не вдавалося припіднести. Тому в першому таймі зливи голтових моментів присутні не побачили. Втім глядачам нудьгувати не доводилося. Адже справжня боротьба точилася на кожному клаптику поля. Напруги не витримали навіть два (!!!) мячі, які довелося замінити - вони просто спустили дух !

На 40-й хвилині трапився справжній викид адреналіну. Василь Єжаченко лише з порушенням правил зміг зупинити Олега Кравчука. Оскільки це трапилося вже у штрафному майданчику, то арбітр Олег Андрощук , не вагаючись, справедливо призначає пенальті. До мяча підходить Дмитро Дудник. На лінії воріт готується Євген Прудиус (обидві команди скористалися дозволеним Регламентом правом залучити до двох гравців, що задіяні в чемпіонаті області у складі основної команди - за собківську команду грали Євген Прудиус та Богдан Авраменко, а за "Базис" - Олександр Дзига та Сергій Гаврилюк). Тут я перекидаюся парою фраз із Артемом Московським - ще одним воротарем "УТК-Ятрань". Запитую: "Кого фотографувати - воротаря чи пробиваючого?". Артем безапеляційно відповідає: "Воротаря. Женя зараз візьме пенальті!". Довірився інтуіції Артема і беру у "приціл" голкіпера, що напружився у напівприсяді у воротах. І Євген парирує пенальті, діставши мяча під самою штангою!

початком другого тайму ставало дедалі очевиднішим, що перевагою заволодівають господарі поля. правда, на 49 хвилині чудову нагоду відкрити рахунок могли собківські футболісти. Але небезпечний простріл Миколи Мазуренка справа не замкнули вдало два партнери. Але на 62 хвилині первага "Базису" логічно все ж була реалізовано у забитий мяч. Сергій Гаврилюк навісив зліва а Олег Кравчук опинився ніким не прикритим і попри невисокий зріст головою пробив невідпорно. 1:0.
Зрозуміло, що з плином часу такий рахонок все менше влаштовував гостей. І вони намагалися відігратися. Але господарі намагалися не дати розгорнутися цим атакам в самому їх початку. Вони колективно вступили у відбір ще в центральній зоні. Особливо уважно діяли проти Віктора Устенка, Олександра Єжаченка, які зазвичай є мозговим центром креативу "Іскри". І варто відмітити, що в більшості випадків дії "Базису" приносили результат. До того ж господарі намагалися забити і другого мяча. Так на 75-й хвилині дуже гарно пробив Дмитро Кононенко. Але мяч поцілив у поперечину. А ще за 2 хвилини після удару того ж Кононенка "Іскру" врятував Прудиус.

Але на 83 хвилині і голкіпер був безсилим, коли метрів з 17 з-під гравців пробив Дмитро Дудник. Було очевидно, що Прудиус удару не бачив і рахунок став 2:0. Можна було з певною впевненістю говорити, що за такого рахуноку "Базис" сьогодні вже не упустить свого. Так і сталося.

Благодарим Игоря Соболенко за предоставленную информацию для нашего сайта.

Футбол Уманщини від Ігоря Соболенка

http://umanfootball.com.ua