Уманщина вшанувала пам’ять видатного земляка

Наша память

Історію творять мільйони, але тільки одиниці стають народними героями. Вони залишаютьсянашими сучасниками, продовжуючи жити не лише у підручниках, переказах і легендах, мистецьких творах та монументах, але й у нашому сьогоденному житті.Ось чому завжди, в усі часи, люди звертають погляди до тих, хто творив справді великі справи, уособлював собою країну та її народ.

У сузір'ї визначних синів і дочок України справді грандіозною є постать нашого земляка, двічі Героя Радянського Союзу, генерала армії Івана Даниловича Черняховського.

Всі свої роки без останку віддав Іван Данилович служінню Батьківщині. Яскравою зіркою пронеслась по фронтах Великої Вітчизняної війни його слава, розкрилися найхарактерніші риси військового мистецтва досвідченого полководця.

Його бойовий шлях проліг через найактивніші ділянки фронту. З іменем Черняховського пов’язано визволення від німецько - фашистських загарбниківбагатьох міст і сіл Росії, України, Білорусі, країн Балтії.

Крім того, в квітні 1944 року тридцяти семирічному генералові доручили командувати 3-м Білоруським фронтом. Це було справжнє визнання його таланту.

Так сталося, що напередодні такої жаданої та довгоочікуваної Перемоги, на превеликий жаль, життя чудового полководця, людини великої душевної сили і мужності, краси і доброти обірвалося. Але його ім’я навічно внесено до списку найвидатніших постатей сучасності, а військово-теоретична спадщина є прикладом для наслідування.

Саме тому, в рамках збереження та розвитку славних бойових традицій українського народу, посилення патріотичного виховання громадян України, збереження історичної правди, збереження гордості вшанування священного та безсмертного подвигу Героя – земляка, днями в приміщенні музею імені І.Д. Черняховського, розташованого в мальовничому селі Оксанино, відбувся урочистий захід з нагоди 69-ї річниці з дня загибелі талановитого воєначальника.

Користуючись нагодою, директор сільського музею Оксана Науман провела пізнавальний екскурс: оглядаючи кімнату за кімнатою, учасники гуртка «Юний екскурсовод» дискутували з приводу загальнонаціональної єдності на цій священній українській землі, де кожен шматок її скроплений потом та кров’ю синів народу.

Уманська районна державна адміністрація
http://umanrda.gov.ua/2014/02/26/umanschina-vshanuvala-pamyat-vidatnogo-zemlyaka.html