27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Наша память

Вже не один рік поспіль 27 січня світова спільнота відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року радянські війська звільнили нацистський табір смерті Аушвіц, що розташовувався на теренах Польщі й де було знищено близько мільйона євреїв із різних країн Європи.

Memorial Sykhoi Yar

Жертвами переслідувань та масових знищень за часів нацизму та Другої світової війни стала третина єврейського народу, у тому числі 1,5 мільйона українських євреїв.

Побудована на людиноненависницькій ідеології державна політика нацистського рейху призвела до знищення мільйонів євреїву роки Другої світової війни - лишев Україні виявлено сотні місць масових розстрілів і поховань.Таким місцем для жителів Уманщини є «Сухий Яр», розташований на території міста Умань, де німці розстріляли близько 25000 євреїв.

27 січня представники міської та районної влади віддали шану та схилили голови у жалобі, під час мітингу до Дня вшанування пам’яті жертв Голокосту у роки Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 року, поклавши вінки та квіти до пам’ятного знаку жертвам переслідувань та масових знищень нацистською Німеччиною в Сухому Яру.
Делегацію з району очолив перший заступник голови райдержадміністрації Олег Кожем’як та голова районної ради Сергій Кулібаба. До них долучились: заступники голови райдержадміністрації: Сергій Рогальський та Вікторія Бабич, керівник апарату райдержадміністрації Інна Миронова, заступник голови районної ради Валентина Швець, керуюча справами районної ради Наталія Короп, а також працівники відділів, управлінь та окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради.
Голокост має бути попередженням про небезпеку, яка виникає через ненависть і ксенофобію. На цьому наголошує Президент України Віктор Янукович у зверненні до Українського Народу з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту. Трагедія Голокосту має бути попередженням для всіх людей про небезпеку, яка виникає через зверхність, ненависть та ксенофобію, - йдеться у зверненні Глави Держави, - про це повідомив перший заступник голови райдержадміністрації Олег Кожем’як під час мітингу.

Продовжуючи свій виступ Олег Михайлович зазначив:

- Ми схиляємо голови у скорботі за загиблими та із вдячністю згадуємо тих, хто виявив героїзм і став на захист приречених. ЦіПраведники світу назавжди залишаться у пам'яті нащадків.

За його словами, одним із головних здобутків України є міжнаціональна злагода та стабільні міжетнічні взаємини у Державі.

- Завдання світової спільноти, кожної держави -не допустити повторення жахливих сторінок історії, об'єднатися у справі збереження пам'яті про Голокост та відстоювання ідей гуманізму,- на це націлює Президент нашої Держави Віктор Янукович, - підкреслив перший заступник голови райдержадміністрації Олег Кожем’як.

Цього дня в усіх храмах, розташованих на території району, відбувся молебень за душі тих, хто пав від рук німецько – фашистських загарбників.

У загальноосвітніх навчальних закладах, закладах культури району проведено тематичні уроки, лекції, бесіди, вечори-реквієми, наукові читання та виставки (експозиції), присвячені Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.

http://umanrda.gov.ua/2014/01/27/umanschina-vshanuvala-pamyat-zhertv-pereslduvan-ta-masovih-znischen-nacistskoyu-nmechchinoyu.html
Уманська районна державна адміністрація


У Обелиска памяти ...

Скромно тихо стоит обелиск,
Сохраняя ужасную суть...
Память сердца сквозь годы не спит,
Не давая живущим уснуть...
И пока будет жив хоть один,
тот кто помнит и не забыл,
той ужасной поры «хелоувин» --
--кто убит был, и кто – убил ...

Сквозь года тихо памятник дремет,
Сохраняя трагедии вздох...
Прахом жертв, упокоеных внемлет--
Память, что живущим забыть не даёт,
О тех тысячах погребённых
Под могильной тяжёлой плитой,--
-- старых,юных,любимых,влюблённых –
Ставших прахом юдоли земной ...
(…земная жизнь с ее горестями и страданиями… понятия ХОЛОКОСТ …)
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
-- вечная память .
Здесь покоится Брозер Раиса Мироновна - мама моего папы Брозера Е.М. и прах его бедного братика Людвига...