«Уманьферммаш» - срібний призер чемпіонату області

Спорт

«Уманьферммаш» - наймолодша команда у вищій лізі чемпіонату області , заснована 18 лютого 2011-го, стрімко атакувала спортивні горизонти області. Уже в перший рік уманські футболісти завоювали третє місце у чемпіонаті вищої ліги області, потіснивши позиції визнаних авторитетів. Два роки ферммашівці міцно утримували «бронзу», а нині піднялись на нову сходинку чемпіонату – завоювали срібні нагороди.

Від призерів чемпіонату – команди «Зоря» з Білозір»я – відстали всього на чотири очка. «Сезон був нелегкий, але результативний, - розповідає начальник команди Валерій Ковальчук, - Зіграли 22 матчі, здобули 17 перемог, три поєдинки закінчились нічиєю, а поразок всього дві». Капітан команди Олександр Казанюк завоював титул найкращого бомбардира області за сезон 2013-го – на його рахунку 23 забитих м»ячі. До слова, в минулому році найуспішнішим футбольним бомбардиром і кращим воротарем Черкащини також були гравці «Уманьферммашу» Сергій Янчук і Володимир Щербина.

«Команда сильна і перспективна, - сказав, вітаючи гравців під урочистостей в Умані перший заступник голови федерації футболу Черкащини Віталій Смаглій. – У них найкращі шанси вже у наступному сезоні завоювати золото».

Успіх команди базується на кількох підвалинах. «Уманьферммаш» - команда заводська, футболісти відстоюють спортивну честь, добре ім»я великого колективу. А це і зобов»язує, і водночас гарантує надійну підтримку – моральну і фінансову. Вдень ці хлопці працюють у цехах, відділах, в конструкторському бюро, а вільний час, вихідні віддають стадіону. Дехто з них ще й навчається. Генеральний директор ПАТ «Уманьферммаш», депутат обласної ради Анатолій Ліпкан є також і президентом футбольного клубу. Справи, успіхи, проблеми команди завжди в полі зору директора. Хороший спортсмен, як правило, - успішна в житті людина, стверджує Анатолій Васильович. Вони наполегливі, уміють досягати мети і раціонально використовувати час. Саме з ініціативи генерального директора спорту на підприємстві приділяють багато уваги. Приміром, у заводських гуртожитках добре обладнані зали для тренувань.

Колеги з інших команд по-доброму заздрять гравцям «Уманьферммашу» - в їх розпорядженні найкращий в області стадіон, де можна тренуватись за будь-якої погоди. Де речі, утримання стадіону, що залишається гордістю міста – на плечах ПАТ «Уманьферммаш». Ще одна важлива складова успіху команди – постійний зв»язок з уманською дитячо-юнацькою спортивною школою. З цього джерела команда поповнюється молодими перспективними футболістами. Грати за «Уманьферммаш», ввійти до основного складу – хороший старт для майбутньої кар»єри у спорті і в житті. І, звичайно, головна запорука успіху – міцний колектив, дух справжньої команди, уміння розуміти один одного на ігровому полі. А це у ферммашівців є.

Ольга Даниленко
"Черкаський край".
http://www.kray.ck.ua/sport/item/7691-umanfermmash-sribniy-prizer-chempionatu-oblasti