«Софіївські зорі» починають свій зорепад

Культурная жизнь

Важко уявити Україну без гарної пісні, а пісню – без талановитого виконавця та творця. Тож крокує просторами славетної України студентський фестиваль «Софіївські зорі», започаткований 2001 року Уманським національним університетом садівництва.

Вже дванадцять років поспіль аграрії своїми талантами запалюють серця мільйонів, додають сили і наснаги, стають прикладом для наслідування, обдаровують добротою та впевненістю у завтрашньому дні.

«Софіївські зорі» знову запалали яскравим світлом 29 березня в Уманському національному університеті садівництва, який гостинно зустрічав талановиту студентську молодь із 5-ти аграрних коледжів Черкаської області, що приїхала показати свої таланти глядачам у фольклорно-етнографічному жанрі на другому обласному етапі 12 Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі».

Відкрив обласний етап фестивалю І проректор університету, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Іван Мостов’як, який подякував керівникам творчих колективів за їхню самовіддану працю та ентузіазм, що сприяють розквіту щедрих паростків молодих талантів, надихають студентство на нові звершення в ім’я процвітання держави; учасникам – за невичерпну енергію і талант, що наповнюють серця уболівальників любов’ю, радістю і добром, кожного разу даруючи їм незабутнє свято.

Іван Мостов’як побажав творчих успіхів, натхнення і перемоги та висловив сподівання, що фестиваль й надалі сприятиме розквіту талантів студентської молоді, збереженню та збагаченню багатовікових культурних традицій українського народу, утвердженню національної самовідданості і патріотизму.

Чарівні голоси виконавців, експресія танцю, глибина слова, вишуканість репертуару, колоритність художніх образів торкалися сердець глядачів.

Компетентне та поважне журі у складі голови комісії – кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини Андрощук Людмили Михайлівни та членів комісії: викладача Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу, голови комісії народних інструментів Дашицької Любові Іванівни та викладача Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу Цюри Сергія Степановича оцінювало концертні номери за такими критеріями: художній рівень репертуару, майстерність виконання, сценічна культура та костюми.

Крім того, члени журі враховували відображення колективами та окремими виконавцями регіональних звичаїв та обрядів через вокальну манеру виконання, супровід, атрибутику, оригінальність поєднання вокально-хорового, музично-інструментального та хореографічного жанрів, повноту виконання, оригінальність репертуару та культуру костюмів, акторську майстерність та музичний супровід.

Журі одноголосно визначило найкращих виконавців обласного етапу фестивалю «Софіївські зорі». Серед дуетів переможцями стали учасники:

1місце – Вікторія Прохоренко та Ольга Кулик, студенти Городищенського коледжу;

2 місце – Микола Орлов та Аліна Субчинська, студенти Уманського агротехнічного коледжу.

У піджанрі «Студентська фольклорна група»:

1 місце – фольклорно-етнографічний гурт «Оріяни» Тальнівського будівельно-економічного коледжу.

У піджанрі «Хореографія» І місце здобув народний самодіяльний ансамбль танцю «Нивка» Уманського НУС.

Серед ансамблів переможцями стали:

1 місце – народний самодіяльний жіночий вокальний ансамбль «Криниченька» Уманського НУС;

2 місце – народний аматорський естрадний гурт «Обрій» Тальянківського агротехнічного коледжу;

3 місце – ансамбль дівчат «Калинонька» Шевченківського коледжу.

У піджанрі «Хори» перемогу здобули:

1 місце – народний самодіяльний ансамбль пісні і танцю «Хлібодари» Уманського НУС;

2 місце – народний аматорський ансамбль української пісні «Горлиця» Тальянківського агротехнічного коледжу;

У піджанрі «Солоспів» 1 місце отримала Аліна Субчинська, студентка Уманського агротехнічного коледжу.

Приємно відзначити, що більшість художніх номерів, які члени журі пропонували на регіональний етап, що відбудеться у м. Вінниця, представлятимуть творчі колективи Уманського національного університету садівництва.

Черкащина багата на талановиту студентську молодь, тож побажаймо їй перемог та здобутків на мистецькій ниві.

Надія Зубова, методист Центру культури і виховання

УНаУС
http://www.udau.edu.ua/ua/news/sofiyivski-zori-pochinayut-svij-zorepad.html