Христинівкa: Зустріч із залізничниками ст. Христинівка

Здание вокзала Христиновка

Введення в експлуатацію залізничних колій Вапнярка – Христинівка (1889 року), Козятин – Умань (1890 року), Христинівка – Шпола (1891 року) і залізничного вузла в 1891 році, а також створення оборотного паровозного депо ще у ті далекі часи перетворило Христинівку у важливий транспортний осередок. Ним він залишається і до цього часу.

Залізничний вузол Христинівка сьогодні – це ряд потужних підприємств: локомотивне та моторвагонне депо, які забезпечені рухомим складом та оснащені сучасним обладнанням для ремонту магістральних та маневрових тепловозів, дизель-поїздів. У структурі залізниці є підрозділи енергопостачання та зв'язку, колійне господарство та головне – професійно-підготовлені кадри, які свої вміння та знання застосовують при розробці та впровадженні раціоналізаторських пропозицій з тим, щоб ефективніше виконувати поставлені завдання.

Цей фактор став визначальним для голови Христинівської районної державної адміністрації Богдана Тихоневича при плануванні виробничої наради, яка днями відбулась на станції Христинівка. В заході взяли участь заступник голови РДА Тетяна Строга та керівники підприємств залізничного вузла: начальник станції Христинівка Олександр Пономаренко, начальник локомотивного депо (ТЧ-6) Борис Білик, заступник начальника моторвагонного депо (РПЧ-6) Олег Кучерук, начальник дистанції колії (ПЧ-5) Дмитро Верчук, начальник дистанції електропостачання (ЕЧР-3) Іван Пачесюк, головний лікар вузлової лікарні Георгій Матвійчук та інші представники підприємств залізниці.

В ході наради кожен керівник охарактеризував роботу підприємств та проблемні питання, які турбують трудові колективи. Серед них – відміна руху пасажирських поїздів через станцію Христинівка: «Львів – Донецьк», «Львів – Сімферополь», «Умань – Харків», обмеження руху поїздів «Одеса – Христинівка», «Умань – Ясинувата».

Тривалий час не вирішується питання забезпечення житлом 64 працівників, які перебувають на квартирному обліку, при цьому з 1998 року залишається не добудованим 24-х квартирний житловий будинок локомотивного депо

ст. Христинівка. Стурбованість викликає зменшення вантажоперевезень через спрямування вантажопотоку в обхід Христинівки по електротязі, що може призвести до перепрофілювання локомотивного депо з ремонтно-експлуатаційного в ремонтне, що призведе до зменшення податкових надходжень до бюджету району через скорочення контингенту цеху експлуатації локомотивного депо Христинівка.

Основною причиною виникнення проблемних питань на залізниці є відсутність електрифікації колії на ділянці «Цвітково – Христинівка – Вапнярка» протяжністю 290 км.

Потому голова РДА Богдан Тихоневич та його заступник Тетяна Строга в присутності начальника локомотивного депо Бориса Білика, ветерана залізниці, який майже 35 років очолював локомотивне депо, а нині – депутата районної ради Федора Загризлого, заступника начальника моторвагонного депо Олега Кучерука оглянули виробничі підрозділи локомотивного та моторвагонного депо, поспілкувались з представниками трудових колективів.

Черкаська обласна державна адміністрація
http://www.oda.ck.ua/?lng=ukr&section=2&page=3&id=8913

Вокзал моего детства

http://goroduman.com/node/5727 - по этой ссылке можно совершить экскурс в Христиновку.

Уманчанка