Уманщина зустрічала Посла Японії

Наша память

Уманщина – мальовничий край, земля, де творилась історія, зростало сузір’я знаменитостей та героїв. Найбільше багатство, яким славиться район – це люди, щирі душею, працьовиті, широко ерудовані, талановиті і, насамперед, гостинні.

Отож, 11 жовтня перший заступник голови Уманської районної держадміністрації Олег Кожем’як, заступник голови Уманської районної ради Валентина Швець, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Олександра Шкуренко, сільський голова с. Косенівка Ігор Кифорук, голова громадської організації «Актив жінок Уманського району (АЖУР)» Ольга Тодчук, на батьківщині відомого радянського військовокомандуючого, генерал – лейтенанта, Героя України К.М. Дерев'янка в селі Косенівка, зустрічали Надзвичайного та Повноваженого Посла Японії в Україні Тоічі Саката з дружиною Йоко Саката.

Посол Японії з неофіційним візитом прибув в Уманський район, щоб відвідати музей-садибу Кузьми Дерев’янка та віддати шану нашому землякові. Адже, для народу Японії К.М. Дерев'янко не просто людина, яка в 1945 році від Радянського Союзу підписала Акт про капітуляцію Японії, а особистість, яка відіграла важливу роль в державотворенні цієї країни.

Візит Надзвичайного та Повноваженого Посла Японії в селі Косенівка Уманського району розпочався з покладання вінків та квітів до пам'ятного знаку відомого військовокомандуючого.

Згодом відбулась екскурсія до музею-садиби К. М. Дерев'янка, яку провела племінниця Кузьми Дерев’янка Лариса Трохименко.

Гості були в захваті від екскурсії і, на згадку про себе, залишили відгуки в музейній Книзі відгуків.

Приємне враження на гостей справив Дмитрушківський хоровий колектив під керівництвом Михайла Хекала, який зі своїм пісенним репертуаром вітав шанованих людей Японії.

Гостинності Уманського району не було меж. На згадку про себе іноземним гостям подарували «ляльку-мотанку», яку виготовили майстрині з села Полянецьке.

Дякуючи за теплий прийом, гості побажали залишатися такими ж патріотами свого краю, берегти та примножувати історико - духовну спадщину свого району. І, відбуваючи до Японії закарбували в своїй пам'яті думки про те, що Черкащина – це духовне осердя, серце України, а Уманщина - її душа.

http://www.umanrda.gov.ua/view_information.php?id=1285