«Чорнобиль – біль душі»

Наша память

Немає, мабуть, в Україні такого місця, яке б не було пов’язане з горем Чорнобиля. Комусь довелось стати в ряди тих, хто ліквідовував наслідки аварії, комусь – рятувати життя і здоров’я потерпілих, інші просто допомагали і матеріально, і морально.
Страшна трагедія не обминула і жителів Уманського району. Три населених пункти Піковець, Ятранівка і Шарин віднесені до зони посиленого радіоекологічного контролю. В районі проживає 1710 осіб, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 271 ліквідатор наслідків Чорнобильської катастрофи.

Страшне лихо Чорнобильської катастрофи змусило сотні тисяч людей залишити рідні домівки та шукати притулку в усіх куточках України.

Вшановуючи пам’ять постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, з нагоди 26-ї річниці, голова райдержадміністрації Анатолій Петренко, разом зі своїми заступниками взяв участь у проведенні районного заходу.

На святі були присутні голова Уманської районної ради Сергій Кулібаба, голова Уманської районної організації «Союз Чорнобиль України» Петро Сорока, депутат обласної ради Андрій Крохмаль, начальники відділів та управлінь, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, селищний, сільські голови, керівники сільськогосподарських підприємств, ліквідатори аварії Чорнобильської АЕС, жителі сіл Уманщини, представники місцевих засобів масової інформації.

У своєму виступі очільник району зазначив: − Усі заходи, приурочені 26-й річниці Чорнобильської катастрофи, що проводяться в Україні, є новою віхою у напрямку державної політики, Президента України Віктора Федоровича Януковича, що озвучені в соціальних ініціативах. Українська влада не лише проголосила план дій, а й розпочала його безпосереднє виконання. Надзвичайно важливим та далекоглядним є реалізація проекту «Укриття-2» та модернізація всіх діючих енергоблоків, підвищення рівня їх безпеки. Завдяки допомозі міжнародної спільноти над четвертим енергоблоком ЧАЕС розпочинається спорудження нового укриття на кошти, надані країнами-донорами. Будівництво має бути закінчено у 2015 році. Не менш важливим за зведення захисної споруди на ЧАЕС є питання ефективного соціального захисту постраждалих від наслідків аварії на ній та ліквідаторів. Значно збільшені асигнування на оздоровлення ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Принагідно нагадаю, що на початку 2012 року набрала сили постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи», якою затверджено порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи».

Встановлення чіткого графіка підвищення пенсійних виплат чорнобильцям держава планує поєднати з наведенням елементарного порядку серед тих, хто справді потребує допомоги. Держава докорінно змінює свою політику щодо чорнобильців, повертаючись обличчям до їхніх проблем і демонструючи рішучий намір навести лад у питанні соціального забезпечення.

Дозвольте мені від районної державної адміністрації, від усіх жителів Уманського району висловити шановним ліквідаторам аварії на ЧАЕС, подяку та прийміть низький уклін. Наша довічна вдячність та повага усім людям, хто ризикуючи життям брав участь у ліквідації наслідків аварії, відроджував до нового життя обпалену землю. Священна пам’ять про всенародний подвиг героїв ніколи не зітреться з історії, не згасне у віках.

По завершенні виступу, Анатолій Петренко вручив Почесні грамоти райдержадміністрації та цінні подарунки 3 учасникам Чорнобильської катастрофи.

До присутніх звернулися і гості, присутні на мітингу, та вручили відзнаки. Зокрема, депутат обласної ради Андрій Крохмаль вручив грошову допомогу 14 особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, онко- та тяжкохворим, які потребують матеріальної допомоги на загальну суму 5 тис. грн. Голова районної організації «Союз Чорнобиль України» Петро Сорока вручив 9 учасникам ліквідації медаль «За мужність», а також від обласної організації «Союз Чорнобиль України» та «Діти Чорнобиля», матеріальну допомогу у розмірі по 200 грн. вручено: 7 онкохворим дітям, 2 дітям-інвалідам, захворювання яких пов’язане з наслідками аварії та 3 дітям-інвалідам ліквідаторів.

Вшановуючи пам’ять трагедії, учні Піківецької загальноосвітньої школи підготували номери художньої самодіяльності.

Протоієрей Миколай Кирило - Мефодіївської церкви, вшановуючи пам’ять загиблим, відправив панахиду біля пам’ятного знаку.

Цього дня в усіх навчальних закладах району пройшли уроки-реквієми «Чорнобиль… 26 років потому»; лінійки-пам’яті «Чорнобильські дзвони». Заходи пройшли за участю учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

У шкільних бібліотеках підготовлено тематичні книжкові та фотовиставки.

У центральній районній бібліотеці проведено захід на тему: «Чорнобильський вітер по душах мете, Чорнобильський пил на роки осідає».

У бібліотечних філіях району проведено години спілкування «Чорнобиль −– трагедія віків», години спогади «Чорнобиль не має минулого», «Чорнобиль – біль душі, страшна подія і безмежні людські втрати».

У навчальних закладах проведено конкурси на кращий малюнок, підготовлено радіо- та стінгазети, конкурси на краще написання твору «Чорнобиль – біль душі».

За інформацією сектору з питань внутрішньої політики Уманської райдержадміністрації
http://www.oda.ck.ua/?lng=ukr&section=2&page=3&id=6454

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Мітинг пам`яті з нагоди 26-тих роковин Чорнобильської катастрофи

26 квітня біля пам`ятного знаку «Пам`ятай Чорнобиль», за участю міського голови Юрія Бодрова, депутатів обласної ради, представників структурних підрозділів виконкому Уманської міської ради, голови міської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль», керівників підприємств, представників трудових колективів, міських громадських організацій та жителів міста проведено мітинг пам`яті з нагоди 26-тих роковин Чорнобильської катастрофи.

На мітингу учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС було вручено:

- медалі «Захиснику Вітчизни»;

- ордена «За подвиг в ім’я людства» Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»;

- медалі «За мужність» Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»;

- орден «Честь та пошана» Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»;

- ордена «За милосердя і гуманність» Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»;

- почесні грамоти Черкаської обласної ради та виконкому Уманської міської ради;

- посвідчення Почесного члена міської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»;

- мобільні телефони та квіти.

З нагоди 26-тих роковин Чорнобильської катастрофи в місті проведено конкурс на кращий твір на Чорнобильську тему «Герої Чорнобиля поруч» серед студентів медичного та агротехнічного коледжів. За результатами конкурсу визначено переможців, яким вручено подяки та премії.

Учасники зібрання взяли участь у покладанні вінків та квітів до пам'ятного знаку «Пам`ятай Чорнобиль».

Поминальну панахиду по померлим чорнобильцям провів проієрей Свято-Миколаївського Собору Олександр.

Благодарим "УМАНСЬКУ МІСЬКУ ВЛАДУ" за информацию
http://uman-rada.gov.ua

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Христинівщина вшанувала подвиг героїв Чорнобиля

Сьогодні громадськість району вшановувала пам'ять героїв Чорнобиля. 26 років тому сталася аварія на атомній станції, але про події тих часів ще довго будуть згадувати наступні покоління. У важкий час загальнонародної біди близько 400 христинівчан з честю і гідністю виконали свій професійний і громадський обов’язок. Жертвуючи своїм життям, здоров’ям вони захистили рідну землю, народ від непоправимого.

Центральною подією на Христинівщині стала урочиста хода крізь «живий коридор», влаштований учнями міської школи, та мітинг-реквієм біля Пам’ятного знаку «Христинівчанам-чорнобильцям, які врятували світ». Від влади до присутніх громадян міста та району звернулися голова Христинівської райдержадміністрації Володимир Сидорчук, голова районної ради Микола Передрій, секретар міської ради Микола Кревсун.

Володимир Сидорчук відзначив, що Чорнобиль ще довго залишатиметься національною проблемою, однак влада робить усе можливе, щоб здолати наслідки аварії. Закликав громаду постійно звертати увагу на цю категорію населення, бо саме їм потрібна особлива турбота, дієва підтримка у боротьбі з недугами та іншими життєвими негараздами, оздоровленні, поліпшенні соціально-побутових умов.

– У районі створена програма соціального захисту громадян, які потерпіли від наслідків аварії на ЧАЕС, «Дзвони Чорнобиля». На її реалізацію районним бюджетом на 2012 рік передбачені кошти в сумі 25,8 тис. грн., з яких 19,5 тис. грн. планується спрямувати на надання матеріальної допомоги онкохворим; 3,5 тис. грн. – для забезпечення оргтехнікою громадської організацій чорнобильців; 2 тис. грн. – для надання матеріальної допомоги на поховання; 0,8 тис. грн. – на проведення урочистих заходів, – зазначив очільник району.

Зі словами поваги до ліквідаторів аварії також виступили начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Ісакова, голова районної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Іван Стародуб.

Громадянську панахиду відправив благочинний Христинівського району УПЦ протоієрей Василь Миханчук.

Цілий ряд чорнобильців були нагороджені Грамотами райдержадміністрації, районної та міської рад, орденами, медалями.

Учасники мітингу вшанували пам'ять померлих хвилиною мовчання. Під стукіт метронома прозвучали тривожні звуки пожежної сирени. До Пам’ятного знака учасники мітингу поклали вінки та квіти.

За інформацією відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків із ЗМІ та громадськістю апарату Христинівської райдержадміністрації
http://www.oda.ck.ua/?lng=ukr&section=2&page=3&id=6458